Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Predobar sustav

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 19:36
Gašo, ne pitam sada samo radi apstraktne pojmovne/teorijske jasnoće, nego i zbog relativno široke mogućnosti interpretacije koja može voditi nesporazumima - možeš li preciznije odrediti što misliš pod "životnije"?
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 19:40
Bok te mazo šta je ovo ko je tu jeo bunike?
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 20:14
Nema druge nego da se daju pojedinacni linkovi na neke stvari /pjesme kako bi se na temelju primjera moglo raspravljati o određenim terminologijama kako bi ih svi slicnije shvatili opisujuci nesto.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 20:35
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Nema druge nego da se daju pojedinacni linkovi na neke stvari /pjesme kako bi se na temelju primjera moglo raspravljati o određenim terminologijama kako bi ih svi slicnije shvatili opisujuci nesto.

A kako ćemo slušati te primjere? Kad govorimo o životnosti, govorimo o hi-fi sistemima, a ne o muzici. Da bismo spoznali ono što se traži, nije snimka/muzika ono što moramo mijenjati, nego sistemi. Ti predlažeš da mijenjamo snimke i sve ih slušamo doma kroz isti sistem.

Ako govorimo o međuljudskom komuniciranju o zvuku, za mene je jedini i najbolji način da svatko gradi svoje iskustvo sa zvukom i uči percipirati zvuk, a onda se terminološki već može sporazumjeti, ako se dovoljno precizno (što znači uz objašnjenja termina) piše.

Editirao popol_vuh - 20.lipanj.2020 u 20:35
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 20:37
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Bok te mazo šta je ovo ko je tu jeo bunike?

treba to znat.. pojednostavnithaha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 21:01
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Gašo, ne pitam sada samo radi apstraktne pojmovne/teorijske jasnoće, nego i zbog relativno široke mogućnosti interpretacije koja može voditi nesporazumima - možeš li preciznije odrediti što misliš pod "životnije"?

koje ti budi unutarnju (komparativnu) asocijaciju kao da u tom zvuku i samoj muzici ima više života. meni je blisko tom opisu 'životnije' asocijacija prirodnije

mi smo naviknuti na 'hifa zvuk' koji nije baš sasvim ono što čujemo u prirodi, međutim ako bi odlika zvuka u prirodi bila životnost ili prirodnost, tada je približenje toj kvaliteti živosti i prirodnosti zvuka korak u pravom smjeru. dakle to je definitivno vid vjernosti reprodukcije. ali ajmo reći takav splet koji će u tebi izazvati asocijaciju da je zvuk živ(lji)
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 21:16
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

mi smo naviknuti na 'hifa zvuk' koji nije baš sasvim ono što čujemo u prirodi

Understatement stoljeća. haha
Smiješno zapravo, da "najispravniji" zvuk na zvučnicima bude ili onaj umjetno napravljen, odnosno onaj po defaultu reproduciran na zvučniku, npr. el. gitara.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 21:56
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Understatement stoljeća. haha
Smiješno zapravo, da "najispravniji" zvuk na zvučnicima bude ili onaj umjetno napravljen, odnosno onaj po defaultu reproduciran na zvučniku, npr. el. gitara.

pa, meni je draža za neku ocjenu akustika. tu ti se dogodi da te zvuk instrumenta, kad je pogođen, naprosto 'strefi', pa čak i ne bude prebitno koliko ga znaš u prirodi
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 22:59

Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

koje ti budi unutarnju (komparativnu) asocijaciju kao da u tom zvuku i samoj muzici ima više života. meni je blisko tom opisu 'životnije' asocijacija prirodnije

mi smo naviknuti na 'hifa zvuk' koji nije baš sasvim ono što čujemo u prirodi, međutim ako bi odlika zvuka u prirodi bila životnost ili prirodnost, tada je približenje toj kvaliteti živosti i prirodnosti zvuka korak u pravom smjeru. dakle to je definitivno vid vjernosti reprodukcije. ali ajmo reći takav splet koji će u tebi izazvati asocijaciju da je zvuk živ(lji)

zed, hvala na opisu. Medutim, ta zivotnost mi se i dalje cini kao vrlo slojevita, viseznacna kategorija. Mozes li je analiticki rastaviti na elemente? Sto ju sve sacinjava?
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 23:11

pa, meni je draža za neku ocjenu akustika. tu ti se dogodi da te zvuk instrumenta, kad je pogođen, naprosto 'strefi', pa čak i ne bude prebitno koliko ga znaš u prirodi

To kaj ti je draža ne znači da je i ispravna. Zvuči lijepo i dobro, ali to si i sam sad rekao, al ne pogađa drito. Mene osobno iz razloga jer me zvučnik ne može za**** da čujem nešto kao da svira u mojoj sobi ako se u zvuku čuje očita naznaka da je nešt krivo.
Najčešće tu bude da je nešto jako blizu, a rjeđe da me zvučnik skroz prevari.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)
Forum: Audio komponente