Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

cistac ploca - UREDJAJ

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: cistac ploca - UREDJAJ
    Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:10

Da je ploca pravi uzitak za uho i oko to svi znamo (oni koji znaju ). E sad, istina je da ploca usljed koristenja, vremena itd. pocinje dobivati odredjene (pri)zvuke(da da pucketanje) koji 'cistunce' tjeraju od nje, a siguran sam ni nama ljubiteljima nisu bas omiljeni. Nije da mi smetaju, ali ni ne koriste.

Skupljajuci ploce sa raznoraznih izvora dosao sam do solidnoga broja, ali i razlicitih vrsta menua na njima. Kako bi donekle pokusao popraviti stanje bacio sam se na pranje(alkohol, sapunica, destilirana...), ali unatoc trudu rezultat nije zadovoljavajuc. Naravno da ni ne moze biti jer kako izvaditi nesto sto je unutar brazde cetkom i krpom !? Jedini izlaz je dakle, uredjaj za pranje ploca.

Znam da nisu uopce jeftini, vrlo rijetki(poneki se nadje na kakvom inozemnom sajmu), ali, navodno obave posao do kraja ?? ...dakle iza njih ostaje samo cisti vinyl. Naravno ako je ploca mehanicki negdje ostecena ili su tokom eksploatacije 'izbljedili' visoki to nece ispraviti, ali sto se tice masnoca, blata i pucketanja staje tome bez greske na kraj. Da li je to bas tako ??

Nabavka bi probala ici preko e-baya ili nesto slicno ocuvano, al svakako polovno jer mi je novo neisplativo.
Zanima me samo da li je ploca iza takvog ciscenja 'ko nova', pretpostavljam da postupak traje 'in real time', ne znam jel potrebno neko predpranje tj. namakanje itd.

Zahvalan na bilo kakvom vasem iskustvu/spoznaji.

Na slici primjer jednog takvog spominjanog.

Editirao analogue
Budimo realni ocekujmo nemoguce
Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:17
U istoj sam fazi kao i ti ! dakle razmisljam o nabavci stroja za pranje ploca i to modela od VPI i cijena bi trebala biti oko 600$ ! Mozda ti je rjesenje da se vas nekoliko skupi i zajednicki udje u kupovinu peraca ploca!
Na vrh
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:36

Franc, citas mi misli.

Kako i kupujemo zajedno povece zalihe ploca, tako bi se ja i kompa Monet odlucili i na nabavku ovakvog jednog cuda.

Reci cijena gore je za novo/polovno?

Ima li nekih vecih razlika izmedju kvalitete rada tih uredjaja, kakav je konkretno taj VPI i gdje se isti moze nabaviti ?

ps.

nadovezao bi se na uvodna pitanja, ako je ploca u tezem stanju(proliveno i sasuseno nesto) da li je to potrebno prvo rucno ukloniti pa tek onda pod stroj, ili taj sve pere dere

tnx

Editirao analogue
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:42

Ima i boljih od VPI. Mislim da su neki u Zagrebu imali tako nešto (Rupia, Krklec).

Koliko ja znam te sprave tako?er troše propilni alkohol, a to može biti problem u nabavi (i skupo).

Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:47

Cijena je za novo i moze se nabaviti preko g. Supeka a radi se modelu HW-16 koji predvidjen za polu rucno pranje ! A sad kakav je osobno neznam no ima par vlasnika uredjaja koji ga jako hvale !

Razlika medju strojevima postoji no koliko znam najbolji su VPI, Loricraft i Nitty Gritty ! S tim da se jedino VPI moze legalno nabaviti kod nas !

Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 16:51
Originalno postano od strane člana: dioklecijan dioklecijan napisao:

Ima i boljih od VPI. Mislim da su neki u Zagrebu imali tako nešto (Rupia, Krklec).

Koliko ja znam te sprave tako?er troše propilni alkohol, a to može biti problem u nabavi (i skupo).

Ima dosta tekucina za pranje koje nisu na bazi alkohola a i ove na isopropinola su jako razrijedjeni pa ne ostecuju ploce !

Na vrh
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 18:18
Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Cijena je za novo i moze se nabaviti preko g. Supeka a radi se modelu HW-16 koji predvidjen za polu rucno pranje ! A sad kakav je osobno neznam no ima par vlasnika uredjaja koji ga jako hvale !

moze malo vise o potrebnim predradnjama za ciscenje i konacnom rezultatu naspram uobicajenog rucnog tretmana ? Po izrecenome vidim da si se raspitao, a posto ne znam nikoga ko se 'druzio' sa istim ovo mi je jedini izvor infa. Moze i na PM.

Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Razlika medju strojevima postoji no koliko znam najbolji su VPI, Loricraft i Nitty Gritty ! S tim da se jedino VPI moze legalno nabaviti kod nas !

Loricraft je upravo gore na slici. Nadam se da VPI mnogo ne zaostaje za navedenim dvojcem, mada moram priznati da za njega nisam cuo dok za ostale jesam.

Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 19:03
Ukoliko se ne varam uredjaj od VPI se može dobaviti i kod g.M.Ivaneka
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Zor@n View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zor@n Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2005 u 21:50
Na vrh
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2005 u 13:21

Vrlo zanimljivo Zorane ,

ovaj drugi link pogotovo Djeluje mi dovoljno kvalitetno da se okusam u izradi, jednio ostaje clamp !? ...ne znam dal ga dat nekom istokarit(u tom slucaju sto odabrat drvo, medijapan, nesto 3-ce ? ) il ima mozda negdje nesto gotovo, a da je uporabljivo u mom slucaju(prekriva etiketu i ne pusta vodu do nje).

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage