Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio kazete koje posjedujete.

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Audio kazete koje posjedujete.
    Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 19:27
Ne znam dali je ova tema (možda nisam dovoljno tražio).
Zanima me koje audio kazete posjedujete?  
Ja imam još uvjek zapakovanih i ne otvorenih kazeta, mahom Typ II , nešto Typ III i Metal  Typ IV, već korištenih i kojekakvih drugih, 60-ak komada, kao i dosta originala..
Evo nekih iz kolekcije.

A čekam i da mi dođu "ukrasne" reel-to-reel.smijeh

I naravno, sve kazete koristim, bez obzira koji su typ. 
Znam da mnogi ne žele ništa u deckovima ispod typ III ali ja se ne držim tog pravila. 
Za kupiti kazeta nemam pojma gdje ima. 
Ono što sam vidjeo na ebay graniči sa psihopatijom, ciene su astronomske za malo bolje typove kazeta..
Ako negdje naletim na bolje kazete kupit ću ih ali samo ako je cjena realna. 

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 13:22
Prije cca. godinu dana se riješih pune ladice snimljenih kazeta (jedno 40-50 komada), koje su tamo čamile skoro 25 godina, otkad umirovih zadnji deck. Očito se i to nekom isplatilo kupiti, pogotovo ako veliš da se danas traže sumanuti novci. No, uvijek je pitanje je kako su kazete skladištene. Za moje znam da čovjeka nisam zeznuo. Barem se nije javio proteza

Šteta da nemam sliku, ali u mom šarenilu je prevladavao TDK i bijah skroman pa je kromirana bila čisto dovoljna. Normalke sam izbjegavao ili koristio za ne baš bitne snimke. Metalka mi je bila overklill za deck ranga 300-400 DM-a i ondašnji sistem.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 17:37
Kad ti bude dosadno, samo malo pogledaj na ebay-u, pa da vidiš čudesa od cijena.  Kao da će kazete opet da se vrate na velika vrata...
Meni je žao ostaviti se nekakve nostalgije 80-ih i kad su kazete  bile najjeftinija mogućnost za nešto snimiti i poslušati po svom ukusu. 
A danas baš i nema nekakve velike koristi od istih, osim čiste nostalgije.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2020 u 15:22
 Nisam nostalgičan tip i nikad mi nije dosadno mig
 No, vjerujem ti na riječ, iako mislim da nisam zagledao cijene kazeta u ovom tisućljeću, čak ni kad sam ih prodavao. Stavio sam nekih 10-20kn po komadu i vrlo brzo sve otišlo. Meni je više bilo da se riješim tog drloga (i ajde, da ih ne bacim baš u smeće proteza) te oslobodim ladicu.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2020 u 22:32
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Nisam nostalgičan tip i nikad mi nije dosadno mig
 No, vjerujem ti na riječ, iako mislim da nisam zagledao cijene kazeta u ovom tisućljeću, čak ni kad sam ih prodavao. Stavio sam nekih 10-20kn po komadu i vrlo brzo sve otišlo. Meni je više bilo da se riješim tog drloga (i ajde, da ih ne bacim baš u smeće proteza) te oslobodim ladicu.

A ja ipak jesam pomalo nostalgičan..
Kad kažeš "drlog" složio bih se u potpunosti ali i da zauzima mjesto i kupe prašinu.  
Jedino što meni ponekad drlog zna malo uvesiliti...
Čini mi da više nitko od forumaša ne koristi kazete i dekove,, osim mene. . haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2020 u 22:47
morti tu slabo, da, ali ta nostalgija za deckovima je pravi pokret, maltene ili čak i faktično postoji tržište voljno da se proizvodnja kazeta vrati

ako netko ima svoju staru kolekciju dragih kazeta, albuma ili mikseva, nostalgija je pogotovo vrlo razumljiva
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.lipanj.2020 u 20:46
Ne znam ni sam, kako sam sačvao nekakve stare kazete sa kraja 80-ih godina. 
Kazete su prošle kroz tri države, nisu baš u super stanju ali još uvjek kad ih poslušam, znam koja pjesma je iduća. A prošlo je oko 35 godina od tada..glup Vrijeme ide..
Nije to ništa kvalitetno snimljeno, sa 14 -17 godina je bilo bitno da se čuje i da je "novo" u trendu...
Tad je prao pubertet i oči se "parile" na kojekakvim izlozima hifi opreme a mašta je radila 200 na sat..
Ali kako vrijeme prolazi, tako prolazi i sve ostalo. 
Tako mora da bude.

Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 09:38
Još bi se dalo kod mene naći koja kazeta, naravno snimljena. Kad se sjetim dućana u Trstu sa cijelim zidom praznih kazeta...uhhhh koji prizor za nas 15-16-17 godišnjake. U pravilu sam koristio TDK SA mislim i Maxell UD2, kasnije i nešto Sony.  CrO2. Snimalo se sa ploča kao u tvornici, po narudžbi haha
Na vrh
izizek View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj izizek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2020 u 16:53
Generalno mišljenje je da se nove kazete više ne proizvode. Međutim, još uvijek se može naći Maxell UR kazeta (type I ili normalke) novo proizvedenih i to kod nas u Muller dućanima, međutim kolko znam ovaj u Avenu Mall-u ih više nema, barem kolko sam vidio u zadnjih 2-3 mjeseca. Ali povremeno dopune police kad ih dobe valjda iz glavnog skladišta. To znači da ih netko redovno kupuje  kad se pojave. Cijena im je 15,60 HRK, i ako imaš dobar deck sasvim solidno mogu poslužiti svrsi. To su još jedine kazete od takvozvano poznatih starih brendova koje su ostale u proizvodnji i na tržištu.

Međutim obzirom na pojačano zanimanje za kazete, pojavili su se i novi proizvođači kazeta, pa tako imamo jedan za sada još uvijek neuspjeli pokušaj iz Amerike - NAC ili ti ga National audio company. To je tvrtka koja se bavi snimanjem i pakiranjem "velikih" narudžbi predsnimanih original kazeta i obzirom da im je ponestalo starih zaliha BASF "pancake" - ova su bili prinuđeni da sami počnu proizvoditi svoju traku i to iz premontirane linije za proizvodnju magnetnih traka za kreditne kartice. Muće se s time već više od dvije godine i finalni proizvod im je dosta loš. Za sada im na Webu stoji da im kazete trenutno nisu dobavljive jer kao usavršavaju formulu tak da bude prilagođena kućnim snimačima.....

Drugi na tržištu su francuska tvrtka "Recording the masters" koja je nedavno počela proizvoditi kazetu Fox C60 od 60 minuta koja je dosta dobre kvalitete i trenutno uskoro izlazi verzija od 90 minuta. Naime kazeta im je 60 minuta jer zapravo koriste Real2Real traku za trakaše koje neki tonski studiji koriste za analogno snimanje i koja je ovoj tvrtki zapravo glavni proizvod, pa su ju počeli pakirati u ove Fox kazete. Ovo je također Type I kazeta, Nove type II kazete se više ne proizvode iz ekoloških razloga.

Osim na e-bayu kazete stare NOS (new old stock) mošeš kupiti i na ovoj web stranici cassette comeback:

Naime tu ima hrpa starih kazeta, starih poznatih i manje poznatih proizvođaća s tim da im cijene počinju od 2 funte za type I kazete, Tpye II od 4 funte i type IV od 20 funti nas više.

Samo kazete slušam.
Na vrh
izizek View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj izizek Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2020 u 19:10
A što se tiće kazeta koje ja posjedujem, ima tu svega, imam otprilike preko 300 komada i uglavnom su to Type II kazete, Imam nešto type I kazeta i možda desetak Type IV, type III ili ferocrome nemam niti jednu, a ovu "ukrasnu" r2r kazetu imam jednu jedinu i trebalo mi je godina da ju nabavim.

S time da 30 kazeta imam koje sam kupio i koristio dok sam bio mlađi, tada sam imao razno razne hife od Gorenjovog kazića preko šit linije od Kamacrowna do nekog ajmo reč hi-fi sistema u obliku Dual CC5050 deck-a, Technics SU-810 pojačala i nekih Technics zvučnika od njihove neke sve u jedan linije.

Danas imam Nakamichji deckove, odnosno cijelu liniju i uživam u glazbi s kazeta, kad god nađem malo slobodnog vremena snimim neku dobru kazetu, skombiniram neku dobru kompilaciju ili snimim album dva, neznam ima nešto magično u tim pravokutnim stvarcama s ta dva okrugla kotača koja se okreću polako , gotovo hipnotički, obožavam kazete obožavam ih slušat i volim gledat kak se okreču kotači. Da se razumijemo, imam i CD player i PC za youtube, i ostale digitalne formate, ali kazete su kazete.

Kaj se tiće muzike s kazeta osnovno je nabaviti dobar deck, treba uzet neki s 3 glave tak da možeš odma preslušavat snimku dok snimaš i mora ima dobru kalibraciju ili  barem štelanje bias-a.

Kaj se tiće kazeta, ako je deck dobar, gotovo sve kazete su dobre, naravno da ima razlika među kazetama, ali dobar deck je osnovna stvar.

Malo o kazetama koje imam:
Type I - klasika su TDK D, SONY HF, Maxell UR to je klasika i njima ništa ne fali, međutim vrlo dobre kazete su također TDK AD, TDK AR, MAXELL XL-I, SONY HF-S, HF-ES, to su super kazete i ove Sonyeve ću mjenjat za TDK SA type II kazetu bez pardona.

Type II, uglavnom njih imam najviše i volim ih koristiti jer za razliku od type I kazeta imaju manje šuma a pošto ne volim korsititi dolby sisteme za uklanjanje šuma kao niti high com ili dbx onda to ipak ima nekog utjecaja pogotovo na glazbi gdje ima dosta vrlo tihih dionica.
Od kazeta koje imam to su uglavnom TDK SF, SA, SA-X, SA-XS, Maxell UD-II, XL-II, XL-II S, Denon CR II, Fuji JPII, K2, FR II, Sony UX, UX-S, UX-Pro, That`s CD-MH, CD-II, Raks SD-S BASF (EMTEC) Crome Extra II Crome Super II, Crome Maxima II, Scotch XS-II, XS-IISX, i još hrpa raznoraznih od Goldstara, Philipsa, Univerzuma....po komad dva. Želja mi je nabaviti Denon HD6 HD7 HD8 od kojih nemam niti jednu.

Type IV imam možda desetak komada i to su uglavnom Sony Metal SR, Metal XR, TDK MA, Fuji JP-Metal i imam jednu Scotch XM. Metalke od maxella nemam ni jednu kao niti od BASF-a i Denona i to škicam da nabavim ako uleti di kakva pogodna prilika.

E sad, kako sam ih nabavio, dio kazeta sam dobio od kolega s posla, možda čak i 200-tinjak komada a ostalo sam pokupovao preko njuškala i e-baya dok su im cijene bile povoljnije nego sad. Čak sam i nedavno na njuškalu kupio  160 komada kazeta za 50 kuna među kojima je bila i ta jedna r2r ukrasna kazeta i 30-tak boljih koje ću iskoristiti, ostale idu u arhivu na tavan.

Samo kazete slušam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike