Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIZ 604 UKV Radio

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 18:09
Pa, sumnjam da ću se tako brzo zasititi sluššanja (pa i  gledanja) tog vintage radija.

Spustim se ujutro u dnevnu sobu i samo stinem UKV tipku i škatula (nakon par sekundi predgrijanja  cijevi) počne lijepo svirati na željenoj radio postaji.

Za Hifu palim komp, TV (kao monitor), DAC, preamp, izlazno pojačalo, potražim glazbu na Foobaru ili sl.......
S gramofonom je slično....

To dvoje dolazi na red kad želim slušati nešto određeno.

Za neobavezno slušanje (skoro pa čitav dan) je ova starina sasvim prikladna.

Editirao olif - 03.travanj.2021 u 18:30
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 20:10
Slažem se sa svime Olife.Meni običan radio svira većinom cijeli dan. Uopće nije bitno što to nije flac,vinyl,cd ili nešto desetoga i to što oni tamo puštaju neke mp3ce preko radio valova, bitno je da imaš neku omiljenu radio stanicu i uživaš u glazbi.
Baš lijep komad opreme iako da malo bocnem ja bi možda radije nešto inozemnoga. Saba ima prekrasne komade radija, a koje sve mogućnosti imaju ti stari radiji kod Sabe je za nepovjerovati,naravno govorim o top modelima.

Sada će već proći skoro godinu dana kako mi stoji ovaj mali slatkiš u polici i čeka motivacije da se uhvatim restauracije,nije moj ali bi možda mogao biti. Eumigette W je dosta mali radio nasprama ostalih lampaških i ima onu poznatu boljku a to je smanjen opseg na UKWu.

Nije u savršenom kozmetičkom stanju ali je u veoma dobrom i ne bi trebalo previše truda oko restauracije drvenarije.Elektronika je u sasvim drugom stanju, sve original(čitaj staro i zahtjeva zamjenu, vremena,para za lampe..)

Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 20:15
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Ništa ti ne kužiš stanovita individuo, nije to Goldmud da ga mora utapat nakon par mjeseci.

A šta se ti javljaš?! Kad skupiš dovoljno iskustva s naslušavanjem i usviravanjem utičnica, izolatora, šiljaka za podloške, strujaša, osigurača, prihvata za osigurače...e onda se udostoji pa nešto suvislo napiši.
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 20:42
Baš preslušavam šarafiće za stezanje žica u iec utičnici, najbolje rade ako nisu prejako stegnuti.

@Olif,
Hoćeš naći neku dvožilnu šunjijatu za RIZ-a ?
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 20:49
Uzmi kiko/moment ključ pa vodi bilješke kako zvuči na koliko Nm.
Rpi/pi2aes-diy NOS Ad1865-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 21:11
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Baš preslušavam šarafiće za stezanje žica u iec utičnici, najbolje rade ako nisu prejako stegnuti.

@Olif,
Hoćeš naći neku dvožilnu šunjijatu za RIZ-a ?

Ne....još ne.....haha

Samo sam zamijenio onaj lijevi, nepraktični šteker (sav upadne u utičnicu) sa ovakvim desnim, koji je isto tu negdje iz tog vremena.
Žica je lijepa, dvožilna , tanka,licna, neupletena, krem svjetle boje......
.....zadire duboko preko gornjeg dijela sašije kroz rupu ispod nje....nema mjesta za zmijurine.

Pa, kak bi ugural i ovu "dekaptiranu" žnjoru bez proširivanja luknji......

Jedino da upletem 2 žile 2,5 mm2 punog prejeka, stare 31 godinu (svaku u egipatski pamuk)......haha

Evo jođ jedne friške slikice od večeras......zlatni_zub

Editirao olif - 03.travanj.2021 u 21:32
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 21:28
Olife, jako lijep stari radio u izvrsnom stanju.   Clap

Moram priznati da mi je tuner ravnopravan CD-playeru kao izvor zvuka. Naravno, ne mogu se mjeriti u kvaliteti, ali mogu u zadovoljstvu slusanja. Prva tri programa Hrvatskog radija emitiraju se u sasvim pristojnoj kvaliteti. Lokalne radiostanice ne slusam, bas zbog lose kvalitete emitiranja. Meni radio svira od ranog jutra do kasno u noc, a tek povremeno ga prekidam slusanjem CD-a. Na radiju ima odlicnih emisija. Ima klasike, jazza, noviteta, opera, snimaka koncerata, govornih emisija, putopisa, emisija s poezijom, radiodrama. Vec znam koji dan u tjednu u koje vrijeme se prebacujem izmedju ta tri programa koja slusam.

U malom kuhinjskom sistemu su mi CD-player, tuner i lampasko SET pojacalo od 4,6W. To svira cijeli dan... i jako dobro. Bez radija bi mi zivot bio siromasniji.

Olife, uzivaj!   smijeh

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2021 u 21:43
Hvala svima na čestitkama......smijeh
Dakako da uživam.
I ja volim na HR3 poslušati klasiku ili Jazz...Bravo

Bogami, ove 3 nove cijevke su se za tih 20-ak sati već nešto usvirale.....
....jedino onaj stari (dugo neupotrbljavan) šteker još nešto nije uigran .......haha

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 09:25
Sretan Uskrs svima !

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 12:53
Stari radio, stari obicaji...

Sretan Uskrs!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente