Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Univerzalni vs. CD plejeri

Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Univerzalni vs. CD plejeri
    Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 11:54
Nije. Meni je to zanimljivo štivo koje je nekima mozda promaklo (15g ipak staro), a sumnjam da sam opteretio diskovni prostor ili narusio nekome nirvanu  .

Mislim da su to neke malo konkretnije i zanimljive rasprave / teme nego masu drugih sa ego tripovima

U vecernje sate kad curke utonu u snove, pustim mjuzu i listam po prošlosti.

Još sam da "mi se" Apparatus vrati i eto nas na konju....pri tom ne mislim da je on taj konjprotezahaha.

Uglavnom, još samo 220 stranica postova za prolistatiShocked

Editirao Darco - 15.svibanj.2020 u 12:10
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2020 u 10:44
Tebi malo dosadno, jelda?
đez je limunada

Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2020 u 23:34
Evo još jedan uradak forumske konstruktivne rasprave od prije 15 godina. Što će biti, što će biti...
Kakvo je u biti stanje danas po pitanju inicijalnog posta, većina vas bolje zna jer nemam ni CD player niti univerzalca. U biti, bio sam blizu univerzalca, ali malo drugačijeg tipa nego navedenog u temi.

Ali. kakvo je danas stanje tih playera (CD/SACD/DVD-a/itd)? Brzinski gledajući na nekim našim stranicama, vidim "močne" iznose i mini kvantitetu.

Btw, u vezi usmjeravanja tržišta, mainstream itd.....vi svi prepoznajete jbno dobar proizvod i neku inovaciju u audio svijetu. Znate imena odličnih dizajnera itd....Isto tako u mnogim gadget segmentima postoje opipljive inovacije. 
Poanta je da se rezultat tih inovacija odmah može osjetiti i vidi se da su ih napravili "baje".

E sad, postoje "baje" i u psihologiji i sličnim sferama, ali čiji rezultat rada tek vrijeme može pokazati....a zaista dosta, dosta vremena može proći a da nemaš pojma što se dogodilo i kako je sad najednom sve drugačije

EDIT: Ah da...zaboravih..."Odabrao Đelo Hadžiselimović"

Editirao Darco - 14.svibanj.2020 u 23:46
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2005 u 15:09

Za laptop raeunalo.

I ne treba mi više od dva kanala, optika, ni 5.1

Ali treba biti vrhunska.

poso, kuća, birtija
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2005 u 10:13
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

Koliko sam ja naeuo, Turtle Beach su DC kartice - bez kondenzatora na putu signala, i vrlo su hvaljene.

Ja bih odmah kupio jednu, samo pod uvjetom da ih prave u USB verziji... (?)

Zašto iskljeivo USB?

Ako te zanima vrhunski hardver, pogledaj ovu Lexicon USB karticu

http://www.lexiconpro.com/Omega/features.asp

Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2005 u 15:04
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Danas je moguæe napraviti ili kupiti hi-fi funkcionalno raèunalo. Vani se veæ prodaju gotovi modeli (cijena iznad 20 000 kn), a moguæe ih je sastaviti i ovdje. Ja sam upravo u neèem takvom, ali lova sporo kapapa traje cijelu vjeènost.

Za primjer, najbolji primjerci Hi-Fi PC-eva imaju M-Audio Audiophile zvuèni sustav, posebna aluminijska kuæišta i pasivna hlaðenja koja proizvode 0 db buke. Takva raèunala èak izgledaju kao Hi-Fi komponete, i namijenjeni su upravo toj svrsi, jer konvencionalni hi-fi sustav obogaæuju nesluæenim moguænostima, od Interneta do MP3-a. Možemo u skoroj buduænosti oèekivati još veæi napredak u tom polju.

Nije to nista novo, radilo se to i ranije. Ja sam napravio posvecenu masinu iskljucivo za snimanje CD-ova jos pre 5-6 godina. Jesam se ubio od posla, danas to jeste mnogo lakse, ali moglo je i onda. Te poprecne aluminijumske grede, te uzduzne da mu se ubiju vibracije, te izbacivanje svih ventilatora sem onoga na napajanju, a onaj plasticni *rek je bio zamenjen metalnim nemackim Papst-om od 70 maraka (tada). Pa je celo napajanje preradjeno kvalitetnim delovima.

Pa je iznutra bio oblozen akustickim damping materijalom. Onda propisno uzemljen. Pa filteri ulaznog napona. Itd, itd, itd.

Rezultat je bio da sam imao tako dobre kopije (pisac bio TEAC-55S, SCSI veza, Adaptec kartica, program Nero 4.0, zvucna kartica najbolja SB u ono doba) da su moji drugari sumnjicavo vrteli glavama, po sistemu ma zar je ovo stvarno kopija?

Nema veze, bilo je stvarno zabavno.

Pozdrav,

DVV

Editirao dvv.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2005 u 14:59

Koliko sam ja naeuo, Turtle Beach su DC kartice - bez kondenzatora na putu signala, i vrlo su hvaljene.

Ja bih odmah kupio jednu, samo pod uvjetom da ih prave u USB verziji... (?)

poso, kuća, birtija
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2005 u 14:35

Danas je moguae napraviti ili kupiti hi-fi funkcionalno raeunalo. Vani se vea prodaju gotovi modeli (cijena iznad 20 000 kn), a moguae ih je sastaviti i ovdje. Ja sam upravo u neeem takvom, ali lova sporo kapapa traje cijelu vjeenost.

Za primjer, najbolji primjerci Hi-Fi PC-eva imaju M-Audio Audiophile zvueni sustav, posebna aluminijska kuaišta i pasivna hla?enja koja proizvode 0 db buke. Takva raeunala eak izgledaju kao Hi-Fi komponete, i namijenjeni su upravo toj svrsi, jer konvencionalni hi-fi sustav obogaauju nesluaenim moguanostima, od Interneta do MP3-a. Možemo u skoroj buduanosti oeekivati još veai napredak u tom polju.

Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2005 u 13:39
Originalno postano od strane člana: Vixxx Vixxx napisao:

Hvala na odgovorima.

Svakako bi bila bolja opcija malo se strpiti, pa kupiti Denona nego taj Sony. Koliko para, toliko muzike. A kada se vec prica o "obicnim" CD plejerima vs DVD, pade mi nesto drugo napamet. ( iskreno se izvinjavam ako je to vec prodiskutovano negde):

Da li  ste pokusali uporedjivati CD ili DVD plejera sa zvukom malo boljih zvuchnih kompjuterskih kartica? Konkretnije, mislim na AUDIGY 2. I ne mislim na reprodukcju Mp3 nego recimo DVD-audio snimka? Ili obicnih CD, ako hocete.

Par mojih prijatelja kompjuterasa jako hvali te kartice, ali to je ipak kompjuter, a mi smo ipak audiofili....

Pozdrav,

Vix 

Ja to radim vec godinama, rutniski. Ukratko, nema te kompjuterske audio plocice koja moze da prismrdi iole boljem CD citacu, sem Turtle Beach kartica. Medjutim, one su vec u strogo profesionalnom segmentu, sa odgovarajucim cenama; kod njih ono sto valja kosta $1.000 za dobro jutro, pa onda pricamo za dalje.

U sustini, vrlo je slicna situacija kao i sa recimo FAST karticama - ima jeftino, ali kada bolje pogledas, to "jeftino" je golo kao pistolj, pa dok sastavis sta ti treba, od "jeftinog" vise nema ni pomena.

Cinjenica je da Turtle Beach kartice zaista sjajno zvuce, ali: dok dodas sta treba za reprodukciju DVD-A, pa SACD, itd, ode cena nebu pod oblake. Sa druge strane, jos nisam cuo bolju masinu za digitalizaciju analognog zvuka, pod uslovom da se spakuje u neku DOBRO mehanicki krutu kutiju, i da se hrani jako preciscenim naponom iz mreze. Pa kada dodas cenu svega toga, bude bogami oho-ho.

Pozdrav,

DVV

Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
denis View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2005 u 13:37
Originalno postano od strane člana: Vixxx Vixxx napisao:

...Da li  ste pokusali uporedjivati CD ili DVD plejera sa zvukom malo boljih zvuchnih kompjuterskih kartica? Konkretnije, mislim na AUDIGY 2. I ne mislim na reprodukcju Mp3 nego recimo DVD-audio snimka? Ili obicnih CD, ako hocete.
Par mojih prijatelja kompjuterasa jako hvali te kartice, ali to je ipak kompjuter, a mi smo ipak audiofili....

Mnogo je tesko svrstavati bilo kakve kompjuterske zvucne kartice u Hi-Fi. Zvuk ventilatora sa procesora, napajanja, itd, itd… ne doprinosi audiofilskoj atmosferi potrebnoj za maksimalno uzivanje u vernom zvuku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente