Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell FPB

Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krell FPB
    Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 09:43
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Api, gdje su generalno ti FBP monoblokovi tipa 250M od tvog? Jel to ista stvar ili...? 
Jučer je moj drug Daniel postavio ovo pitanje, a ja sam pomislio zašto na jednome mjestu ne skupiti informacije o Krell FPB seriji (serijama) jer bi, gle čuda, nekoga moglo i zanimati. Plus, odvratiti misli od crnjaka i ubiti besposlen dan. Tim prije jer to nikad na ovome forumu nije elaborirano. Tema je relativno opsežna pa ću pokušati tijekom dana skupiti sve u nekoliko idućih postova. Tko ima potrebu trolati, neka umjesto toga čita neku pametniju temu tipa rešetka za roštilj.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 11:29
A kaj ti imaš protiv rešetke za roštilj haha?
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 12:21
Godina 1996. Krell audio svijetu prezentira novu FPB (Full Power Balanced) seriju s tri modela. 

FPB200 
Deklarirana snaga 8/4/2 ohma: 200/400/800W
Transformator: 2kVA
Broj izlaznih tranzistora za oba kanala (zajedno s onima u regulaciji):60
Neto težina: 41kg

FPB300
Deklarirana snaga 8/4/2 ohma: 300/600/1200W
Transformator: 4kVA
Broj izlaznih tranzistora za oba kanala (zajedno s onima u regulaciji):88
Neto težina: 50kg

FPB600
Deklarirana snaga 8/4/2 ohma: 600/1200/2400W
Transformator: 2X4kVA
Broj izlaznih tranzistora za oba kanala (zajedno s onima u regulaciji):120
Neto težina: 82kg

Spomenuti ranzistori su Motorola (današnji ON Semiconductor), ultrabrzi, izrađeni po Krell speksima (Krell logo) i klase su MJ150XX, tj 250W disipacije svaki.

Ovo su ploče (PCB) sva tri pojačala. Ovdje je sve i uštekava se u sendvič s pločama s debelim tranđama koji su montirani na alu profile na koje se šarafaju bočna hladila. Ne može biti kompaktnije i s manje ožičenja. Tu su i banke filtarskih elkosa i ispravljački diodni mostovi. Slike su prilično loše, ali vidi se sve što se treba vidjeti.

Ovo je jedan kanal bez hladila, najvećeg FPB600.

Ovo je prednja ploča FPB200. Sa IR senzorom za daljinsko uključenje u idle (iz stand by) i obrnuto. Taster služi istomu. U stand by stalno svijetli ledica (sve su plave) P ili Power. Kad se amp uključi, nakon par sekundi zasvijetli R ili Regulator i za još nekoliko B ili BIas, nakon čega pojačalo izlazi iz mute, ulazi u idle i spremno je. Ta su pojačala trajno uključena i predgrijana. Za Bias (Sustained Plateau Bias, regulacija stepenastog, zadržanog biasiranja u A klasu)) i sve zaštite, DC, termika, kratki spoj, bilo kakav kvar pojačala..., zadužen je mikrokontroler čip.

Sva tri pojačala identične su prednje ploče (osim brojčane oznake, naravno) i prema većem modelu raste im samo dubina.

Stražnja ploča također je jednaka za sve. Ovo je prva verzija sa, osim normalnih XLR balansiranih ulaza, i s RCA single-ended ulazima. Što generalno nema smisla spajati jer se radi o potpuno balansiranim pojačalima od ulaza do izlaza. U novijoj seriji zamijenjeni su CAST ulazima. 

Stay tuned.

Editirao Gašo - 08.siječanj.2021 u 15:17
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 12:28
sad trebaš napravit jednu sliku da se sjedneš na FBP, ko Capak na cjepivo haha
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 13:13
Inače, kod Krella je zgodno što im oznake pojačala imaju smisla i iz njih se redovito dade iščitati o kakvom se uređaju radi jer su akronimi gdje broj označuje snagu na 8 ohma. N.pr. KSA100 je Krell Stereo Amplifier 100W. KMA200 je Krell Mono Amplifier 200W. Kod FPB je broj isto snaga, a M iza broja znači Mono. Tako je barem bilo većinom, uz neka odstupanja. MRA je Master Reverence Amplifier, KAV je Krell Audio Video...
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 13:18
Samo deri po FPBu... Ja sam pitao konkretno za 250M jer sam ih nedavno sreo na nekom oglasniku za cca 3500 eur. To mi se učinilo više nego pristojno ako je unutra nešto slično 300cx-u. 
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 13:53
To i jest to jer je FPB300c i cx nastao od prvog i osnovnog FPB200. A FPB250M su monoblokovi ili FPB200 raspiljen na dvije cjeline. A ovih 50W razlike (povećane snage) koju imaju monoblokovi u odnosu na stereo izlaze uobičajeno je za sve serije. Sufiks c većini ne znači previše jer znači zamjenu RCA ulaza CAST ulazima, ali x bi trebao značiti ono ključno, to jest upgrade elektronike i još bolji zvuk. Možda na prvu djeluje komplicirano, ali nije. Sve ima logični slijed. Dalje u nastavku.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 14:20
Ajmo Appi, da i ja doznam što imam ispod gramofona (osim prašine) ...
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 14:55
Evo jedan racun za servis FPB 300cx napravljenog od strane Krella i kako takav se trenutno prodaje za 4K $

MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
baka View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj baka Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.siječanj.2021 u 14:58
Respect   Svaka čast !

nije naodmet ovako šta pročitati u ovakvim ludim danima !

" I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Bowers and Wilkins CM8 S2
Forum: Prostorna akustika