Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Gramofonske zvučnice

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gramofonske zvučnice
    Objavljeno: 08.studeni.2004 u 20:12

Pozdrav forumaši !

Recite koliko ste promijenili gramofonskih zvuenica u svojoj integraciji ?

Koja vam je najbolje legla u sustav ?

Kakav vam je bio zvuk ?

Kakva je bila mikrodinamika ?

Što vam je smetalo kod njih ?

Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
acoustic View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj acoustic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2004 u 21:15

U zadnjih par godine promenio sam tri zvuenice, znate ono traganje za uvjek boljim zvukom.

Prva je bila Grado prestige Gold MM (na Projectu 2.9 wood), solidna zvuenica ali po mom okusu premalo dinamiena, ali odliena za gramofone srednje klase.

Onda sam dobio novi gramofon i sa njim zvuenico Goldring (mislim da 1022), ali nisam bio zadovoljan (nekako prosjeean zvuk) i odmah nabavio Ortofon Lys Mc Low, koja je dobra zvuenica sa finim detaljima ali mi je uvjek kod muzike koju slušam (rock, akustika, blues) falilo grunda u basu i što me smetalo težko ju je bilo slušati na veeoj glasnosti jer su i šumovi sa ploee tada bili naglašeni.

Sad sam nabavio BENZ ACE High output MC, i to je konaeno to šta sam tražio. Možda nije tako ja kažem klinieki detaljna kao Lys ali odlienog basa (hitrog, jakog i kontrolisanog) šta daje glasbi bolju slušljivost i može se zbilja dobro naterati. A oduševljava i sa odloenom zvuenom pozornicom i vrlo dobrim srednjetonskim podruejem, vokali su jako eisti i bez ikakve zrnatosti. Tako da mogu ree, da sam nakon nekoliko godina traganja našao zvuenicu koja odgovaru mom gramofonu i mom ukusu. 

A jako skupih zvuenica još nisam imamo, jer negdje mora postojati granica uložka. Sa tim zvuenicom sam trenutaeno jako zadovoljan i opet sam poeeo preslušivati neke jako stare ploee, koje mi sad sviraju zadivljujoee. Nadam se, da eu biti dugo zadovoljan njime.

Timeless experience Finest audio
Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2004 u 21:21
Od 1990 do 2004 u mom sustavu je bila Ortofon OM 40, svojedobno jedna od najboljih MM u svojoj klasi.Izuzetno detaljna i dinamiena, nešto otvrenijeg karaktera.Sada imam Benz Micro MS Silver High output.Vrlo profinjena s odlienom strukturom zvuka i popratnih boja.Jedino što tražim je dobar fono sklop.Trenutno preslušavam tri modela iz tri cjenovne klase a i smješi mi se nešto od Brystona.
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2004 u 21:46

Sa starim Dualom sam imao Shure (a sto drugo?) ali model 105 i to mi je bilo prvo tako da ranije usporedbe nemam. Sa tom zvucnicom sam promijenio nekoliko komada igli (zamjenske) i zanimljivo je da je svakom radila osjetno drugacije, prepostavljam radi ovece tolerancije cantalivera takvih zamjesnkih igli . Tad je dosao Grado Prestige Blue, to je bilo pravo osvjezenje po dinamici i extremima, samo sto je bila ponesto meksa bez obzira sto je takoder i svjetla. Onda je dosao 2.9 wood i Grado na njega nije nekako sjeo, bilo je nekako razmrvljeno. Nagadam da je to zbog velike komplijanse Grada  koji ide na laganu rucicu poput Dualove, dok je ova srednje teska. Onda sam posudio jedan stariji model Pickeringa (zaboravio sam oznaku), onu sa cetkicom naprijed koju sam odmah skinuo. Ponesto tamnija, dinamicnija, cvrsta, nije bila u bassu plivajuca kao Grado, ali je gore dosta povucena. Sad imam Denona 160 high MC i vrlo sam zadovoljan, doista!  Smatram je best buyom do 1000kn, no kako vec ima doslovno podosta kilometara iza sebe pomalo gledam dostojnog (i boljeg) nasljednika. Razmisljam o Denonu 103.

Originalno postano od strane člana: acoustic acoustic napisao:

Sad sam nabavio BENZ ACE High output MC, i to je konaeno to šta sam tražio. Možda nije tako ja kažem klinieki detaljna kao Lys ali odlienog basa (hitrog, jakog i kontrolisanog) šta daje glasbi bolju slušljivost i može se zbilja dobro naterati. A oduševljava i sa odloenom zvuenom pozornicom i vrlo dobrim srednjetonskim podruejem, vokali su jako eisti i bez ikakve zrnatosti. Tako da mogu ree, da sam nakon nekoliko godina traganja našao zvuenicu koja odgovaru mom gramofonu i mom ukusu. 

Cuj, koliko te dosla ta zvucnica? E, da i tko je drzi?

A good system is about music to be respected.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 00:23
Zna li tko di se može nabaviti igla za Shure N97 HE?
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 00:48

Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

U Zg takoder imas (valjda se ne varam? ) trgovinu Kalcic, isto kao i u Ri, tamo drze navedene zamjenske igle Fittavolinni (valjda sam ok napisao), dodu ti oko 110-120kn, samo skines iglu kao uzorak i to je to. Napomena: neka ti prodavac da na stol vise primjeraka, ti izaberi onu sa najmeksim ovjesom!

A good system is about music to be respected.
Na vrh
Dave View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dave Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 01:54

Davno je to bilo,kada sam kupio svoj prvi HI-FI.Bila je to technicsova linija sa Dual gramofonom(ne sjecam se vise modela),na kojoj je bila neka jeftinija Ortofon zvucnica i to je sviralo dosta dobro.Danas je u mom sistemu 17 godina stara Van den Hull MC-10 zvucnica,koja je bila na retipingu prije dvije godine,i mogu vam reci da ju je stari dutch-master tak dobro slozil,da nije nikada svirala bolje.Tu je novi cantilever,nova igla...Nemam nanjeru to mijenjati jer je zvuk stvarno fenomenalan.Otvoreno,dinamicno,fantastican bas...Od ostalih proizvo?aea,slusao sam Koetsu-black-gold i neke jeftinije modele ortofona.Koetsu su isto tako jako dobre zvucnice,mada mi ovo vise odgovara.Ortofon je isto tako jako dobar i ima dosta slican zvuk V.D.Hull-u.Volio bih jednom doci kod nekoga tko ima van den hullovog Grasshopper-a i to poslusati.Mogu samo pretpostaviti kako to krasno svira,kada su ovi "slabiji" modeli fantasticni!

Pozdrav ekipi!

Dave!

Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 07:38

Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

U Zagrebu je to radio Božidar Kohar. Meni je svojedobno rekao da ima sve igle. Mislim da ima nekakav servis/prodavaonicu eini mi se Tuškanac ili tako nekako. Možda neki forumaš zna bolje informacije.

Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 07:52
http://www.needledoctor.com ,a one igle koje nema potražiti u ljekarni
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2004 u 12:44
fala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,891 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
lakiranje zvucnika