Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Schaffner EMI/RFI filteri

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2020 u 15:59
Prije nekih 12 godina sam napravio tako jedan strujni filter ukoliko se ne varam sa Schaffner filterima i to je radilo stvarno solidno, nema smetnji, niti ikakvih problema.
Štoviše samo sam vidjeo i čuo poboljšanja. 
U međuvremenu tj. nakon koju godinu kupio Isotek Aquarius EVO 1 i od tada se više ne zamaram ovom temom. Ima u mojoj galeriji više slika samogradnje mog filtera http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=117   koji se trenutno nalazi u podrumu i služi ničemu. Da si bliže poklonio bih ti ga besplatno. 
Ako platiš slanje paketa za HR mogu ti ga možda i poslati paketom pa raspali u modifikacijama.haha

Editirao FANCY - 26.srpanj.2020 u 16:02
Na vrh
boca View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2020 u 14:10
Platim ja ako niko nece
Yamaha AS801, Audio Nirvana Super8, Myryad MCD200, Ohelbach XXL-25, DIY srebro ICs
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2020 u 19:38
Iskreno, ovak se ne razvodi uzemljenje.

A iskreno mk2 ovoliko filtera, i to istovjetnih a paralelno spojenih, moze imati i jakih kontraefekata.
Ako samo uzemljenje nije konjski dobro, ovdje se skupilo prilicno kapacitivnog curenja u smjeru uzemljenja. Paralelno spojeni broj isto tuniranih filtera moze dovesti i do oscilacija, a to znaci pojacanje a ne atenuaciju.

Iskreno mk3, sto sve audiofili rade iz uvjerenja jer su negdje vidli..

Editirao Gašo - 27.srpanj.2020 u 19:45
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2020 u 21:29
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A iskreno mk2 ovoliko filtera, i to istovjetnih a paralelno spojenih, moze imati i jakih kontraefekata.
Ako samo uzemljenje nije konjski dobro, ovdje se skupilo prilicno kapacitivnog curenja u smjeru uzemljenja. Paralelno spojeni broj isto tuniranih filtera moze dovesti i do oscilacija, a to znaci pojacanje a ne atenuaciju.

Eto ga na. Partibrejker mig
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2020 u 21:45
Pa vrijedi shiping cijenu bar
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.srpanj.2020 u 19:37
Ma vredi, da da, vredi naravno, je, i uticnice, da, vredi to, je, naravno, apsolutno, aha, nema sumnje...
Pa taj svaki filter blok je bar 20-30€/kom.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 59 minuta prije u 10:10
U inbox još nema ništa.obrva

Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 sati 53 minuta prije u 10:16
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ma naravno da može i drugačije i bolje, ali ipak nećemo cjepidlačit oko uređaja iz samo gradnje. Nemam ja a ni većina forumaša nekakve ultra varp egzotične komponente, kojima se stavlja maska za vrijeme corone, pa im tako neće ni smetati malo "kontraefekata strujnog filtera...  Davno sam o tome pisao, poboljšanja je bilo i audio i vizuelnih. Za početak dovoljno. Doduše na ovom isotek nema nekakvih ultra čujenih promjena (možda malo bolje u odnosu na moju samogradnju) ali je urednije i ljepše i bitno je da radi godinama bez problema..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12
Forum: Uradi sam