Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ELAC Adante AS-61

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 19:20
U biti S3-ex i s4-ex su lošiji u seriji sa grafitnim visokotncem, S1 i S2 imaju berilijski tako da je s2ex koštao kao i S3 od kojeg je duplo manji i ima jedan driver manje.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 19:23
@duc
Ja nisam za takav slučaj čuo ni kod jednog od zvučnika sa coax jedinicama. Slušao, Kef, Tad (fantastičan zvuk), Elac i živim godinama sa dva Thiel modela sa tim ustrojem.

Odlikuje ih širok spread, a s druge strane imaju  preciznost i povezanost malog zvučnika.

Editirao Kalle242 - 10.travanj.2021 u 19:24
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 19:41
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Šta ovi modeli 2.3, 2.4 to je lošije ili samo prikladnije za normalne sobe?

Naravno, manje drajvere imaju, slabiji su i downsize-ani no evo moj bivši 2.4 radi kod frenda u 30ak kvadrata super. Potentne su to beštije.

Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 20:12
Oni Thiel koje imaš doma koji su to ili si te prodao?
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 20:41
CS2.4 sam prodao, a ovi moji su kao sa linka CS6
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2021 u 21:17

Složio sam 7 sendvića, vau vau bombone i krećem u ponoć.
Šta ovi modeli 2.3, 2.4 to je lošije ili samo prikladnije za normalne sobe?

možda ovaj mi pošalje S2ex ako ne proda set iako cijena koja traži od 5000 je odlična, ako netko želi S1-ex može ga dobit za ispod 3000e što je po meni za to odlična cijena, ja dam 2000 za s2, centar dijelimo pola pola proteza

centar se reže po pola, imaš li cirkular mig
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2021 u 00:39

U biti S3-ex i s4-ex su lošiji u seriji sa grafitnim visokotncem, S1 i S2 imaju berilijski tako da je s2ex koštao kao i S3 od kojeg je duplo manji i ima jedan driver manje.

Imao Focae sa Be visokotoncem. Ali tu ne pišem o kvaliteti visokotnca, koji je i u navedenom slučaju bio dobar. Više mi je ˝smetao˝ karakter srednjetonca, koji je ako ne grešm iz magnezija. Karakter je specifičan, na neki način kao kod Acuton jedinicia. Naravno o ukusima i sinergiji nečemo. Pioneer i Consensus Audio sam prodao, radi meni neprirodnosti zvuka srednjetonaca.

Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

@duc
Ja nisam za takav slučaj čuo ni kod jednog od zvučnika sa coax jedinicama. Slušao, Kef, Tad (fantastičan zvuk), Elac i živim godinama sa dva Thiel modela sa tim ustrojem.

Odlikuje ih širok spread, a s druge strane imaju  preciznost i povezanost malog zvučnika.

Narano, možda grešim. Slušao sam TAD-e na sajmu, tako da teže ocenjujem. Pre mnogo godina sam imao KEF Reference Model 4, koji su u tom spektru radili malo bolje, ali ipak užeg sweet spota.
Sličano samo čuo kod prijatelja sa Tannoy Wesmnister i Tannoy Super Gold monitorima. Novije Elace nisam slušao, dok su mi stariji modeli koje sam imao doma, bili previše ˝tehničkog˝ zvuka. Ali vjerujem da je Andrew Jones to rešio u novijim serijama. Thiele još nisam udiomio, čitam da je jih jedni hvale do neba. Jedine zvučnike, gde su srednjetonac i visokotonac stavili pod istu tačku (jeli to pravi izraz / os) izvora, su bili Canton Digital. Sa razlikom, da visokotonac nije uvučen u srednjetonac, več je ispred njega, što mu omogučava veči ˝spread˝ . Čak bi tvdio, da je Canton Digital 1 ili 1.1. jedan boljih zvučnika, naročito za novce z koje jih je moguče kupiti. Dok 2 ili 2.1 rade puno lošije.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 7,602 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage
Forum: Audio komponente