Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Novi Stereo receiver

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Franziskaner View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franziskaner Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Novi Stereo receiver
    Objavljeno: 23.ožujak.2021 u 20:08
Pozdrav,

evo trenutno imam stari Yamaha RX-V457, tada sam ga uzeo jer kao htio sam kućno kino, ali nikad nisam kupio takav sustav/zvučnike, uvijek sam imao 2 za stereo zvuk.
Sada imam ACOUSTIC ENERGY AE100, kupio od usera ovdje koji drži dućan provox na Trešnjevci, pa eto pozdrav i tom korisniku (više se ne sjećam koje je njegovo username, jer pišem s drugog profila).

Uglavnom da skratim priču, kupio ormarić ispod tv-a i tamo sam sve stvari stavio (sat receiver, modem i slično) i evo sada vidim da mi ne paše Yamaha unutra, duljina ormarića je oko 40 cm, a toliko je i receiver plus kablovi pa stoji van... Pa eto i zbog toga moram sada nešto novo kupiti.

Pa trebam vaše savjete, ništa specijalno, samo da nije lošije od tog modela što već imam (mislim da neće biti problem ;-)) i da mu je dubina oko 30 cm (odnosno ukupno sa kablovima i sve da bude max do 40 cm). 
Nešto za moje zvučnike da paše, uopće ne znam na što gledati još? Nisam neki zahtjevan korisnik, odnosno kada sam bio sve spojio na tv, bio mi je već s ovim receiverom i zvučnicima super zvuk, znači eto... Eventualno bi bilo ok ako se može mob spojiti na receiver (preko Wifi ili Bluetooth), ali nije nužno bitno. Cijena? Ah... pa naravno što manje, ali stvarno ne znam koliko bi trebao izdvojiti da dobijem nešto što je maaalo bolje od trenutnog Yamaha reveiver? Nešto oko 1.500 kn?
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.ožujak.2021 u 22:02
Drago mi je da uživate u AE100...
Za zadani novac pronašao sam ovo...

Pozdrav
Na vrh
cile View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cile Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.ožujak.2021 u 22:03
Stereo receiver za 1500 kuna samo polovni i bez modernih tehnologija spajanja.
Mijenjam akustičnu plijesan iz čoškova za usvirani parket.
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franziskaner Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2021 u 13:45
Ok, a kako se spaja recimo taj Yamaha na TV? Jer sa starim Yamaha sam ga na tv spojio preko optičkog kabla. TV je Sony XH90:

I još jedno pitanje, što recimo ovaj Yamaha ne može, a da mogu ovi puno skuplji? 
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2021 u 18:55
Za novac koji planirate uložiti nema baš puno izbora. Ova Yamaha je praktički jedina opcija barem što se renomiranih proizvođača tiče. Ima DAB i bluetooth što je super obzirom na cijenu. Nema optički ulaz i ako televizor nema neki analogni izlaz nemate ih kako direktno spojiti.
Za model iznad treba već prilično više uložiti:
Možda bi bilo najpametnije ostati na trenutnoj Yamahi i naći načina smjestiti je u policu...
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franziskaner Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2021 u 22:31
A joj...
a ne znam, mislim da ne paše nikako. Budme još jednom provjerio
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franziskaner Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2021 u 18:19
Još jedno pitanje, ima li za razne uređaje kao nekakvi repeater za infracrveni signal? Staviš recimo receiver u ormar, onda ne možeš s daljinskim upravljati s uređajem jer je signal preslab, pa sam vidio da postoje nekakvi repeateri, ima to kod nas? Radi to?
Na vrh
TomC View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2021 u 19:00
Postoji IR extender i IR spliter.
IR extender je ako se radi samo o jednom uređaju. Isti mora imati mogućnost da u njega uštekaš IR extender i tada vrh tog extendera izvučeš gdje želiš tj u dohvat daljinskog.
Ako se radi o više uređaja tada je IR spliter u pitanju. Ja ga koristim i super radi.

Editirao TomC - 25.ožujak.2021 u 19:04
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
TomC View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 09:45
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Postoji IR extender i IR spliter.
IR extender je ako se radi samo o jednom uređaju. Isti mora imati mogućnost da u njega uštekaš IR extender i tada vrh tog extendera izvučeš gdje želiš tj u dohvat daljinskog.
Ako se radi o više uređaja tada je IR spliter u pitanju. Ja ga koristim i super radi.

Sigurno ima i povoljnijih. 

Editirao TomC - 26.ožujak.2021 u 09:46
All those moments will be lost in time like tears in rain...
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franziskaner Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:12
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Krell
Forum: Audio komponente