Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

cistac ploca - UREDJAJ

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dave View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dave Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2005 u 16:08
Ti cistaci su dosta skupi,pa bi najbolje rijesenje mozda bilo da,kao sto su ovdje vec neki rekli,na?e par ljudi i uzmu doticni ure?aj zajedno.Mislim da je kupnja takvog "stroja",isplativa jedino ljudima koji imaju ogromne kolekcije vinila!Mene bi zanimalo da li je netko probao Groove-glide?!To je tekucina za ciscenje vinila u spreju,a moze posluziti i za ciscenje diskova.Jedna ta kantica je dovoljna za ciscenje 250-300 LP-a i cijena u americi je 25-30 dolara i oni koji su probali kazu da se razlika stvarno osjeti!
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 12:09
Osamdesetih je postojala neka tekuaina koja se na ploei stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neeistoaa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 12:28
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Osamdesetih je postojala neka tekuæina koja se na ploèi stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neèistoæa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.

Da, sjecam se toga, ali ne i imena . Jos davno sam cuo da postoji opasnost da se prilikom odljepljivanja te tekucine sa vinila ta ukrucena masa odlomi, pa moras trgati dijelove mase sa vinila

Ocistio sam nekolicinu ploca dosada rucno pri cemu sam po ploci potrosio cca 30min. Rezultati nisu bili ocekivani, a samo sam jednom (i to kad sam najvise zelio) uspio sa jedne drage ploce izvuci gotovo sve sto je smetalo, a zvuk se jos i osjetno procistio. Sa naljepnicama nikada nisam imao problema, mada su, hocu-necu, upile dosta vode prilikom ispiranja. Kad se osuse, kao da nista nije bilo.
A good system is about music to be respected.
Na vrh
Zor@n View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zor@n Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 15:31

Na linku http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html pod "Cleaning fluid" je dobro opisan postupak dobivanja tekucine za ciscenje ploca ekvivalentne komercijalnim sredstvima te namjene.

To, i dobar usisavac te prikladni setup, tribali bi dati dobre rezultate. Nisan jos proba ali ljudi koji jesu kazu da su rezultati izvrsni.

Pozdrav,

Zoran

Na vrh
analogue View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj analogue Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 17:25
Originalno postano od strane člana: Zor@n Zor@n napisao:

Na linku http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html pod "Cleaning fluid" je dobro opisan postupak dobivanja tekucine za ciscenje ploca ekvivalentne komercijalnim sredstvima te namjene.

je, vrlo dobro. O tome je jos bilo vrlo iscrpno nekoc i na news grupi, pa se sve moze saznati preko googlea. Uobicajena sredstva za pranje iz kucne radinosti ne zaostaju u nicem za etiketiranim, sem cijenom !

Originalno postano od strane člana: Zor@n Zor@n napisao:

To, i dobar usisavac te prikladni setup, tribali bi dati dobre rezultate. Nisan jos proba ali ljudi koji jesu kazu da su rezultati izvrsni.

kao sto sam vec rekao, sa narucenim VPI kitom i jacim usisavacem, uz dobar manualni mokri potupak, rezultat svakako ne bi smio da omane. U svakom slucaju bit ce bolje od sandalone cetka-krpa pranja.

Cim se uhvati malo vremena napravit cemo protutip pa javiti rezultate.

pozdrav

Budimo realni ocekujmo nemoguce
Na vrh
Monét View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Monét Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 17:45
Molim, ne kopirati avatare!
A good system is about music to be respected.
Na vrh
acoustic View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj acoustic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 17:57

Šta mislite, kako bi bilo probati sa ovim malim parnim eistaeima. Mada neznam ako nije para prevruea, pa bi oštetila brazde ploee.

Imam neke duplirane vinile, pa eu možda probat kad eu imat vremena.

Timeless experience Finest audio
Na vrh
Jethro View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jethro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2010 u 20:37

Da malo obnovim ovu staru temu...imam oko 200 LP-eva kojima bi rado priuštio pranje pa me interesira da li netko ima cistac ploca?...

Vidim oglas na audioplusu da se nudi pranje za 6kn po komadu pa bi me za ovih mojih 200 kom to doslo 1.200kn te sa dodatnih 3kn/kom za novi slave dodjemo na respektabilnih 1.800kn... 
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!
Na vrh
pepa View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pepa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2010 u 20:44
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Osamdesetih je postojala neka tekuaina koja se na ploei stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neeistoaa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.

To je bila preteča kozmetičke maske za čišćenje lica
Jethro,probaj se savjetovati sa ženom da ti neku preporuči.
Na vrh
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.svibanj.2010 u 21:36
    Ja sam nabavio ovo:

Za sada sam probno ocistio jedno desetak ploca, i zaista odradjuje posao .
Nisam probao jako zaprljane ploce (jer takvih nemam), no normalno zaprljane, odlicno ocisti.

Evo ovaj post me podsjeti da bih napokon trebao odvojiti jedan dan pa da generalno sredim svoju kolekciju
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio