Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kako spojiti aktivne zvučnike na tv?

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Veks View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Veks Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako spojiti aktivne zvučnike na tv?
    Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 11:16
Pozdrav svima,

Zanima me kako mogu spojiti aktivne zvucnike na tv? Da li mogu spojiti i neku android kutijicu samo za Youtube pa sve to povezati? Tv je vec stariji LG Cinema 3D 42". Zvucnici su Sonodyne SM 200.

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 14:57
Nema ti tu puno filozofije, optički kabel je preferentan za to, a ak nema jedina opcija ti je analogno. Ista priča i za android box.
Ak jedan uređaj spojiš optikom a drugi analogno onda možeš oba držat istovremeno na zvučnicima, a inače ćeš morat preštekavat odnosno nabavit nekakav switch box za šaltanje izvora.
Na vrh
Veks View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Veks Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 16:47
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Nema ti tu puno filozofije, optički kabel je preferentan za to, a ak nema jedina opcija ti je analogno. Ista priča i za android box.
Ak jedan uređaj spojiš optikom a drugi analogno onda možeš oba držat istovremeno na zvučnicima, a inače ćeš morat preštekavat odnosno nabavit nekakav switch box za šaltanje izvora.

Bok. Hvala na odgovoru. Trenutno nisam u Zagrebu, ali gotovo sam siguran da tv ima samo digitalni izlaz, a zvucnici samo analogni ulaz.
Na vrh
Veks View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Veks Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 17:20
Za to mi treba dac? Koji bi bio best buy? Ili da kupim neki polovni reciver zbog radija?
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2020 u 18:23
TV ti vjerojatno ima izlaz za slušalice (ak već nema komponentne analogne izlaze). Iako to nije baš ispravno, možeš probat tako spojit i ostaviš ak zvuči ok.
Ako kupuješ DAC samo za TV kupi si doslovce neš najpovoljnije sa optičkim ulazom, kvaliteta zvuka na TV programima nije baš nešto, tako da ulagati ekstra nema smisla.
Ako želiš receiver, onda, pošto imaš i aktivne zvučnike, taj receiver mora imati analogne izlaze (pre-oute) barem za par stereo zvučnika jer ih inače nećeš moć spojit, osim ako ti zvučnici nemaju high level ulaze, a čini mi se da nemaju.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2020 u 08:36
Na vrh
Veks View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Veks Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2020 u 12:20
Da, sjetio sam se da mozda tv ima rca izlaze. To mi treba za povremeno slusanje muzike i filmove. Jos samo da tv ima volume control na rca i to ce biti super. Hvala u svakom slucaju na odgovoru.

Pozdrav,
Vedran
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor