Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio kazete koje posjedujete.

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.lipanj.2020 u 01:15
Neznam zašto ali su mi kasete fetiš iz staraih vremena. Imam sačuvanih oko 250 snimljenih kaseta 80ih koje ne slušam, imam četri delujuča kasetofona in jedan koji čeka na rifreš ( Nakamichi RX505, Sony TC-K990ES, Pioneer CT-93, Akai GX9 i nedelujuči Marantz SD9000). Svojedobno sam jih imao još više. Takodje jedno 20 zapakovanih kaseta, koje nikada neču snimiti, medju njima tri malo traženije Maxell Metal Vertex. Niti neznam kada sam koji dek poslednji put uključio, ne moram, dosta je mi je da bacim pogled  Beer Možda bi mi još trebao da ubodem Technisc SR-B965 i koju Aiwa Excelia i sreči nema kraja.haha
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.lipanj.2020 u 17:16
11duc imaš lijepu ergelu deck-ova.Bravo 
Ovog tvog  Sony-a TC-K990ES sam ganjao  godinama, ali nikad da mi ispadne dobra prilika. Ili su cijene astronomske ili je deck u stanju za sjesti i plakati kraj njega.  
A kaseta imaš isto tako podostada.. Ove Maxell Metal Vertex su dosta na cijeni danas i veoma ih je teško naći u dobrom stanju. 
Ja tražim Basf-ove Metal Maxima typ 4 po ebay-u, ali cijene su im previsoke.
Ipak kad ubaciš kasetu i poslušaš na njoj muziku, nekako je drugačije, nostalgično-čudan osjećaj. 
A ova dva decka Technics i Aiwa, ha ja, mokri snovi, ali ja sam zadovoljan Revoxom B215, koristim ga maksimalno i samo neka radi,,,u rezervi je Technics a i ostalo ću poraviti čim uhvatim vremena.

Na vrh
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 07:45
Evo mog blaga

Sad kad sam vidija ovu temu, narucija još 20xBasf Chrome, 10xBasf normal, 1xSony normal....i jedan Technics 765 za pričuvu .

Strašna pojava ta nostalgija

Right here, right now
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 14:57
A ja pre dve godine bacio sve u smeće. Bilo je tu podosta XLII-S, SA-X, UD-II i sličnih "dragulja". A dosadilo mi je premještanje iz ladice u ladicu, selio sam se 3-4 puta... a kažete da se to moglo čak i prodati?
A sjećam se užitka kod raspakiranja ranih SA-X iz 80-tih (moj favorit, one iz 90-tih više nisu bile na tom nivou), malo je pomirišeš prije nego što je staviš u deck, pa ručna kontrola predmagnetizacije na AIWA ADF-990 kaziču.... I onda fantastična snimka (za ta vremena). Baš divne uspomene.

Editirao Fantocci - 24.lipanj.2020 u 15:05
Na vrh
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 17:39
Ako su bile snimljene, one ne vride ništa u novcu. Jedino tebi,emocionalno,još ako si sam slaga playlistu i stiska record.....

Prazne (i to samo zapakirane)....u. Kako koja, a nijedna nije jeftina. Od 2 Eur/kazeti za običnu jeftinu normalku ili čak Ferro pa do....puno više za chrome (od 5E/kom naviše)  i metal (puno).

Prazne otpakirane isto ne vride ništa.

Ajmo reć da ima jeftinijih ispravnih deckova (oni su u pravilu jeftini, osim onih kultnih a tu je široka poljana) nego praznih kazeta.

Hoće ovo nekom donijet osmijeh ili sjećanje - ili oboje na lice ?

Ili ovo?

Editirao Dubs - 24.lipanj.2020 u 18:01
Right here, right now
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 18:34
Ja sam pred  cca 10- tak godina  nabavio preko  brata iz Amerike po kutiju (10kom) Maxell MS90 Audio Pro i TDK SM90  Professional  neka se nađe  za stare dane :)
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 18:37
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Maxell MS90 Audio Pro i TDK SM90  Professional   

Vidija sam puno kazeta

Al ove nisam

Ako ti nije tlaka....može slija pliz?

Editirao Dubs - 24.lipanj.2020 u 18:37
Right here, right now
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 20:45
Kako su pre par godina počeli zafrkavat oko photobucket-a, odustao sam  sa  "ljepljenjem "sličica  ....ali utipkaj nazive  spomenutih kazeta preko google-a  pa ćeš ih vidjeti (provjerio).
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 21:08
Jesan već.  Ona Maxelica mi se  pari europska XL II ica. 

Teška kazeta, preteška.  Doslovno :D

TDK SM90  Professional   je europska TDK SA, možda SA-X čak.

Riješeno.

Btw EU dizajn je 10 godina ispred amerikanskog.....

***probaj postimage

Editirao Dubs - 24.lipanj.2020 u 21:27
Right here, right now
Na vrh
izizek View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj izizek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2020 u 23:55
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

AIWA ADF-990 kaziču....

Jel imaš još taj Aiwa kazić?

Samo kazete slušam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS