Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaShunyata Research power cables

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 51>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 00:17
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Ja sam na ovaj forum došao u potrazi za koje komponente kupiti da imam DOBAR ZVUK.

Otišao s njega (zapravo nisam otišao,ali ne pišem baš) jer mislim da kabeli s tim nemaju veze.

A jedan domaći "proizvođač" kabela s kojim su mnogi ka "dobri"  a bome imaju ga i u potpisu mi je zaprijetio da će me tužit zbog mog mišljenja. 

Drugi razlog je taj da o "svetoj kravi" (zlo)rabljene tehnike nemam uopće dobro mišljenje, IMHO tip je obični švercer visokih cijena.

Pazi. Ej. Šta nemam pravo na svoje mišljenje ?

A moje je mišljenje (bilo i ostalo) je da je industrija kabela prevara kad OCD opsjednutnim ljudima daš nadu da će njihov sustav zvučat bolje kad plate još 100...1000...10000 Eur više (za ono šta su već imali,hebeni kabel,koji je baš nebitan kad uđe u  kategoriju "tehnički ispravan i kvalitetan").

Ma samo plaćajte,ma kupite i Rhodium-Kryptonite GoldenDiamod  glased utičnice  :D

Ja ću se bavit zvučnicima, pojačalom i izvorom. 

A najviše muzikom koju volim, s medija (kazete i ploče) koje volim.

Znači. Ne moraš volit mjuzu. Ali ako si sposoban dat za audio kante više od auta,od stana (a kuću neš nikad imat) onda si "audiofil". Inače nisi.

IMHO onda si budala obična.

O kojem si to kablu pisao i na temelju čega bi tebe netko tužio?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 00:49
Originalno postano od strane člana: Dorian Reloaded Dorian Reloaded napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Ne kužim pojedince koje živcira kako netko troši svoje novce?! Jedan od blesavijih primjera je onaj gdje ekipa zapije oko 15000eur u jednoj večeri (slika računa iz hvarskog diskača je jedno vrijeme kružila whatsappom). Naspram toga svako trošenje mi izgleda smislenije pa bili to špic papci od 1000eur ili neka šunjata (sasvim svejedno). Svatko ima svoj fetiš.  Kad bi znali samo koliko ljudi (uglavnom stranci) znaju potrošiti na ljetovanje... Mogao bi vam pričati, ali ne smijem. Vrlo brzo spoznaš da 30000eur za kabel nekima dođe kao ''našao sam u džepu od kaputa, pa da potrošim''. Znam i neke individue koje kupuju bjesomučno kabele kao da je to sport i moraju skupit sve :) To je već čudno. 

Sumnjam da ikoga zivcira i nista nije receno zlonamjerno, jasno da svatko trosi svoju lovu kak hoce i da to nikoga ne smije biti briga.
Lik je sam napisao post skoro doslovno pa ovako, "audiofili nemojte se nikada zeniti" i dopisao "da moze ukljuciti aparaturu tek kad zena ode na more", a prije toga je nabrojao opreme za vise od 300K EUR, ne vidim nista nenormalno u tome sto su se ljudi ispod zapitali u cemu je smisao toga.

Iskreno, ovo je toliko nelogična prića da zvuči nevjerojatno.

Tip ima 300k€ opreme a živi u stanu u kojem zbog žene ne može slušati glazbu jer se guraju u istoj sobi gdje je i TV na kojem zena gleda sapunice.

Što ne kupi još jedan stan ili barem dovoljno velik? Koji je njemu klinac?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 00:49
Nekada, kada sam imao više entuzijazma za frljanje kabela, primetio sam, da se gledajuči na upotrebljene materiale i geometriju, kod interkonekta i strujaša čuje sličan karakter. Ako pojednostavim, material/konstrukcija koja je kod interkoneka zvučala ˝brže/otvorenije˝ je sa istim materialom/konstrukcijom i kod strujaša zvučala ˝brže/otvorenije˝. Takodje se razlike medju dva različita strujaša čuju jednako na svim sistemima. Što naravno ne znači, da ču svugde isti dobro sjesti.

Ponavljam. Ako neko misli, da je moguče za povoljne novce sastaviti strujaš sa vodičima srebra najviše čistosti sa konektorima srebra najviše čistosti, neka pokuša i javi računicu. Negledajuči na uverenje, dali to radi bolje, isto, ili lošije. I slažem se, magle ima svugde. Kao kod strujaša, tako i kod ženskih torbica.
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 07:12
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Ah to je onda komplicirano, transport, carina i sl. ...

Skupo ti je platiti malo transporta i carine za iskustvo slušanja 30.000 eura kabela? Ti nebuš nikad ništa kupio...haha

Sigurno će mi čovjek iz Srbije kojeg ne poznam poslati kabel od 30000€ poštom ... Čak i da hoće, tu dodatno dolazi do komplikacija, carina, uvoz i ostale nepredviđene okolnosti. Ne želim se upuštati u to. Kupio sam već dosta toga tako da ne piši ono što ne znaš. Acoustic Energy, Parasound, Black Rhodium i slične igračke sigurno neću kupiti.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 08:33
Ovaj čovo s 300k opreme vjerojatno samo nije posložio dobro prioritete. Bude već kad frustracija proradi. Ima svakakvih ekstremnih primjera. Nije dobro kad to ode u 3pm, pa iz gušta pređe u opsesiju.
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 08:58
Šta? Čovac ima hife za 300k€ i kupuje žice za 30k€ (što je bajdvej 10% i sasvim logičan omjer), a nema gdje slušati jer mu žena ne da?Ja da imam tih para, uopće ne bih imao ženu. Što će mi?
haha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:04
A budući je tema (ipak) o gajtanima, jedna prigodna. Neka se nitko ne uvrijedi jer se spominju i ovce.

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:05
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

OK.

1. Većina prisutnih se slaže da se strujaši čuju.
2. Nitko od prisutnih ne zna zašto se čuju.

Kako netko tko ne zna zašto se čuju, može osporiti specifikacije proizvođača kao nebitne ili sl?

Mislim da sve polazi od cijene, odnosno od toga što ljudi misle da su dobri kabeli višestruko skuplji od cijene razvoja, materijala, energije, rada itd. I to im je motiv da popljuju proizvod i proizvođača.

Međutim, ne znam koliko puta moram ponoviti. Ti skupi kabeli su luksuzna roba, kao nakit, satovi, najskuplji auti, luksuzne kuće, skupa hrana i piće itd. Namijenjeni su ljudima kojima cijena nije ograničenje. Koji baš žele najbolje i najskuplje, jer se žele izdvojiti i imati nešto posebno.

Odlican post, amigo!    Clap

Sve stoji sto si napisao, samo imam "izdvojeno misljenje" na pitanje koje sam podebljao u tvom postu. Nitko od nas ovdje u raspravi ne zna zasto se strujni kabeli cuju kako se cuju. Ali uvjeren sam da ni proizvodjaci, pa i oni najveci i najpoznatiji to ne znaju. To nikoga ne sprijecava da radi te kabele. Medjutim, ovdje je vec spomenuto, cak i od onih koji nisu "tehnicari", vec samo "slusaju", da je jadno objavljivati mjerenja strujnih kabela. Ono sto treba znati o takvom kabelu je za koji je napon, za koliku je struju i koje je duzine. Osim razlicite duzine, svi su za najmanje 250V AC i bar 10 Ampera, sto je dovoljno za pogon 98% pojacala na trzistu. Sve ostalo sto bi proizvodjaci objavili, nekakve dijagrame, postotke i slicne grafove, nije bitno za strujni kabel i nista od toga nam ne moze reci kako bi taj trebao svirati.

Naravno, radi se o skupim proizvodima, dobro je receno da je to luksusz, i tko moze i zeli neka slobodno kupi. Tu nitko ne bi trebao imati problem. Posto je luksuz, idu i sareni prospekti, dijagrami, luksuzne drvene kutije oblozne barsunom... To je samo da kupac dobije i dodanu vrijednost kad vec toliko placa. Dijagrami kako se kabel ponasa u prvih 50 mikrosekundi nakon ukljucenja, nisu nikom bitni. Tko slusa tih 50 mikrosekundi? To spada u "dodanu vrijednost" i lijepu ambalazu...

OK, ti si uvjeren da ne znaju. Ja sam uvjeren da neki ipak znaju. Ako nikako drukčije, zaključili su eksperimentiranjem. Barem oni koji se ozbiljno bave istraživanjem, kao Shunyata.

Editirao amigo - 08.travanj.2021 u 09:15
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Jednom frendu sam ufrkao strujaš po Tatamata receptu. Tutorial vam je tu negdje gore preko linka HOW TO. Inače, taj se prika ustrajno već niz godina bavi naslušavanjem raznih strujaša. Ja ga pitam kakav je taj Tatamatin, a on kaže dobar, zato jer ne mijenja ništa.
haha
Nisi baš promislio kad si ovo pisao. Čemu trošiti na kabel koji ne mijenja ništa, odnosno zvuči isto kao i onaj dobiven s uređajem? Koliko god malo košta, to je bačen novac.
Nadam se da je svima jasno kako vulgaris kabel dobiven s uređajem nije nikakva referenca. Da ne mislimo kako baš taj kabel zvuči kako treba i da je sve drukčije pogrešno.

Editirao amigo - 08.travanj.2021 u 09:13
    Moj HiFi
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:35
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Šta? Čovac ima hife za 300k€ i kupuje žice za 30k€ (što je bajdvej 10% i sasvim logičan omjer), a nema gdje slušati jer mu žena ne da?Ja da imam tih para, uopće ne bih imao ženu. Što će mi?
haha

Bit će da su pare ženine...haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 51>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente