Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Brand, DiY i Vintage

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 15:02
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

... krivo pretpostavljaš koliko i što čujem. Vrlo hrabro. haha ...
Ništa ne pretpostavljam, samo čitam što pišeš i zaključak se sam nameće. Ako je krivi, onda si se krivo izrazio, nedovoljno elaborirao ili slično.
No i nakon cijelog ovog drugog posta, svoj prvi odgovr bi ostavio kako jest. Mislim da dalje nema što novo biti rečeno, pa neka tvoja bude zadnja, ako budeš imao potrebu.

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

... Okvirno se slažem sa Stenom, iako mislim da pretjeruje s rokovima (mjeseci?). Na prvu sam uvijek čuo razliku, ali trebalo mi je recimo tjedan dana kako bih znao na čemu sam s rajnglom...
Kako rekoh, ako je uređaj usviran, i radio do nedavno, a ne čamio negdje godinu, dvije, pet, onda je 5-10 dana dovoljno.
Ako se dobro sjećam, tvoj amp i player su došli od Bože, nije to tamo puno stajalo i radilo je (čak sam i slušao nešto na tom Krellu), na dCs-u nisam jer mi je bio preružan i preskup haha
Ali ima i iznimaka, a gotovo uvijek je zbog toga što nešto nije usvirano do kraja, pa to može poprilično varirati i potrajati
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 15:14
Ne sjećam se da sam ikad išao slušati komponentu koju prije mene već netko nije odvirginalizirao iliti razdjevičio.
haha
U stvari, jesam. Kupio sam dva potpuno nova CD playera, ali srednje klase dok još nisam bio audiofil od formata pa se ne broji. Jbg, nemam ja para ko ti pa da vučem novo.
haha

Editirao Apparatus - 28.studeni.2020 u 15:15
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 15:19
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

... krivo pretpostavljaš koliko i što čujem. Vrlo hrabro. haha ...
Ništa ne pretpostavljam, samo čitam što pišeš i zaključak se sam nameće. Ako je krivi, onda si se krivo izrazio, nedovoljno elaborirao ili slično.

Ne daj Bože da ti mozes krivo zakljuciti.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 15:41
To spoznaja je ionako izvan tvog domašaja, pa ne znam čemu onda uopće to sitno podbadanje.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 16:20
Ovo si ti napisao: Ništa ne pretpostavljam, samo čitam što pišeš i zaključak se sam nameće. Ako je krivi, onda si se krivo izrazio, nedovoljno elaborirao ili slično.

Ovo si sam napisao, što znači da u nečemu što netko napiše tvoj zaključak ne može biti pogrešan. Dakle, ne razumijem kako na to moj odgovor:
Ne daj Bože da ti mozes krivo zakljuciti.
..može biti podbadanje.

Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Dakle, šteta što nisi bliže, ali drage volje bih ti posudio vintage uređaj koji imam (Yamaha a-1) kako bi ga mogao poslušati. Tu nema pokušaja promjene vjere i religije, nego skupljanja iskustva...
Iskreno, vintage me baš i ne zanima. Barem ne onaj prije prve polovice 90-ih. Razloga je više... nebitno za ovu temu. Inače nemam ništa protiv njih.

Uglavnom, fascinira me kako uletiš nakon nekoliko mjeseci izbivanja na temu čiji je subject "Brand, DiY i Vintage", pa nakon toga odgovoriš da te Vintage uopće ne zanima i da ti se o tome ne da pisati

Pošto je moj tekst bio usmjeren primarno bolje razumijevanje u raspravama između pojedinaca Brand, DIY i Vintage kategorija (ergo zašto sam ti i ponudio da poslušaš nešto...dakle kao iskustvo temeljem čega onda možeš kvalitetnije argumentirati, ili nekom novom članu reći "probao sam taj model što ti ljudi nude, ali se meni nije svidio"). ti na Zedov komentar odogovoraš

Što ti nije jasno u "ne zanima me" i poslije toga "nemam ništa protiv toga"?

Mene bi sad to trebalo zanimati zato što se ti čudiš kako to da me ne zanima i što stoga ne mogu donijeti sud o tome nečemu što me ne zanima? .

hmm, zanimljivo

Editirao Darco - 28.studeni.2020 u 16:20
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 16:23

Ti imaš "sreću" da te hifi baš i ne zanima na način kako neke zanima. To je sve.
"Greške" koje navodiš da čuješ su samo posljedica nedovoljnog slušanja i, posljedično, donošenja zaključka na brzinu, odnosno kad ti se čini da si čuo dovoljno. A zapravo nisi.

Sten, trebas dopustiti da smo svi razliciti, imamo razlicite prioritete, pristup i "vlastite recepte". Nisu svi kao ti (srecom), ili kao ja (jos veca sreca), ili kao npr. Apparatus (on je "posebno" jedinstven). Mene npr., hi-fi ne zanima na nacin kako tebe zanima, ali to vec odavno znamo. I niti si ti vise u hi-fiju od mene, a niti sam ja od bilo koga ovdje... Jednostavno smo razliciti. I to je u redu.
Univerzalno primjenjivog recepta za svakoga - nema.

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 18:00
Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

sto god ti mislio ja  i dalje tvrdim da je rosini bolji uredaj od vivaldija

ali bit tih uređaja, šta nije primarno u firmveru, a tu također nema garancije da je noviji firmver ujedno i prirodniji, vjerniji. pitanje uopće što je cilj tvorcima tih firmvera, da li ponuditi apsolutno veću vjernost, pa kome ugodno više kome manje, ili doći do što ugodnijeg rezultata kojeg će tipični kupac proizvoda percepirati kao bolji zvuk
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 18:13
Zede, ovo ti je jedan od onih postova koje nisi trebao napisati.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 18:15
koji dio ti je sporan, i zašto?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2020 u 18:34

Ne znam kako si došao do zaključka, no mislim da moja praksa ne treba elaborat. Tvoja se s druge strane treba, jer se po mojim saznanjima ne prakticira pri kupnji aposlutno ičega u svijetu, pa će nekom pasivnom promatraču biti lakše zaključiti da jednostavno ne znaš što želiš, a ne da si connoisseur audio uređaja.
A moglo bi se ući u takvu dubinu i dužinu evaluacije bilo čega.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 17>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,891 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12 - Fight club
Forum: High-End