Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC scm19 V1

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2020 u 22:31
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

[
Je, al nije pitanje cijelog opusa ATCa niti njihovih kvalifikacija, nego jednog specifičnog uratka. SCM19 V1. Ako je graf onog individualca točan (a dajem mu neku težinu), onda se postavlja pitanje zašto su to oni odlučili tako napraviti. Pitaj domaće, svjetske, sve najbolje konstruktore koje znaš i oni će se praktički jednoglasno složiti da je taj graf dijametralno suprotan od bilo čega što bi oni pokušali.
Ja ne kažem da to zvuči loše, nemoj krivo razumjeti, ali odstupa pošteno od neutrale i daje ekstra presence zvuku koji na drugim zvučnicima tamo nećeš čuti. A zanimljivo, kad sam zmjerio nabrzaka V2 kod zeda, graf je bio mnogo bolji od onih koje sam vidio na internetu.
Možda bepo doprinese da vidimo kaj ima u njegovom. haha

pa kako je tema krenula uvijek me kritike zanimaju i procitao ono tamo ali zanemario jer ja tako ne cujem... zvucnik ima 4 terminala mozda su ga spojili u kontrafazi. mozda im je zvucnik modificiran.. tko to zna. odbacuje se, takva grba bi se jako cula.. ja ne cujem nikakvu grbu vec cak i iman manje visokih nego sam navikao! haha midl, gitara i vokali su normalni da normalniji ne moru bit, sve realno..
cu izvadit skretnicu i videt ca je nutra...
a na kraju i snimit zvucnike i videt ustvari a ne samo citat .. zasada kako je, moren lozit do kraja zvucnik bez da je imalo napora u njemu, a niti mene iritira, disko napravis doma a ne smeta..nikakve ostrine , grebanja po staklu nema nicega slicnoga, od najglupljih chip amp-ova LM3875 , d klase, lampasa , Mosfet tranzistoraca.. vise manje slican zvuk na svima , bass se samo malo mijenja
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2020 u 23:11
Što se tiče tolerancije prema zvuku, ljudi su zapravo dosta neosjetljivi na sam frekvencijski odziv (zvučnika), sve dok se ne radi o izuzetno specifičnim i dramatičnim varijacijama. Visoka distorzija zvučnika će puno prije doći do izražaja kao problem.
Ovaj graf je zapravo zanimljiv primjer jer nemaš samo kvrgu oko 1k kako neki zvučnici znaju imat, nego, ako pogledaš cjelinu, ispada kao da je netko napravio 4dB shelf na cca 600 Hz. Sa dobrim driverima to je svakako tolerantno, ali razlike će sigurno doći do izražaja ako se isti usporedi s nečim referentnim.
No da ne trkeljam, strpljivo očekujemo mjerenja tvojeg primjerka, ako te uhvati volja. haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.srpanj.2020 u 23:16
Ne znam koliko su stari, al ovaj visokotonac je neka mala Vifa sa ferrofluidom, možda isti se malo pretvorio u želatinu pa su zato visoki rolloffani.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Olive One 3HD
Forum: Uradi sam