Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Brand, DiY i Vintage

Odgovori Odgovori Stranica  <1 151617
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 20:48
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Ok, znači 'bukšelfi' od 10 litara mu dođe na isto ko višestazni zvučnici od 100kg? Samo je bitna soba?

Je bitna je no stavi jedan i drugi u 30-40m2 prostora pa slušaj koji će ti dati više, jednostavno je.

kak si to uspio izvući iz napisanog? hm

Ovako:

akcentuiram bitnost prostora koji je najvažnija i najutjecajnija komponenta zvuka, utjecajnija i bitnija čak i od zvučnika. tu padaju usporedbe između sustava, svaka je promašena u startu

ja sam govorio konkretno o usporedbama sustava iz različitih slušaonica, o čemu se tu i radi. shvaćaš, izvlače se zaključci o sustavu koji svira u slušaonici, ali se ne može eliminirati kontekst slušaonice, a on je ugrađen u zvuk, ne slušaš zvuk zvučnika, slušaš zvuk zvučnika u slušaonici i to kako je setupiran. na to ide dalje integracija s amplifikacijom, pa sve ostalo. pa sad ti na osnovu toga donesi analitičke zaključke kako točno zvuči zvučnik, kako pojačalo itd. koja im je vrijednost i domet. objektivno to je teško, donijeti neke validne zaključke, zar ne?

s druge strane, zvučnik mora biti fit slušaonici. ako se već kreće od slušaonice, biraš zvučnik koji je za nju smislen. uspoređivati u zadanoj slušaonici zvučnik koji je dizajniran za tu kvadraturu tj. kubikažu i neki koji nije, kakvog bi to imalo smisla? da li bi to dalo neki smisleni rezultat te usporedbe, osim lakonskog zaključka da je za danu slušaonicu bolji onaj koji njoj bolje i paše?
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 20:49

Ok, znači 'bukšelfi' od 10 litara mu dođe na isto ko višestazni zvučnici od 100kg? Samo je bitna soba?

Je bitna je no stavi jedan i drugi u 30-40m2 prostora pa slušaj koji će ti dati više, jednostavno je.

kak si to uspio izvući iz napisanog? hm
ok. ali šta očekuješ od 15m2, kako bi zvučali zvučnici od 'milijun kuna' u tom prostoru?
za prostor od 30-40m2 uzimaš zvučnik koji je i dizajniran za tu kvadraturu. sigurno nećeš uzet devetnaesticu, ako je primjerice riječ o ATC-u

Da, ja sam izvukao nakon što si ti na moj post  otprije par strana napisao nebulozu koja nije sa tim postom imala nikakve veze. Zaboravi, ne da mi se više. Ti ovaj peti kotač il' ko već lupate ko Maksim po diviziji i onda još pardone moa, nisam ja haha
Doviđenja.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 20:54

Da, ja sam izvukao nakon što si ti na moj post  otprije par strana napisao nebulozu koja nije sa tim postom imala nikakve veze. Zaboravi, ne da mi se više. Ti ovaj peti kotač il' ko već lupate ko Maksim po diviziji i onda još pardone moa, nisam ja haha
Doviđenja.

pajdo, to što ti nisi shvatio smisao (pa i vezu s tvojim postom), ne znači da ih nema, a evidentno je da ga nisi shvatio. usput si već drugi puta uvredljiv bez ijednog vidljivog razloga. razumijem da te peru neke frustracije, no mislim da bi trebao kontrolirati malo te ispade, znam da možeš bolje od ovog

Editirao zed_alive - 13.prosinac.2020 u 21:05
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 21:04
Nisam ti ja pajdohaha i ne peru me frustracije, ne kužimo se ja šumom ti drumom. Čemu dalje, doviđenja Mk2.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 21:23

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Tko je zaradio svojim radom i posteno, samo neka trosi. Svoje trosi. I treba zapamtiti da hi-fi sluzi za uzivanje u glazbi, a ne za pokazivanje i kurchenje.

Ni auti ne služe za pokazivanje nego za vožnju od točke A do točke B. Kuće i vile isto služe samo za stanovanje...
Slažem se ...tako bi trebalo biti...ali nije...

Nisam siguran da sam te dobro skuzio. Da li ti mislis da ti neki skupi auti ili vile služe samo za pokazivanje, a rijeđe za gušt? Btw, lakše je pokazati dobar auto na cesti, pa je i to razlog za šepurenje, nego HiFI. Isto vrijedi i za vilu. Ali neke vile su skrivene od pogleda
Vožnja je slušanje muzike, Uživanje u vožnji je i kao uživanje u muzici. Isto vrijedi sa stanove/vile...živit i uživati u njima

Kad smo vec kod toga..

Kao što se može isčitati iz mojih prijašnjih postova ljudi kod kupovine imaju različite motive. Ne treba sada ići u neku duboku filozifiju.
Onaj koji se pokazuje s hifi opremom već je prije rješio pokazivanje s kućom i autom. Zna se koji su prioriteti i što se lakše vidi. S druge strane ne treba zanemariti da bogati ljudi često kupuju nešto jer jednostavno mogu...bio u pitanju, auto, kuća, hifi ili sat na ruci.
Treba razumjeti da postoji tržište luksuza i da ono ima svoja pravila. Hrvatska nije reprezentativni primjer ali to ne mjenja ništa u suštini...

Editirao soundnewsdino - 13.prosinac.2020 u 21:24
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 21:26
Slažem se. Zbunio me malo post na Edisona....na trenutak me trznuo na moguću kontradikciju i predrasude prema jednim tipovima bogatih kupaca (sve ok kod HiFi, ali kod auto i vila je druga priča)obrva
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2020 u 21:37
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2020 u 00:21

No rasprava je ošla u krivom smjeru ionako nije poanta tu u tebi, meni, Iliji ili Aparatusu.

Tako je. Rasprava treba biti o meni (petom kotaču)Beer

Zapravo ti izvlacis sve prožvakano iz formalina, a mi smo svi več umorni od toga i zatvorili smo knjigu. Nažalost drugih osim umornih nema za fresh start diskusija.

j****a

Editirao Gašo - 14.prosinac.2020 u 00:23
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 151617
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Akustyk RD12 - Fight club
Forum: High-End