Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pioneer N70

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2021 u 19:15
Gospodo draga, ako mogu zamoliti za savjet/preporuku.
Dakle, kupio sam pi2aes kako bih zamjenio trenutni hifiberry digi+ pro. Eh sad, kako to biva s tim stvarčicama, preporuča se neko bolje napajanje, što je i logično.
Nisam se s tim do sada uopće bavio niti promatrao što se nudi niti znam što gledati, osim ako se vodim "skuplje=bolje".
Ovo "skuplje" ne planiram keširati preko 100€ +-, adje, 1000kn ako me uspijete nagovoriti.
Dakle trebam savjet, najbolje iz prve ruke ako netko ima iskustva, koje napajanje tražiti. Nemam problem s kinezima, tako da dolaze i njihova no name napajanja u igru.

PS, pi2aes se napaja iz 24V, ali radi na 5V,ako ze zaobiđe ulazni činč i zalemi na PCB onda može i 5V (s tim se također zaobiđe i zaštitni dio, što nije pametno), tako da u obzir dolazi napajanje 5-24V.
Zahvaljujem unaprijed na eventualnim preporukama.
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2021 u 19:22
Naravno, ako netko ima nešto što bi mi pasalo, može na pm za daljnji dogovor.
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2021 u 20:12
pi2aes se prodaje sa ovime obicno https://www.pi2design.com/store/p21/PI2AES_-_EXTERNAL_40W%2C_24V_POWER_SUPPLY.html , dali si mozda probao taj i dali ima smisla ici na linearni PS?
Ja koristim taj SMPSU, koliko se sjecam prema reviewovima kada sam uzimao pi2aes, nije neka velika razlika od LPS, pa se nisam niti trudio nabavljati drugo napajanje. Volio bi cuti jos misljenja/iskustva ...
Pi2AES RoPieee - Yggdrasil / Music Hall 7.1 - PrimaLuna Prologue Prem pre - Pass XA30.5 - Focal 1028be
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2021 u 20:43
Vidio sam taj, ali kakva sreća može biti od napajanja za 30$? To je koliko vidim punjač za laptop,tako nešto. Mislim, nisam još probao, ali ali... To me podsjeća kao digi pro i punjač od mobitela.
A ja opet čitah na puno foruma, i svi do jednog pišu da se itekako isplati bolje napajanje.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2021 u 23:52
Taj pi2aes je digitalni konverter s !2S izlazom? Ako je tako, to ne moze trositi puno struje. Ako ces napajati samo tu plocicu, a ne i Raspberry pi, onda je lako napraviti napajanje za to. Pricekaj dok se javi Gaso ili netko tko ti to moze napraviti dobro, a povoljno. On bi mogao utvrditi i tu razliku izmedju 24 i 5V i vidjeti sto je pametnije sloziti.

Switcher sto je predlozio hudo ce ga takodjer dobro napajati, za pocetak, a mozda i na dulje vrijeme. I kineska linearna napajanja su u redu, ali ako ne znas potrosnju uredjaja i potreban napon (ona dilema) mozes potrositi previse, a mozda nije potrebno. Malo strpljenja i vjerujem da ce se rijesiti kvalitetno i povoljno.

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2021 u 11:26
Baš sam u nekim pregovorima oko izrade napajanja.
Išlo bi obično switchersko samo modificirano i sa dodatnim filtriranjem, peglanjem itd
Ako bude interesa mogu kasnije detaljnije prezentirati.
Nije skupa priča, a krajnji rezultat bi trebao biti vrlo solidan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Bowers and Wilkins CM8 S2
Forum: Prostorna akustika