Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Luxman M 03

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Duple View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Luxman M 03
    Objavljeno: 15.studeni.2020 u 14:05
Pozdrav svitu.

Zanima me vaše mišljenje kako bi starija generacija Luxman C 300 preampa funkcionirala sa nešto novijim snagašom Luxman M -03.
Preamp posjedujem, a snagaša pikiram jer za M 300 cijene su van mog cijenovnog dosega.

Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 14:19
Ljepi je to izlaz, imao sam ga. Ima hrpu snage a tonski je jako ugodan (ne cijevno ugodan).
Na vrh
Duple View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 19:17
Za snagu sam svjestan to je i previše za moje potrebe, nadam se da je i transparentan ko preamp C 300 koji me ugodno iznenadio.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 19:50
Koliko love? Tu kod na kupuješ?
Na vrh
Duple View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 22:23
5 cigli, nema manje.
Na vrh
Duple View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 22:50
Znam da je matoro i prastaro al kreše solidno.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 23:17
Jako ljepi komad pojačala, napraviš refresh i miran si zauvijek.
To što je staro je samo prednost jer jedino može bit skuplji a kad ga refreshah imaš vrlo ozbiljan komad opreme, neusporedivo bolji od ovog što se danas nudi po nesuvislim cijenama.

Za preampe ne znam, par mu je C03 , neko kaže daj je C02 bolji, pojma nemam.
Na vrh
Duple View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Duple Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2020 u 23:28
Svjestan sam toga zato i idem na staro, C 300 je bolji od C 02 i C 03, on je prethodnik C 05 ce.
Bio ssm jedino u dvojbi dal neki rotel iz 2000. na ovamo, al ovaj snagaš mi ulijeva povjerenje snagom i izradom.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.studeni.2020 u 20:18
Ilija, kakva bi bila usporedba pojačala koje si imao: Luxman M-03 i Kenwood L-1000m?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.studeni.2020 u 23:49
Kenwood kojeg imam sad (amp i preamp)  su refreshani ali ne baš kako je i tvoj l1000c.
L1000M koji je bio tvoj je neko ajmo reć modificirao ali ne baš najbolje pa je i to ispravljeno.
U mom L1000c je bilo vađenja i brikanja onoh crvenih kondova ali ne u onoj količini kao kod tebe te je preamp refreshan u potpunosti. Uz same zamjene kondova na dosta mjesta išle folije u pralelu.

Većina operacionih pojačala ostala je originalana osim ona dva kod poteciometra, tu su 275 iako i sa originalnima radi dobro (imam ih da zamjenim za recimo xlr i line 1) što mi je i više nego dovoljno ali ne sviđa mi se zvuk sa 275 kada su na svim mjestima.

Izlaz je također refreshan ali su ostali originalni glavni elektroliti jer su na sva tri L1000M bili na okvirno 110% nazinog kapaciteta, također i tamo mogu ići dva 275 ali pošto sam nabavio xlr kablove nisam ih mjenjao iako i za njega imam.

Znači te dvije komponente L1000M i L1000C su potpuno balansirane i najbolje rade sa balansiranim kablovima te također ako je i sam izvor balansiran, tu sam probavao tjedan dana i jednostavno tako najbolje rade i tu se zaobilaze operaciona pojačala.

E sad zvuk, tu može i željko nešto napisat ako svrati jer smo slušali kod mene međutim to radi odlično. Te dvije stvari nikad neću prodat sigurno.
Pojačalo je mjereno i ima 170W prije clippinga što je 30% više od navedene snage.
Ne baratam sa izrazima koji se koriste u reklamne svrhe i jedino što ću reći je kad to čuješ znaš da je to to i bok.
Dac sa kojim sam probavao mi je jedan frend posudio  Aqua la Voce S2 i radi prva liga kada je spojen preko XLR-a, čim ideš na rca zvuk se mijenja, jednostavno drugačije zvuči.

Sad da se vratim na Luxman, on je stariji barem 5-6 godina i tu bi također trebao biti jedan refresh, možda također bez glavnih elektrolita.
Kod Luxmana se osjeti još veća snaga i taj jedan poseban ton, vrlo vrlo ugodan, slično cijevima ali ne muljavo mutnim cievima, tu postoji transparencija samo što ima tu još dozu ugode u zvuku.
Po meni sigurno ima potencijel svirati jako jako dobro a kenwood ov izlaz više ne bi spajao na ništa osim na njegov preamp jer se sa svim drugim dosta gubi.
Probat ću ga spojit na Onkyo 3890 također sa xlr om  za probu.

Editirao Sveti_Ilija - 17.studeni.2020 u 23:51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel