Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozicija gramofona

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damir View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 19:32

Evo jedan primjer iz moje radionice, etazna HiFi polica sa antivibracijskim podlogama Audio Story za svaku komponentu posebno.

Zraka, zraka...
Na vrh
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 19:42

~to Gasho;

...dampiranje i ucvrscivanje kucista bi tu trebalo pomoci, znas onu 'ko je jaci tlaci

Editirao analogue
Budimo realni ocekujmo nemoguce
Na vrh
Dave View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dave Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2005 u 21:09
Prije par dana u razgovoru sa poznanikom(audiofilom),ostala mi je u sijecanju jako zanimljiva prica,vezana za gramofone!Tip je bio na jednom Hi-fi show-u(negdje u Sloveniji),i u jednom vrhunskom set-up-u,izme?u ostaloga bio je i Kuzmin Stabi-reference!Sve ovo nebi bilo nista cudno,da gramofon nije bio na podu,znaci nikakva polica nije bila tu,niti bilo kakva platforma ispod gramofona!Cudeci se svemu tome,otisao je do Franca i upitao ga:Zasto je gramofon na podu,a on mu je odgovorio:Ovo mi je najbolji test za grem,jer ako ce dobro raditi na podu,znaci da je u stanju raditi bilo gdje!Tu jednostavno nemozemo zanemariti jednu cinjenicu,a ta je da je tu prolazilo jako puno ljudi,ali...Mogu vam reci da u ovoj prici ima jako puno istine,jer sam sve ovo i sam isprobao.Kada sam kupio svog Stabija i ostale komponente,prije dosta godina,kod nas se jos nisu mogle nabaviti vrhunske police za komponente ili ako se i moglo,sve je to bilo jako skupo,tako da sam tada u stanu u kojem sam bio prije,jedno vrijeme sve komponente,ukljucujuci i gramofon,drzao na podu.Tada me zanimala jos jedna stvar,a to je da li ce gramofon raditi dobro i kada ga stavim jako blizu zvucnika(force-feedback),i radio je bez problema.Nikakvih problema nije bilo!Ne zelim reci da je kupnja kvalitetne police ili platforme bacanje novaca,niti to da nema nikakve razlike,ako je grem na podu ili na polici ili platformi,ali gramofon,ako je dobro napravljen,mora raditi bilo gdje.pa cak i na podu!
Na vrh
naturel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj naturel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2005 u 08:30
Nažalost, utjecaj anergije akustiekog vala, obieno ima utjecaja na velik dio gramofonskih kombinacija. Jedina komponenta u sistemu, kod mene, koja miruje a nalazi se iza zvuenika je baš Stabi ali to je poznata kvaliteta izvedbe stabijevog ovjesa. Raspališ zvuenike i staviš prst na rueku, sve se trese a rueka, kao da je izvan sobe. Gramofoni bez suspenzije , izvedeni rigidno, i mnogi sa lošije apliciranom suspenzijom biee itekako pogo?eni feedbackom.
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško
gsm:+386 41 620 914
Tel: +386 3 5730 306
leonida.radaljac@guest.arnes.si
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2005 u 13:31
Gramafon bi u principu trebalo pozicionirati na mjesto u sobi gdje ima najmanje akustieke energije pogotovo od niskih tonova.
Mislim to bi bilo dobro i za ostale komponente. Odmah iza gramafona su po osjetljivosti , Cd player i lampški ustrojena amplifikacija , pogotovo phono stupnjevi , jer i lampe kao poluvodiei od mehaniekih elemenata itekako reagiraju na vibracije.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2005 u 15:04
Originalno postano od strane člana: naturel naturel napisao:

Iako se radi o temi, koja se može aplicirati i na ostale komponente, misli da je ipak gramofon, komponenta, kod koje treba posvetiti setupu najviše pažnje. Zanima me kakva su vaša mišljenja i dosadašnje solucije, vezane na to, gdje postaviti gramofon (zid, rack, posebna stalaža...), kako ga štititi od vibracija odnosno odvoditi vibracije (podloge, pjesak, šiljci...) i slieno.
eLPi
Na vrh
stabist View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stabist Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2005 u 15:17

Originalno postano od strane člana: naturel naturel napisao:

Nažalost, utjecaj anergije akustiekog vala, obieno ima utjecaja na velik dio gramofonskih kombinacija. Jedina komponenta u sistemu, kod mene, koja miruje a nalazi se iza zvuenika je baš Stabi ali to je poznata kvaliteta izvedbe stabijevog ovjesa. Raspališ zvuenike i staviš prst na rueku, sve se trese a rueka, kao da je izvan sobe. Gramofoni bez suspenzije , izvedeni rigidno, i mnogi sa lošije apliciranom suspenzijom biee itekako pogo?eni feedbackom.

E da - kada sam prvi put slušao Stabija u mom sistemu - zbog znatiželjnosti nisam imao vremena da to sve lijepo sredim "kako treba" - pa sam ga stavio na pod i idemo - i bogami - svirao je svršeno ... Nikakvih negativnih utjecaja nisam primjetio ... Možda jeste bio zvuk i malo više "živ"/dinamiean nego sada kad je na vrhu stalaka ... Tako da trebat ee malo razmjestiti HiFi ...

Tako da vjerujem i onome od Franca, da ako mu Reference igra dobro na podu - ima da radi bilogdje ...

OK

LP

Primoz
Na vrh
ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ninja Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2005 u 17:02
Stavi ga na vrh u svakom slucju , tada je lakse mjenjati ploce   

Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.ožujak.2005 u 19:47

Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

OK su vaše nakane da gramofonima i ostalim komponentama olakšate život , te im maximalno želite dopustiti da se izraze , stavljajuei ih na izolacijske platforme ,  ali po mom mišljenju je glavni problem kako sprijeeiti akustieku energiju da uopee do?e do naših ljubimaca ,  jer su njihova kueišta zapravo veliki primatelji i kondenzatori akustieke energije , i problem je vee tu prije nego ga platforma ili šiljate nožice uspiju kanalizirati od ure?aja.

Možda platforma funkcionira poput neke vrste mehano-termo pretvaraea, pa efikasno oduzima energiju kondenziranih vibracija i - pravi toplinu ? 

Inaee, zna se da je zvueni tlak enormno poveaan na odre?enim toekama u prostoriji, a pozicije tih toeaka su dimenzionalno-frekventno uvjetovane prostorijom.

poso, kuća, birtija
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2020 u 22:04
Tražio sam malo po bazi foruma, ali nisam našao nešto skroz adekvatno za moje pitanje - ovo je slična tema.

Ima li negdje shema ili ideja za gramofonsku bazu koja bi išla na gornju policu stalka, a ne na zid, nešto protuvibracijsko?

Namjeravam uskoro rastaviti/očistiti/podesiti svoj gyrodec i budući da nikad nisam posvetio nikakvu pravu pažnju na čemu stoji, možda bih se time sada pozabavio. Trenutno stoji na vrhu rondo eye police, na običnom komadu kuhinjske radne ploče od iverice.

Ta furnirana iverica doista ne mislim da je baš nešto i mislio sam tu policu zamijeniti nekom vrstom šperploče ili medijapanom i možda gore još neka kutija sa pijeskom ili čime već, ali ne znam baš kako da to izvedem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,152 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Combo internet radio aktivni...
Forum: Uradi sam