Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

hifi sistem do 20000kn

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 21:22
Obzirom na smještaj zvučnika blizu bočnih zidova, ispravan odabir bi bio open bafel konstrukcija ili paneli elektrostata ili magnetostata. No neki dobar i pametan odabir iz tog svijeta nažalost nije moguć obzirom na zadani budžet. Nažalost takve konstrukcije su ipak nešto skuplje.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 21:24
Provjeri onda Genelec 8320 ili 8330 u kombinaciji sa njihovim 7350 subwooferom. Sve skupa naštelano sa njihovim in-house GLM sustavom. Trenutno štedim za taj sub pa nemogu komentirati njegovu integraciju niti zvuk, al cijeli internet profesionalaca se kune da radi besprijekorno.

Kod mene 8330 verzija radi cijeli dan. U home office-u sam i svira bez prestanka... od Radio studenta do kućne kolekcije preko Audirvane
Na vrh
jerga View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 22:34
Sigurno je samo da se sa onim krellom sigurno neće nikad više požaliti na bass.
U svakom slučaju teško je savjetovati bilo šta osim na slijepo bez da se znaju još i “glazbene” navike onoga koji će sistem koristiti.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 23:49
Rasprava i preporuke će sigurno, kao bezbroj puta do sada, otići u krivom smijeru iz razloga što je osnovna premisa kriva.
Subjektivni dojam da "sustav na niskoj glasnoći nema dovoljno basa" je inherentna karakteristika ljudskog slušnog mehanizma gdje nam na malim glasnoćama rapidno pada osjetljovst na bas i visoke frekvencije. Zato neka pojačala imaju funkciju loudness koja "ispravlja" tu anomaliju i zvuk po tiho postaje ugodniji za slušanje.
Quad 21L je, iako je samostojeći, zapravo mali zvučnik s 16 cm bas-midom i tu je fizika neumitna i nekakve sonorne dubine nije jednostavno moguće postići a pogotovo u 25-30 m2. Dakle možeš ti ispred njih narinuti pojačalo kakvo hoćeš ali u basu bitnih promjena neće biti. Eventualno kakvo cijevno pojačalo push/pull od cca 40-50W bi moglo pomoći jel bi moglo napraviti mali pik u srednjem/gornjem basu pa bi subjektivni doživljaj basa mogao biti povoljniji.

Ovo je put kojim u postojećem sistemu treba ići. Za sve drugo trebaju veći zvučnici, veće pojačalo i puno toga još. Nasumične brand name ziheraške Njuškalo preporuke kao Jamo D830 mogu dovesti samo do problema jel neće to baš s puno pojačala raditi dobro...

Editirao soundnewsdino - 26.prosinac.2020 u 23:50
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 00:22
Sa ovim se slažem.
Moja preporuka jačeg pojačala je išla u smjeru raspada zvučne slike i distorzije pri većim glasnoćama kako je napisano.
Ideja sa moćnijim pojačalom je vidjeti što se iz postojećih zvučnika može dobiti zato sam ponudio malu pomoć.
To utvrdiš u roku pola sata, dal zvučnici idu ili ostaju. Poslje si siguran u kojem smjeru ideš.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 00:26
Moram dodati, posto sam dugo imao Quad 21L: nemoj uzimati zdravo za gotovo da je to "bezvezan" zvucnik. Moje iskustvo nije takvo. On nije nesto posebno, ali u dobro poslozenom sistemu, to je sasvim pristojan zvucnik. Srednjetonsko i visokotonsko podrucje vrlo pristojno. Ja sam ga gonio sa quad 909 ampom i navodno mu i treba dosta kvalitetne snage. Medutim bas koji spominjes, tu i ja mislim da neki dublji i sa vise ekstenzije bas i neces dobiti sto god da radis. Pa sad vidi. Ali nemoj tek tajo mijenjati za neki drugi tek "pristojan" zvucnik jer vjerojatno neces nista dobiti.
Na vrh
Mijo View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mijo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 00:28
Složio bih se s prethodnim postom . Za 25-30 kvadrata bi ipak trebalo gledati nekog 2.5 sistemca (češći su u toj klasi od čistih trosistemaca)sa dvije 16-ice ,barem . Možda bi bolja opcija bilo sub-sat sistem ,ali dobar aktivni sub košta više od četvrtine predviđenog iznosa.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 00:51
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Sa ovim se slažem.
Moja preporuka jačeg pojačala je išla u smjeru raspada zvučne slike i distorzije pri većim glasnoćama kako je napisano.
Ideja sa moćnijim pojačalom je vidjeti što se iz postojećih zvučnika može dobiti zato sam ponudio malu pomoć.
To utvrdiš u roku pola sata, dal zvučnici idu ili ostaju. Poslje si siguran u kojem smjeru ideš.

Razumijem o čemu pišeš. Preferiram snažnija pojačala ali u konkretnom slučaju je to čisti gubitak vremena. Ne kažem da se zvuk neće promijeniti ali u basu nikakvih benefita neće biti. Onako odokativno, kao što sam napisao, kakvo cijevno pojačalo srednje snage, push-pull ustroja 40-50W bi moglo donjeti priželjkivani balans.

Inače ima još jedna nelogičnost. Priželjkuje se da sistem dobro radi po tiho ali problem je distorzija pri većim glasnočama. Pitanje je naravno što je razlog distorzije. Može biti pojačalo ali ne mora. Možda je do zvučnika..možda do sobe..itd..
No naravno s druge strane teško je znati napamet što je nekom "velika glasnoča" a pogotovo što je nekom "dobar bas". Nekakvih 60-tak watta mi se čini sasvim primjereno za 21L premda koji watt više nije na odmet. Proizvođačka preporuka od 30-200 w je čisti marketing. Neznam gdje bi zgurali tih 200W..

Editirao soundnewsdino - 27.prosinac.2020 u 00:53
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 01:31
Čini se da je neispravna količina basa u sustavu najčešći simptom audiofilije. haha
Ja ti preporučam neki BKELECov best buy sub:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400.htm

Dodaš mu zvučnike po želji, a ako se ne bojiš ekstra processinga, kupiš i miniDSP 2x4HD za dobru integraciju.
To je definitivno najbolji način za kiruršku manipulaciju količinom basa. obrva
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.prosinac.2020 u 10:57
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Rasprava i preporuke će sigurno, kao bezbroj puta do sada, otići u krivom smijeru iz razloga što je osnovna premisa kriva.
Subjektivni dojam da "sustav na niskoj glasnoći nema dovoljno basa" je inherentna karakteristika ljudskog slušnog mehanizma gdje nam na malim glasnoćama rapidno pada osjetljovst na bas i visoke frekvencije. Zato neka pojačala imaju funkciju loudness koja "ispravlja" tu anomaliju i zvuk po tiho postaje ugodniji za slušanje.
Ima i toga, ali je ipak ćešće da zvučnik nema solidniji fundament (a za ovog i sam kažeš da nema, a ako ti to kažeš onda se tu više nema što mudrijati), što je slučaj sa ogromnom većinom bookshelfova i sa (pre)malim floorstanderima. Naravno, sve uopćeno rećeno, no dovoljno precizno da bude upotrebljivo.
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Quad 21L je, iako je samostojeći, zapravo mali zvučnik s 16 cm bas-midom i tu je fizika neumitna i nekakve sonorne dubine nije jednostavno moguće postići a pogotovo u 25-30 m2. Dakle možeš ti ispred njih narinuti pojačalo kakvo hoćeš ali u basu bitnih promjena neće biti....

...Za sve drugo trebaju veći zvučnici, veće pojačalo i puno toga još. Nasumične brand name ziheraške Njuškalo preporuke kao Jamo D830 mogu dovesti samo do problema jel neće to baš s puno pojačala raditi dobro...
Ehm, khm ... to i ja rekoh još jučer, samo ovdje ima više riječi haha

Btw kad smo kod tog Jamoa, kojeg sam imao u obje inačice. Ima on prilično linearan bas, ali do nekih 50-60 Hz-a. Što može nekoga zavarati, pogotovo ako se sluša kratko vremena i s materijalom koji ne sadrži niži bas.
Ali onda ide strmoglav pad i kod tihog slušanja (gdje se treba nešto događati na 30-50Hz-a, da bi bilo satisfakcije) vam ne ostane skoro ništa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 18>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 33,302 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici za 35 kvadrata
Forum: Uradi sam
Ugradnja daljinskog za Volum...
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Komponente
Bowers and Wilkins CM8 S2
Forum: Prostorna akustika
Tretman dnevne sobe