Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Schaffner EMI/RFI filteri

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Schaffner EMI/RFI filteri
    Objavljeno: 31.srpanj.2020 u 19:37
Ma vredi, da da, vredi naravno, je, i uticnice, da, vredi to, je, naravno, apsolutno, aha, nema sumnje...
Pa taj svaki filter blok je bar 20-30€/kom.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2020 u 21:45
Pa vrijedi shiping cijenu bar
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2020 u 21:29
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Iskreno, ovak se ne razvodi uzemljenje.

A iskreno mk2 ovoliko filtera, i to istovjetnih a paralelno spojenih, moze imati i jakih kontraefekata.
Ako samo uzemljenje nije konjski dobro, ovdje se skupilo prilicno kapacitivnog curenja u smjeru uzemljenja. Paralelno spojeni broj isto tuniranih filtera moze dovesti i do oscilacija, a to znaci pojacanje a ne atenuaciju.

Iskreno mk3, sto sve audiofili rade iz uvjerenja jer su negdje vidli..

Eto ga na. Partibrejker mig
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2020 u 19:38
Iskreno, ovak se ne razvodi uzemljenje.

A iskreno mk2 ovoliko filtera, i to istovjetnih a paralelno spojenih, moze imati i jakih kontraefekata.
Ako samo uzemljenje nije konjski dobro, ovdje se skupilo prilicno kapacitivnog curenja u smjeru uzemljenja. Paralelno spojeni broj isto tuniranih filtera moze dovesti i do oscilacija, a to znaci pojacanje a ne atenuaciju.

Iskreno mk3, sto sve audiofili rade iz uvjerenja jer su negdje vidli..

Editirao Gašo - 27.srpanj.2020 u 19:45
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
boca View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2020 u 14:10
Platim ja ako niko nece
Yamaha AS801, Audio Nirvana Super8, Myryad MCD200, Ohelbach XXL-25, DIY srebro ICs
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2020 u 15:59
Prije nekih 12 godina sam napravio tako jedan strujni filter ukoliko se ne varam sa Schaffner filterima i to je radilo stvarno solidno, nema smetnji, niti ikakvih problema.
Štoviše samo sam vidjeo i čuo poboljšanja. 
U međuvremenu tj. nakon koju godinu kupio Isotek Aquarius EVO 1 i od tada se više ne zamaram ovom temom. Ima u mojoj galeriji više slika samogradnje mog filtera http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=117   koji se trenutno nalazi u podrumu i služi ničemu. Da si bliže poklonio bih ti ga besplatno. 
Ako platiš slanje paketa za HR mogu ti ga možda i poslati paketom pa raspali u modifikacijama.haha

Editirao FANCY - 26.srpanj.2020 u 16:02
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2020 u 22:56
Macmini je mid 2011 i planirao sam mu izbaciti smps napajanje i umjesto njega ugraditi Uptonov kontroler https://uptoneaudio.com/products/mac-mini-dc-conversion-linear-fan-controller-kit-mmk
U stvari vec sam ga i narucio...i tu je, samo ga moram ugraditi. Dosta sam googlao i jedino mi se njihovo rijesenje ucinilo kvalitetno. Usto ga i ljudi hvale na raznim forumima, Da budem iskren, nisam nikada cuo modan macmini ali neki se kunu u veliki napredak.
Ti momci imaju i LPS JS-2 pa navodno uz njega macmini i whiskey toci, s ledom, al za tu cijenu i bolje mu je. Meni je ipak draza travarica pa reko, mozda se da nesto napravit i u kucnoj radinosti a za manje zelembaca. Ionako sam budzet za ovu godinu odavno sprzio.
I sto sam vise trazio neka prihvatljiva rijesenja, kao da sam otvorio Pandorinu kutiju.  I sto vise citam to manje znam. A onda sam naletio i na EMI filtracije.
Googlajuci tako nabasah na Salasova shunt napajanja pa sam se pribiljezio za njegovu PCB, mozda jednom slozim SSLV 1.3 Ultrabib napajaje mada je ono za max 2A ali velim, bit ce za nesto vec.
Zalutao sam i na stranice Paula Hynesa, Teddy Parda itd...

Uglavnom, zavrsio sam na starom e-bayu kod Kineza i na njihovoj tezgi izabrao vec ranije navedeno rijesenje,  pa reko da upitam iskusnije prije neg stisnem buy jel da ubacim i filtraciju, samo da ne napravim gore.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2020 u 18:49
Pitanje je koliko sam taj Mekmini proizvodi smetnji interno i koliko uopce i najbolje vanjsko napajanje ima smisla.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2020 u 16:13
EMI/RFI filteri uklanjaju šum uzrokovan tim istim smetnjama. Dakle, ako te iste smetnje postoje i čujne su, svakako ćeš imati koristi od toga. U svakom slučaju ne vidim nikakvu štetu ako se to ugradi.
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2020 u 12:58
Zanimljiva tema zamrla u startu.  Naime, pokusavam u zadnje vrijeme unaprijediti zvuk sustava zamjenom napajanja za linearno pa je na red dosao i Mac mini. Trenutno istrazujem sto bi bilo najbolje pa mi je plan napraviti "za prvu ruku" napajanje od gotovie PCB plocice s elementima https://www.ebay.com/itm/Ultra-Low-Noise-linear-power-supply-LPS-PSU-KIT-5V-9V-12V-15V-18V-24V/322050070781?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D225074%26meid%3D8aa81f0679f54057acd0162cec15e24f%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D12%26mehot%3Dco%26sd%3D324226881145%26itm%3D322050070781%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv5PairwiseWebWithBBEV2bDemotion&_trksid=p2047675.c100005.m1851a toroidni trafo bih sam narucio. 
Radi se o 12V 6A napajanju pa me zanima dali bi imalo zvucne koristi instalirati i EMI filter https://www.audiophonics.fr/en/power-plugs-sockets/schaffner-fn9260-iec-c14-base-emi-rfi-noise-filter-250v-6a-with-fuse-holder-p-12716.html

Gledam da ga dosta kineza koristi u gotovim LPSU a ja sam totalni pocetnik u tom segmentu. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,871 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Olive One 3HD
Forum: Uradi sam