Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Tretman dnevne sobe

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 17:49
Pa na ovom gdje su ti sad ti kartoni i na onom iza zvučnika, kamo bi ih još stavljao. Ne? Nećeš valjda ostaviti te kartone, a imaš 8 slika. Taman ih rasporediš na ta 2 zida ... nekako, da liči na nešto proteza

Taj rub slike ti se iza zvučnika neće uopće vidjeti. A i na lijevom zidu ... meni ne bi smetalo. I ne smeta mi na jednoj na kojoj se baš vide te metalne spajalice. A isto mi je na bočnom zidu. Ajde, malo su manje upadljive, ali su tamo.

Ajde, rame su uglavnom za malograđanštinu u ovakvim slučajevima haha
Na vrh
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 17:57
Nisam napisao da imam 8 slika...
Zasad nije bila ideja da bi stavljao slike i na zid gdje je TV ali eto, mogao bi razmislit  hm

Hvala 
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 18:24
Uuuups, da, sad vidim da sam ja nešto zabrijao. No, napisao si 5-6 slika. Dakle 6 ih očito imaš.
Taman. Osam bi bilo previše s tom dimenzijom na ta 2 zida.
Po 3 na svaki zid i to je to obrva

Na prednjem zidu ti dođu taman iznad TV-a (i to je negdje u visini očiju kad stojiš) i imaš lijepo pokriven cijeli taj prednji zid.I bočni.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 19:05
Ne razumijem zasto "nesto" ne bi stavljao na zid di je TV?. Pogotovo u dijelu zida di je zvucnik ili kut zida?
Ne moraju tu bit slike jer vrlo lako nastane overkill (jer bi ih imao.na dva zida).

I nekakva polica sa knjigama moze pomoci u vizualizaciji i absorbciji ....a ujedno i korisnije/funkcionalnije od same slike (ne mislim na sam zvuk).

Govorim o kombinatorici tih nekih stvari na dva...ili tri zida (posto mi je promaklo sto se nalazi na zidu nasuprot TVa....znam da je staklena stijena desno od TVa)

Editirao Darco - 10.veljača.2021 u 19:10
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 19:11
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

I to je to, što? U kontekstu naslova teme? Jel ti sebe čitaš? A vidim da ti je neki ajnštajn opalio i pohvalu posta čiji je ovo isječak. Odo gledat Dnevnik što inače jako rijetko činim.
glup
Na vrh
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 19:16
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Ne razumijem zasto "nesto" ne bi stavljao na zid di je TV?. Pogotovo u dijelu zida di je zvucnik ili kut zida?
Ne moraju tu bit slike jer vrlo lako nastane overkill (jer bi ih imao.na dva zida).

I nekakva polica sa knjigama moze pomoci u vizualizaciji i absorbciji ....a ujedno i korisnije/funkcionalnije od same slike (ne mislim na sam zvuk).

Govorim o kombinatorici tih nekih stvari na dva...ili tri zida (posto mi je promaklo sto se nalazi na zidu nasuprot TVa....znam da je staklena stijena desno od TVa)

Nesto bi stavio da ali da ne izgleda kasnije prenatrpano...sta ce to bit jos ne znam...zasad sam razmisljao o nekakvom ukrasnom difuzoru mozda...

Na zidu nasuprot TV, tj na straznjem zidu se također nalazi jedna veca slika iza koje sam vec stavio stiropor, ali i jedna mala komoda ispod te slike te stol sa PC-em i stolica.
Na vrh
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 19:19
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I to je to, što? U kontekstu naslova teme? Jel ti sebe čitaš? A vidim da ti je neki ajnštajn opalio i pohvalu posta čiji je ovo isječak. Odo gledat Dnevnik što inače jako rijetko činim.
glup

Taj ajnstajn sam ja, pohvaljujem svatkog tko mi odgovori sa nekim korisnim (manjim ili vise) savjetom.

Znam da ti imas specijalno uređenu sobu i sigurno bi imao svakavih korisnih prijedloga za napisat ali je nazalost poceo Dnevnik pa nisi stigao...mozda kasnije...LOL
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 19:40

Goli zid ...
Što god stavio, u umjerenim količinama, bit će bolje nego da nema ničeg. To je sigurno.
Slike su odličan odabir (pogotovo neuramljene/blind rama), jer ujedno i vizualno obogaćuju prostor. Btw. ne znam da ćeš išta dobiti stavljanjem bilo čega iza slika.

Što se tiče zavjesa, one deblje znaju i previše upiti zvuk, pa ne treba ići tom logikom. Ja sam pokušao promijeniti svoje prije nekoliko godina, pa su završile u drugoj sobi proteza

Plafon je priča za sebe, gdje i kod sebe još uvijek tražim nekakvo rješenje.

Btw. ne kužim što je to po lijevom zidu? Komadi pluta? Ne znam kako tebi, ali meni izgleda dosta ... ne baš lijepo haha
 A bogme je tu mali problem i TV, ali što je tu je, ne? mig

Sve u svemu, ako slike već imaš - super. Ako ih nemaš i slike koštaju, pa čak i one tzv. ukrasne, pogotovo u toj količini. No, to je još uvijek puno jeftinije od dedicated apsorbera.

Nešto kao Aqua room plafon?
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 20:18
Da, tako nešto. No, u selendri zvanoj Virovitica ti je takav manjak svega, uključujući i majstore koji bi ti tako nešto napravili. A bogme i nabavili materijal.
 Da ne pretjerujem, samo ću spomenuti da imam dobrog prijatelja, dipl. ing građevine koji doduše radi samo projekte, ne i izvedbu, ali zna "ekipe" i kaže mi "ja ti jednostavno ne znam tko bi ti tako što ovdje mogao napraviti".
Nakon toga lagano odustah. Ne potpuno, ali bilo je više pokušaja, svi zapeli na istoj stvari, tako da...

Meni nije o glavu da si to napravim, volio bih, ali ne želim dovući nekog neprovjerenog i baciti lovu tako što će napraviti cirkus na plafonu i reći "je˙iga, nije išlo bolje" haha
Na vrh
ziki View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ziki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2021 u 20:33
Razumijem potpuno iako sam se nekidan jako razveselio kad sam vidio da jedan sugrađanin ima vrhunski odrađen Aqua strop i da je ekipa koja je radila stručna i čak pomogla oko nabavke materijala.

Editirao ziki - 10.veljača.2021 u 20:35
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,232 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Komponente
Bowers and Wilkins CM8 S2