Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Spotify napokon dostupan u Hrvatskoj

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vrbbra View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:28
Kad slušam Deezer preko TV-a (moj TV LG nema mogucnost preko aplikacije da slusam FLAC nego MP3 320kbs) i kad to usporedim sa FLAC Deezer preko laptopa to je razlika nebo i zemlja, jer imam mogučnost prebacivanja na DAC-u optički ulaz, usb kad svira jedna te ista pjesma. Isto tako kod frenda sam slusao Amazon Unlimited to po meni radi još malo bolje od Deezer-a. Kod prijatelja smo slušali neku FLAC pjesmu sa njegovg diska i istu tu pjesmu na Amazon Unlimited i Amazon je pobjedio u tom testu. To su moja iskustva ali ako Spotify nema FLAC ne želim to uopce probati, unaprijed sam siguran u rezultat toga.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:32
Meni je Spotify prvenstveno kao igracka za otkrivanja noviteta. Vjerujem u njegov algoritam "otkrivanja". A možda bum se razočaral...nebitno.

Dakle, slusanje na moru, na poslu...na biciklu...

Kad vidim nes super, nađem FLAC.

Mislim da management još nije bacio sve karte prema uvođenju losslesa jer imaju dobar sustav kojim uzimaju i više nego dobar dio tržišta. Ali, uvjeren sam da se neće još dugo čekati i za FLAC formatom.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:44
Probaj Deezer flow vrhunski algoritam stvari koje preferiras
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:46
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Što ne razumiješ u "moja klada"? Dakle, moje mišljenje mi omogućava okladu koju ne moram dobiti, ali sam spreman staviti novce na stol
Nemoj biti ogorčen na ljude......život je prekratakBeer
hm...opet mi se spočitava ogorčenje.
Razumijem što je klada al ne kužim kako ti znaš što bi ljudi odabrali a ti sam nisi ništa isprobavao...radi toga se osvrćem.
To je kao da ja kažem da između Ane Saso, Fani Čapalije i Mare Žebun bi ljudi odabrali Maru Žebun a nisam nijednu isprobao...
Ti bi vjerojatno odabrao Maru Žebun obrva

Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:52
Preko VPN-a si mogao simulirati pristup svim nedostupnim servisima u Hrvatskoj. Dakle, lažnim predstavljanjem da si iz Amerike ili ne znam gdej već želiš.

BAcio pogled ali mi se nije dalo zajebavati takvim korištenjem.
Iz tog razloga, moje viđenje i mišljenje je bazirano temeljno na samom sučelju i jednostavnosti koje idu (opet, moje mišljenje) na stranu Spotify-a.

Kako bi rekao, ako je nekoj babi od 70 god suđeno da koristi jedan od 4 servisa....mislim da bi odabrala Spotify....MISLIM nije FACT.

Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:54
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Što ne razumiješ u "moja klada"? Dakle, moje mišljenje mi omogućava okladu koju ne moram dobiti, ali sam spreman staviti novce na stol
Nemoj biti ogorčen na ljude......život je prekratakBeer
hm...opet mi se spočitava ogorčenje.
Razumijem što je klada al ne kužim kako ti znaš što bi ljudi odabrali a ti sam nisi ništa isprobavao...radi toga se osvrćem.
To je kao da ja kažem da između Ane Saso, Fani Čapalije i Mare Žebun bi ljudi odabrali Maru Žebun a nisam nijednu isprobao...
Ti bi vjerojatno odabrao Maru Žebun obrva

Fani!!! Zaljubljen
    Moj HiFi
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 10:56
Inače koristim Spotify pa skoro nekih 15g (pravim se Francuz :) ) a sada ću ga i zvanično.

Ako uporedim Spotify i Deezer najveća prednost Spotify mi je da mogu koristiti mobitel kao daljinac (slično kao kod Volumio - na telefonu mijenjaš komade a slušaš iz laptopa ili RPi spojene na pojačalo).

Mislim da to Deezer nema ili barem ja nisam našao.
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 11:04
Ok, ovo je jedna vrijedna razlika izmedu sto se tice funkcionalnosti. Treba razdovojiti kvalitetu zvuka od funkcionalnosti.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 11:04
Imam Deezer hifi ( Flac ) preko Sonos connecta upiknut na DAc od Metronoma Lapleyer 2s i zvuk je solidan. 
Deezer Flac bi trebao zvučat isto kao i CD ali ne. Valjda je Sonos connect usko grlo. Al opet bolje mi zvuče novije DDD flac snimke preko Sonosa nego stariji AAD Cdovi preko Metronoma CD playera.
Dakle, svi imaoci velikih CD kolekcija u kojima prevladavaju AAD snimke mogu slobodno preći na Deezer hifi ili Tidal i Qbaz i slušati konačno novije snimke ne trošeći lovu na CDe.
Slušao sam Tidal preko Aurendera iako ne kod sebe ( pa da direktno uspoređujem s Deezerom hifi) al može se vidjet razlika između hi res formata koju Tidal pruža.
Spotify ima bolji vizualni pregled pjesama i daje više informacije nego Deezer. 
Imam Apple music odnedavno besplatnu verziju i odličan je pregled pjesam al nije kvaliteta zvuka kao Deezer hifi. Čak i u uredu na kompjutoru čujem da je Deezer hifi bolji.
Inače mi je pretplata na Deezer hifi bila 105 kuna a čim je uletio Apple music odma mi je pretplata pala na 89 kuna.
evo usporedna različitih servisa na What hifiju

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2020 u 11:10
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Inače koristim Spotify pa skoro nekih 15g (pravim se Francuz :) ) a sada ću ga i zvanično.

Ako uporedim Spotify i Deezer najveća prednost Spotify mi je da mogu koristiti mobitel kao daljinac (slično kao kod Volumio - na telefonu mijenjaš komade a slušaš iz laptopa ili RPi spojene na pojačalo).

Mislim da to Deezer nema ili barem ja nisam našao.
Ne znam jel mislimo na isto al ja preko mobitela biram Deezerovu glazbu. Sonos conect je streamer. A taj Sonos connect ima opet svoj preglednik koji je lošiji od Deezera. 
Vjerojatna mi je budućnost Tidal preko nekog  dobrog streamera i gotovo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,342 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente