Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Gramofonske zvučnice

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alex67 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alex67 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.listopad.2008 u 21:24
Nisam bas nesto mnogo menjao zvucnice na gramu ali evo neka moja iskustva.

Imam Micro Seiki gram sa CF 2 carbon fiber ruckom. Prvobitno mi je bio Ortofon OM xx Super serija zvucnica ali ni sa jednom nisam bio zadovoljan : tanka na basu , suvise suva za moj ukus ( neko bi rekao analiticna) . Posle opseznog traganja net-om i znajuci kakav karakter zvuka trazim zavrsio sam sa Grado Gold - nije bila preterano skupa pa ako nije pasovala na gram i u sistem nije bio problema zameniti je . Posle nekih 100- 200 sati slusanja ju je zamenila Grado Wood Reference- sve sto sam hteo dobio sam s njom . Izuzetno muzikalna zvucnica koja izvrsno pase sa Sansuijem i JBL-om. U ovom trenutku skupljam delove za Aleph Ono phonoamp - jedva cekam da ovo proradi i cujem kako svira.

Editirao alex67 - 03.listopad.2008 u 21:25
Na vrh
Snopes View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snopes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 00:45
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Koja te zvucnica konkretno zanima? Razlikuju se po masi i komplijansi (compliance), pa bi trebalo pogledati pojedinacne slucajeve.

Gledao sam Dynavectorove Te Kaitora Rua od 9,8g

i XX-2 MKII od 8,9g

Editirao Snopes - 04.listopad.2008 u 00:47
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 09:56
Originalno postano od strane člana: Snopes Snopes napisao:

Gledao sam Dynavectorove Te Kaitora Rua od 9,8g i XX-2 MKII od 8,9g
Obje zvucnice imaju compliance 10E-6 cm/dyn. Efektivna masa SME IV rucke je 10 g ... to sve zajedno vuce na rezonantnu frekvenciju cca 12 Hz ... sto je vec siva zona ... Iako po nekim izvorima ta frekvencija moze ici i do 14 Hz, ipak bih se u tom cjenovnom razredu, da je moja koza u pitanju, priklonio konzervativnijim prijedlozima da se frekvencija zadrzi ispod 11 Hz. U tvom slucaju to znaci da trebas potraziti zvucnice s nesto vecim compliancem ...
Jedno od rjesenja je da "otezas zvucnicu" ... Npr., s Denonicama doolaze i metalne podloske koje mogu tome posluziti ... (imas "prostora" do 16 g mase na rucki, sto bi r.f. spustilo na 10 Hz)

Ako sam dobro povezao, isti dealer drzi sva tri branda, pa bi ti on mogao izaci u susret nekom probom ili savjetom.

Ovo je sve vezano samo uz mehanicku kompatibilnost. Elektricna, u kojoj ulaze u obzir odziv zvucnice, elektricna svojstva nje, kabela u rucki, kabela do premapa i preampa ... je pak nova lutrija ...

Najbolji savjet koji ti mogu dati je da se prijavis na neki vinil oriented forum i potrazis nekoga s integracijom poput tvoje, te priupitas koju zvucnicu i preamp koristi.
Na vrh
Snopes View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snopes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 10:18
Hvala na savjetu, tako ću i napraviti, tražit mišljenja i dalje
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 18:43
Originalno postano od strane člana: Kristijan Kristijan napisao:

Ne znam kako paše na series IV, ali ja ti imam na Gyro dec-u SME M2 ručku sa Dynavector 20 mc low output i mogu ti reći da uopće  nisam sretan. Činjenica je da mi je ovo prvi gramofon i da se sve još usvirava, te sam probao i tri phono preampa, sve bez uspjeha.

hm...u čemu je kvaka? Ja prvi dan kad su mi doma montirali gramofon StabiS/StogiS/KC1 i preamp ARC PH5(sve kupio na neslušano), i kad sam stavio Take five- Brubbeck kvartet ploču i istovremeno CD (ista snimka) bio sam neugodno iznenađen...nikakve razlike...a ja očekivao orgazme jedan za drugim.
Al kad sam stavio Orguljsku simfoniju br.3 od Saint Saensa- od Klavier analog ipak je gramofon malo pokazao slabašne mišiće...

Danas nakon 60ak sati slušanja gramofona ( 100 sati navodno potrebno za usviravanje), kad završi poco adagio Orguljske simfonije ja se dižem promijenit stranu ploče omamljen. Kad orgulje počnu tiho ispuhivat zrak moram obuć čarape...
Zvuk gramofona kod mene je u usporedbi s CD playerom Audio Aero smireniji,prostorniji,violine baš nikad ne škripe,činele svilenkastije,glasovi bez czs naglašenih sibilanata.
Dakle,zvuk ne samo bolji nego drugačiji.
Doduše gramofon hranim Klavier i Linn LPima...
A za ponovnu usporedbu Take five ploče i CDa čekam da prođe 100 sati...

Hoću reći Kristian,strpljenja.Čemu mijenjanje tri gram preampa ako zvučnica nije usvirana. Šta ti se ne sviđa u zvuku?
Baš me zanima koje si preampe probao. Ja sam kupio jednu godinu star AR PH5 jer se bivšem vlasniku nije sviđao zvuk(ne znam koji mu je ostatak hife bio) pa je kupio Ayrea preampa...

Na vrh
stabist View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stabist Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 19:05
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

hm...u čemu je kvaka? Ja prvi dan kad su mi doma montirali gramofon StabiS/StogiS/KC1 i preamp ARC PH5(sve kupio na neslušano), i kad sam stavio Take five- Brubbeck kvartet ploču i istovremeno CD (ista snimka) bio sam neugodno iznenađen...nikakve razlike...a ja očekivao orgazme jedan za drugim. 

Bok,

kaži ti meni, kak ti se sviđa KC-1? Odnosno - imaš li iskustva sa još kojima drugima dozama pa da bi usporedio?

OK

LP

Primoz
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 19:20
Nemam iskustva s drugim zvučnicama. KC1 sam uzeo jer je već bila montirana na StogiS a i računao sam  da valjda ne bi Kuzma stavljao na svoje gramofone neke sumnjive zvučnice.
Inače neko vrijeme razmišljao čitajući forume i tisak o Lyri.
Ali odustao jer kao nije za početnika jer je komplicirana za namještanje.
Na vrh
smario View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj smario Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 19:35

Ne znam kako paše na series IV, ali ja ti imam na Gyro dec-u SME M2 ručku sa Dynavector 20 mc low output i mogu ti reći da uopće  nisam sretan. Činjenica je da mi je ovo prvi gramofon i da se sve još usvirava, te sam probao i tri phono preampa, sve bez uspjeha.

SME M2 sam imao prilike cuti na jednom thorensu i ta kombinacija je odlicna. Gyro mi se cini malo ispod te rucice i mislim da oni idu s nekom modificiranom verzijom RB300. Mozda jednostavno sve jos nije sjelo  ili nesto nije dobro podeseno. Jednom sam cuo kombinaciju LP12 Ittok Dynavector Karat i to je zvucalo vrlo dobro. Ja bih jos provjerio podesenje svega skupa i izvrtio jos barem 100 sati.
CD-Perfect Sound Forever!
Na vrh
Kristijan View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kristijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 22:35
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Al kad sam stavio Orguljsku simfoniju br.3 od Saint Saensa- od Klavier analog ipak je gramofon malo pokazao slabašne mišiće...

Danas nakon 60ak sati slušanja gramofona ( 100 sati navodno potrebno za usviravanje), kad završi poco adagio Orguljske simfonije ja se dižem promijenit stranu ploče omamljen. Kad orgulje počnu tiho ispuhivat zrak moram obuć čarape...
Zvuk gramofona kod mene je u usporedbi s CD playerom Audio Aero smireniji,prostorniji,violine baš nikad ne škripe,činele svilenkastije,glasovi bez czs naglašenih sibilanata.
Dakle,zvuk ne samo bolji nego drugačiji.
Doduše gramofon hranim Klavier i Linn LPima...
A za ponovnu usporedbu Take five ploče i CDa čekam da prođe 100 sati...

Hoću reći Kristian,strpljenja.Čemu mijenjanje tri gram preampa ako zvučnica nije usvirana. Šta ti se ne sviđa u zvuku?
Baš me zanima koje si preampe probao. Ja sam kupio jednu godinu star AR PH5 jer se bivšem vlasniku nije sviđao zvuk(ne znam koji mu je ostatak hife bio) pa je kupio Ayrea preampa...

Probao sam ti jedan pro-ject phono box, te dva modela od Vaic-a. Oba modela su lampaški phono preampi (MC) samo s različitim modelima cijevi.
Što se tiče zvuka - sve je samo sredina, bez ekstrema, nema visokih, nema basa. Pričekati ću još neko vrijeme da vidim je li stvar u usviravanju, prije nego krenem u neke promjene.
Za sada Meridian G08 opere gramofon uzduž i poprijeko. Kad su i na ovom forumu ljudi spominjali neku relaciju tipa: gramofonska integracije od soma eura opere digitaliju od 4 soma €, ja sam očekivao od ove kombinacije totalnu ekstazu. No, međutim...
Na vrh
Snopes View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snopes Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2008 u 22:45
Originalno postano od strane člana: smario smario napisao:

SME M2 sam imao prilike cuti na jednom thorensu i ta kombinacija je odlicna. Gyro mi se cini malo ispod te rucice i mislim da oni idu s nekom modificiranom verzijom RB300. Mozda jednostavno sve jos nije sjelo  ili nesto nije dobro podeseno. Jednom sam cuo kombinaciju LP12 Ittok Dynavector Karat i to je zvucalo vrlo dobro. Ja bih jos provjerio podesenje svega skupa i izvrtio jos barem 100 sati.

Kako pikiram Gyro, a sad kažeš da nije dorasao Series IV i boljim Dynavectorovim zvučnicama, hm,,,ebiga, dizajn Gyra mi je
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
lakiranje zvucnika
Forum: Audio komponente