Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

eBay

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 18:58
Ako nije određena cijena dostave, normalno da ne možeš platiti. Prodavatelj ti može poslati, a mislim i da ti imaš opciju zatražiti tootal cost. I to ćeš moći platiti. Ak ne možeš zatražiti putem forme, pošalji mu poruku.

Isto tako postoji limit plaćanja karticom, a i Paypalu si dao br. kartice. Ako ne možeš platiti zbog limita, nazovi kartičnu kuću da ti za tu transkaciju dignu limit.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 22:22
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

… sad mi glupi ebay/paypal ne dopušta da mu platim...

...E, da dodam kako para ima dovoljno na deviznom, nemam nekih limita na paypalu ili ebaju, od ostalih mogu kupovati doduše to su puno manje cifre itd...

Možeš ti imati para na računu koliko hoćeš, ali ako si ispucao mjesečni limit kartice (a karticom plaćaš) za taj mjesec, onda se možeš slikati. Odnosno, tražiš od banke da ti digne limit na mjesec dana ili slično.
Zapravo, ako se dobro sjećam, ja nisam mogao ni bidati s iznosom koji prekoračuje limit kartice, tako da … proteza No, još uvijek je moguće da je nešto do kartice.
Ja recimo nisam znao da za primanje novca moram imati prijavljenu deviznu karticu na PayPalu, pa kad sam nešto prodao imao sam prtljancije par dana dok nisam to riješio. Btw. za plaćanje ne moraš  imati devizni račun.

Isto tako mislim da ne postoje limiti na ebayu i Paypalu za plaćanje, nego se opet priča vraća na tvoju karticu. A možda je i ovo što Kale reče.

Kakvu poruku ti uopće izbacuje kod pokušaja plaćanja?

Ne kupujem Masterom nego kešom, trenutno, i nista nisam ispuco.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2018 u 23:49

Možeš ti imati para na računu koliko hoćeš, ali ako si ispucao mjesečni limit kartice (a karticom plaćaš) za taj mjesec, onda se možeš slikati. Odnosno, tražiš od banke da ti digne limit na mjesec dana ili slično.
Zapravo, ako se dobro sjećam, ja nisam mogao ni bidati s iznosom koji prekoračuje limit kartice, tako da … proteza No, još uvijek je moguće da je nešto do kartice.
Ja recimo nisam znao da za primanje novca moram imati prijavljenu deviznu karticu na PayPalu, pa kad sam nešto prodao imao sam prtljancije par dana dok nisam to riješio. Btw. za plaćanje ne moraš  imati devizni račun.

Ne kupujem Masterom nego kešom, trenutno, i nista nisam ispuco.

Kartice vezane uz devizni ili kunski račun nemaju mjesečni limit...ali iz razloga sigurnost (krađe i zloupotrebe) imaju dnevni limit, Koliki je, to ili treba pitati banku izdavatelja, ili ako piše u internet bankarstvu. Taj dnevni limit može bit 100.000 kn ili 50.000 kn ili 20.000 kn, čisto bezveze govorim primjera radi i da se stekne dojam o redu veličine.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 00:57
 Imaju mjesečni limit, u smislu da ne možeš u mjesec dana prijeći limit koji ti je zadan. Pa tko bi ti dao karticu bez nekog limita? Ako banke na nešto paze, onda je to da se mogu relativno sigurno od nekuda naplatiti za ono što potrošiš s kartice.
 Mislim, vjerojatno ima i onih bez limita, ali govorim o nekom prosječnom korisniku kartica.

Praktično svakodnevno radim s time, pa sam se nagledao situacija gdje su ljudi već opteretili karticu (tj. mjesečni limit) i onda se čude kad im ne prolazi. A imaju, jel, novaca na računu.

No, uostalom, ovdje nije kartica u pitanju, pa nebitno zapravo.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 08:15
Kojom točno karticom se to događa, koje banke? Debitnima se ne bi smjelo, osim u smislu dnevnih POS/internet limita ili dnevnih limita za isplatu na bankomatima...

Ako misliš na Amex charge, on je drugo...u hr su tipično uz DR vezane Visa Electron kartice.

Kod debitnih kartica meritorno je stanje računa, i zato je mjesečni limit nepotreban. Ako imaš sredstva na stanju, znači da se banka naplaćuje. Dnevni limiti su drugo, oni služe da se ograniči šteta kod ukradenih i izgubljenih kartica.

Editirao zed_alive - 22.kolovoz.2018 u 08:21
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 09:36

… sad mi glupi ebay/paypal ne dopušta da mu platim...

...E, da dodam kako para ima dovoljno na deviznom, nemam nekih limita na paypalu ili ebaju, od ostalih mogu kupovati doduše to su puno manje cifre itd...

Isto tako mislim da ne postoje limiti na ebayu i Paypalu za plaćanje, nego se opet priča vraća na tvoju karticu. A možda je i ovo što Kale reče.

Kakvu poruku ti uopće izbacuje kod pokušaja plaćanja?

ne moraš imati nikakvu deviznu karticu registriranu AKO ne želiš povući novac na svoj račun...
ako ga ostaviš na paypalu i koristiš za buduće kupovine nikakava kartica i registracija deviznog računa ti ne treba... 
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 10:33
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Kojom točno karticom se to događa, koje banke? Debitnima se ne bi smjelo, osim u smislu dnevnih POS/internet limita ili dnevnih limita za isplatu na bankomatima...

Kod debitnih kartica meritorno je stanje računa, i zato je mjesečni limit nepotreban. Ako imaš sredstva na stanju, znači da se banka naplaćuje...
Uglavnom se događa da ljudi kupuju na rate, pa bi kuplli "100 stvari" ne znajući koji im je limit. Razne banke i kartice, jer sve očito slično posluju.

Uvijek imaš neki limit XY, i ne možeš kupiti ništa što prelazi taj limit. A rete su uvijek mjezane, jel, mjesečno. Naravno, ako imaš love na kartici da možeš svaki dan dizati keša i kupovati koliko hoćeš dok imaš love, ali na rate ne možeš.

A svaka odgoda plaćanja (rate ili npr. ebay) ti automatski samo "gleda" limit. Mogu ti navesti par osobnih primjera, ali nema potrebe.
Ionako se ne smatram posebno upućenim u problematiku kartica, samo sam dosta toga vidio na poslu, u smislu da kartica "ne prolazi", pa se u 80% slučajeva ispostavi da je istrošen limit, iako se ima novca na računu.

Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 12:21
Koliko ja znam, paypal na HR kartice po defaultu isplaćuje u kunama, i nije potrebno imat devizni račun, samo je bitno imat nekakvu Visa karticu jer jedino na njih isplaćuju...

Ja imam Visa electron uz kunski štedni račun vezanu uz paypal, i primio lovu bez greške...

smijeh

Editirao Doomsday - 22.kolovoz.2018 u 12:22
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 12:50
isplaćuje u kunama po defaultu, da...međutim, ako konkretna banka izdavatelj nije adoptirala terećenje 'u valuti' kroz kartični kliring, doživjeli bute duplu konverziju tih kuna, i na kraju sjedne neki deseti iznos u kunama huh

ja radi toga uvijek kod paypala tražim issuer conversion...ako je terećenje bilo u eurima, znam da će biti samo jedna tečajna konverzija
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 20:49
@Gaso,

Neka prodavac postavi international shipping ukljucivsi HR i onda ces moci platiti. Vec sam imao slicne situacije..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente