Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

klub

Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: klub
    Objavljeno: 01.veljača.2005 u 14:46
A znaei KODO , TDF i Antonio Forcione .   
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
torrito View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj torrito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2005 u 09:53

što se ideje tiae fine.

2 gasho: oni neki ludi bubnjari i eric clapton. i ona ?itra

hunt or be hunted

Na vrh
esmircic View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj esmircic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2005 u 09:03
Ideja je odliena...
Surfing with alien
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2005 u 01:18

Može CD-ia.

poso, kuća, birtija
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.veljača.2005 u 01:12

Koncepcijski nije loše, zanimljivo je i odgovarajuae opisuje klub.

Ukoliko se elanstvo složi s koncepcijom da iskaznica bude taj CD-ia, možemo iai u razradu ideje.

Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2005 u 23:38

Evo javljam se sa novim prijedlogom za iskaznice. Prijedlog sam poslao vea na mailove od joby-a i admina, pa ih sad samo prenosim da vidimo što vi mislite o tome.

Citiraj

Malo sam otisao ekstremnije za nase obicaje i napravio tu foru da je iskaznica zapravo mini "buisness card" CD na kojem je moguce zapisati neke podatke, cime dobivamo veliku personalizaciju. U ovom slucaju, ja nekako to vidim kao CD sa nekoliko omiljenih glazbenih tocaka svakoga clana i ujedno sampler/test CD - gdje god krenuli, u koji god hi-fi shop, uvijek bi sa sobom imali svoj mali sampler CD za isprobati. Naravno, vrlo je moguce da neki CD playeri, pogotovo oni konzervativniji ne citaju takav format ali to se zapravo svodi na cistu simboliku. Osim pjesama, clan moze staviti bilo sta unutra - od tekstova do svojih slika i slika svojeg sustava.
Iz nekog meni osobno zanimljivog razloga sam stavio kao da se clanovi podjele na regularne i "goldmembere", u drugim bojama.

Na lijevoj strani iskaznice bila bi personalizirana slika po zelji svakoga clana, kao sto na forumu imamo avatare...

S obzirom da se ne radi o stotinama i tisucama clanova (iako bi bilo dobro :-), takve iskaznice jesu nesto skuplje za izraditi ali ne i ako se rade u "kucnoj" manufakturi kluba.

Jedan takav CD dolazi sa svojim omotom - kosuljicom od folije i na njega stane oko 50 MB podataka (sada racunaj koliko je to minuta u Audio CD modu), te je tocno dimenzija vizitke i stane u standardni novcanik. Od tog novcanika uzet ce samo 7 kn koliko dodje jedan takav CD ;-) 
Podaci bi se upisivali na racunalu na vec predefiniranu sablonu i printali na obican papir ili specijalizirani samoljepljuci papir za CD-e, te se onom malom masinicom priljepjuje na CD, a ostatak se reze vrlo jednostavno.

Time sama iskaznica postaje ne samo mediji koji samo opisuje o cemu je rijec (kao papir na kojem je nesto nacrtano), vec upravo bas to o cemu je rijec!

Da se slueajno komentari ne bi ponavljali, joby je komentirao:

Citiraj
Nije ti loša ideja, Jango.
Iako sumnjam da bi prodavaei muzikalija dozvolili da guramo odrezane CDje u neki plejer od 10000+ kn, moglo bi biti zgodno.
Ne bih radio nikakve podjele na obiene i neobiene iskaznice. Svi trebaju dobiti jednake.
Ok je da si svako snimi gore što hoae. Kako si zamislio proizvodnju tih iskaznica? Može li se printati, direktno umjesto da se lijepi etiketa? Treba vidjeti ko ima printer za CDje. CD bi morao biti odrezan vrlo precizno, da ne izgubi težinski balans. Kako se to reže? Košuljica bi morala imati klapnu da iskaznica ne ispada. Di je nestalo uho, za mene najpogodniji znak?
Slušalice bi mogle proai, ali mikrofon sugerira snimanje (glazbenici, ton majstori), pa mislim da baš ne odgovara.
Iako je ova siva decentnija verzija, ova gold bi više pasala jer sugerira skuplje (bolje) CD medije.
Ne bi bilo loše da složiš još koju verziju i da staviš na forum da i drugi vide i da malo prodiskutiramo. Ionako ae elanstvo odlueiti o iskaznicama. Ako se elanstvo neae složiti, odlueit ae uprava.

Ja sam odgovorio ovako:

Citiraj
Što se tiee tehnologije, to je samo još manja verzija od malih 8 cm diskova. Njihov oblik nimalo nema znaeenja za CD player, a u samoj tehnologiji tako?er nema razlike. Jedini problem kojeg sam imao s njima jest da u odre?enom trenutku PC nije htio pržiti na njih...

Uostalom, prava, paktiena iskoristivost takvih diskova zapravo je u drugom planu. Ideja toga je više simbolieka nego praktiena. To je prije svega iskaznica, a onda CD. To što je CD dopunjuje kreativni koncept iskaznice i odašilje odre?enu poruku.

Što se tiee proizvodnje, iliti "štancanja", ne znam sasvim toeno jer to nikad nisam tako radio, no smatram da ne bi trebalo biti problema s tim da se jednostavno isprintaju naljepnice na obiean (ili samoljepljivi) papir koji se otisne na onom specijalnom aparatu (koji do?e nekih 200 kn). Obrezivanje ostatka vrlo se lako obavlja skalpelom - to je ono što ja sigurno znam. Što se tiee pravih printera za CD-e, ne bi tako?er trebalo biti problema jer kao što sam rekao, ti CD-i su potpuno nebitni po svom obliku za bilo kakve ure?aje, ali tu bi printer trebao znati da se radi o takvom obliku jer bi inaee pljucao u prazno (ne bi, zapravo, jer tu ne bi bilo nieega :-)

Grafieka obrada na CD-u je postavljena onako iz eisto ilustrativne funkcije, tako da zanemariš bilo što iz toga. Napominjem da to uopae ne mora biti takvo - ja sam jednostavno stavio vea prije dizajniranu grafiku da uštedim na vremenu (slušalice i mikrofon sam stavio jer su to predefinirani oblici koje sam samo natrkeljio da pokažem kako mogu na tom mjestu stajati razni motivi, možda eak da omoguaimo svakom elanu da sam bira svoj motiv) - naravno da ae o konaenom rješenju odlueivati elanovi kluba - to može biti bilo šta od vea postojeaih prijedloga svih nas ili nešto sasvim novo.
Isto se svodi i na podjelu "silver" i "gold" - rijee je samo o mojoj igrici bojama, ne i o pravom prijedlogu.

Na vrh
Bubi View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bubi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2005 u 23:18
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Ja sam te pito za jedan, ti si reko da je spržotina, a ne origgiggi. Ja sam reko da nema veze. Ubi me ak se sjeaam kak se zove. Sumnjam da aeš se ti sjetit.

Ipak ima nade. Bar si se sjetio da si ti u pitanju.
Da pitamo Kiku o utjecaju pive na moždane stojne valove?

Bog!
Bubi
Na vrh
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2005 u 23:17
Bela Flack, fly to the cosmic hipo..
Zraka, zraka...
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2005 u 23:07
Ja sam te pito za jedan, ti si reko da je spržotina, a ne origgiggi. Ja sam reko da nema veze. Ubi me ak se sjeaam kak se zove. Sumnjam da aeš se ti sjetit.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.siječanj.2005 u 17:42
Znam da moram nekome spohat cd, ali kome i što ? Fakat ne pamtim te stvari , mislim da je torrito nekaj narueil . Podsjetite me pliz , da ne ispadnem bedak .
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 30>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,574 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Audio komponente