Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

eBay

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 12:52
  Da, i mislih, samo mi se to baš ne plaća haha 
 Pogotovo jer je lik opalio poštarinu preko 200kn za nešto čija masa bi bila manje od pola kile i stalo bi u manju najlon vrećicu. Valjda živi 50 milja od najbližeg USPS-a.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 16:26
Ako stiže izvan EU, onda se pri ulazu plaća carina i pdv na vrijednost+poštarina prema kaluzulama države u kojoj živi primatelj/kupac. 

Možda im neki puta promakne ali imaš veliku šansu da ti to naplate, odnosno moraš to platiti prilikom podizanja paketa.

Ja sad imam vrlo zanimljivu suprotnu situaciju. Meni se plača ali ebay ne želi da ja platim.

Kupujem, odnosno kupio sam prilicno skup mjerni instrument od jednog američana, bilo je postavljeno kao fiksna cijena uz opciju najbolje ponude.  Ja mu ponudim, ponuda bude prihvacena iako je u oglasu pisalo da možda ne šalje u HR, ali eto ako netko prihvati tvoju ponudu, onda si se obavezao i kupiti.
I bio sam spreman i na dodatni pdv i karinu i ostalo, ali sad mi glupi ebay/paypal ne dopušta da mu platim.
Zašto, nisam siguran, možda zato što je u oglasu pisalo da možda ne šalje u HR, a možda su u šumi.

Sad smo obojca ljuti ko psi a prodavač možda čak i misli da ga zayebavam. 

Ima li netko iskustvo s takvom zafrkancijom?

E, da dodam kako para ima dovoljno na deviznom, nemam nekih limita na paypalu ili ebaju, od ostalih mogu kupovati doduše to su puno manje cifre itd.
Prodavac ima urednu i poduzu povijest aktivnosti na ebayu.

Editirao Gašo - 21.kolovoz.2018 u 16:38
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 16:44
Originalno postano od strane člana: zjerneic zjerneic napisao:

Da li je netko kupovao preko eBay-a? Kak ste riješili plaaanje pošto u Hravtskoj nema PayPal-a?

Kak to misliš da u Hrvatskoj nema PayPal-a ?  Ja uredno plaćam PayPal-om iz Hrvatske.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 16:59
Ear, odgovaraš na post iz 2005.

Imas kaj za kurentnija pitanja?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:25

Ajmo redom… iz osobnog iskustva,

Ako  se kupuje preko ebay Global shipping programa, onda Import charges znace uvozna davanja koja se placaju prilikom uvoza u zemlju EU (namjerno nisam kazao Hrvatska). Naime ebay, kao velika kompanija ima negdje u EU uvozno distributivni centar za sve zemlje EU, i placa pdv i eventualnu carinu po tarifama te zemlje EU, u vecini slucajeva to znaci manji pdv od naseg, jer je nas pdv jedan od najvecih (ako nije i najveci). Nakon sto je artikl prosao uvoznu proceduru, distributira se unutar EU bez granicnih zavrzlama.

Dakle… odmah sve platis (cijenu artikla, shipping, davanja), i cekas da dodje ti paket na kucnu adresu. Ne mozes proci nikako lisho… jer se davanja obracunavaju odmah, a ne zavise od procjenje carinika u Carinskoj ispostavi posta HR (zato ti nekad i prodje bez carine).

Gaso… ebay u tvom slucaju nije kriv, vec prodavatelj. Naime on je prilikom postavljanja aukcije stavio odredjena ogranicenja, kojih se kasnije nije pridrzavao prihvativsi tvoju ponudu, i tu je nastao problem. Jednostavno je trebao prije prihvacanja tvoje ponude, izmjeniti odredbe popisa zemalja u koje vrsi isporuku, i sve bi bilo gotovo.

Sada prodavatelj treba tebi poslati preko ebaya zahtjev za ponistenjem aukcije, ti taj zahtjev trebas prihvatiti, i onda prodavatel treba napraviti novu aukciju u kojoj ce biti omogucen shipping u CRO

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:28
I jos nesto Gaso.... mjerni laboratorijski uredjaji nisu stvari siroke potrosnje za kucnu namjenu. Moze te carina zezati i traziti rjesenje o obrtu ili sl.... pa cak i na uslugu speditera! Ima puno lipih stvari u USA i po lipim cijenama, ali....
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:31
Tu dimenziju nisam jos dozivio. Vec sam kupovao takve điđe uz USA, doduse prije dvije i vise godna. Al oke, mislim ne znam sto se njih tice sto cu ja s tim.
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:34
Gaso, ovo sam gore kazao ako ti paket dodje u Carisku ispostavu posta, ali ako bude isao preko Global shipping programa, onda ja mislim da su male shanse da se iskompliciraju

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:43
Mene vise zanima zakaj ja ne mogu uplatiti liku soma i nesto baksa? Cemu onda sluzi faking ebay?

Prije nesto vremena sam htio kupiti preko ebaya tu iz EU Rohde&Schwarz UPL audio analizator, al covac nije bio dovoljna ebay/payqpl faca(inace inzenjer iz Sennnheisera) pa nije mogao primiti trazenu sumu, drzali ga za lika viseg rizika zbog slabe aktivnosti. Na kraju smo se privatno nasli u Mađaraskoj, svak potegao pola puta da bi odradili posao. Za popizdit.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 17:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

… sad mi glupi ebay/paypal ne dopušta da mu platim...

...E, da dodam kako para ima dovoljno na deviznom, nemam nekih limita na paypalu ili ebaju, od ostalih mogu kupovati doduše to su puno manje cifre itd...
Možeš ti imati para na računu koliko hoćeš, ali ako si ispucao mjesečni limit kartice (a karticom plaćaš) za taj mjesec, onda se možeš slikati. Odnosno, tražiš od banke da ti digne limit na mjesec dana ili slično.
Zapravo, ako se dobro sjećam, ja nisam mogao ni bidati s iznosom koji prekoračuje limit kartice, tako da … proteza No, još uvijek je moguće da je nešto do kartice.
Ja recimo nisam znao da za primanje novca moram imati prijavljenu deviznu karticu na PayPalu, pa kad sam nešto prodao imao sam prtljancije par dana dok nisam to riješio. Btw. za plaćanje ne moraš  imati devizni račun.

Isto tako mislim da ne postoje limiti na ebayu i Paypalu za plaćanje, nego se opet priča vraća na tvoju karticu. A možda je i ovo što Kale reče.

Kakvu poruku ti uopće izbacuje kod pokušaja plaćanja?

Editirao Sten - 21.kolovoz.2018 u 18:07
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Opera Mezza mki ili Sonus Fa...
Forum: Uradi sam