Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

eBay

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zjerneic View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zjerneic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: eBay
    Objavljeno: 09.travanj.2005 u 19:18
 Da li je netko kupovao preko eBay-a? Kak ste riješili plaaanje pošto u Hravtskoj nema PayPal-a?
Na vrh
Pecarosh View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pecarosh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2005 u 21:18

Kak iz RH nemos napravit transfer love preko paypal-a ostaju ti dvije alternative:

1. Western union. Odes u bilo koju postu sa lovom, adresom poste primaoca te njegovom osobnom adresom. Primaoc lovu dobije maltene trenutno, dok oni obave par tel. razogovora i to je to, ali te za tu uslugu posta dobro ozeni, nekih 15% ako se dobro sjecam, mozda cak i malo vise.

2. Bankovni nalog preko swift-a. Ne znam u detalje o tome, al u banci ce ti sve objasniti.

Dobro prouci pod kojim uvjetima prodavaoci hoce prihvatiti placanje, kod nekih samo paypal dolazi u obzir, kod nekih i drugi nacini placanja. Tu jos postoji problem carine, jel, i to sto kupujes macka u vreci, takorec.

Pozdrav

Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2005 u 21:40

mozes preko banke na njegov racun, treba ti swift koda, naziv banke, grad njegove banke, njegovo ime i prezime, ponekad i adresa koristnika
Na vrh
vuki View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vuki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 00:08
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 01:22
placanje preko bankovnog racuna trazi transfer preko tvog deviznog racuna na drugi koliko se sjecam. Pri tom te ocarape za 200-njak kuna za svoje usluge i cekas par dana da lova sjedne.  W. Union sjeda brzo ali te isto dobro opale, jedno i drugo ne preporucam nikome ako bas nije neka sila. Problem narucivanja preko interneta se povecao zbog carine. Ima neka luda baba koja sve salje na izradu carinske deklaracije, npr. ako imas vise od 2 razlicite vrste robe oni ti nemaju na cemu napisati racun i salju te na spediciju, ili ako pak iz nekog razloga zakljuci da ti roba sluzi u profesionalnu namjenu nadrapao si, placas i carinu PDV i spediciju koja je jos oko 200 kn. Sve ovisi o njihovoj dobroj volji, zato je bolje zaobilaziti internet i takvo narucivanje ako je moguce, nekad prodjes bezbolno, nekad sve krene po zlu i platis 10X vise. Mislim da je elektronika oslobodjena nekog poreza koliko se sjecam, ako te pozovu na carinu da objasnis sto si narucio treba reci da je to neki elektr. hoby kit za amatere ako povjeruju (a tak i tak ne znaju kaj je unutra) bolje ces proci, ili zamolis da ti posiljaoc malo "frizira" racun (koji moze poslati takodjer i odvojeno) i napise electr. hoby kit na kutiju i slicne stvari
Na vrh
kiko View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kiko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 01:34

Ja sam iskoristio moje skromno znanje iz fizike, pa sam dokazao da mi nemreju za dinamometar naplatit carinu po stopi za vage, iako je i eistaeica vidjela da je skala ure?aja bila oznaeena u kilogramima.

A dinamometar nisu našli u carinskim propisima...

Na vrh
bbakota2000 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bbakota2000 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 01:58
Ja sa interneta (ukljueujuai i e-bay) narueujem svašta (uglavnom dijelovi za samogradnju) jednom do tri puta mjeseeno i tako vea jedno godinu i pol dana. Nikada nisam imao nikakvih problema.

Nekad platim karticom, nekad preko Bidpay-a a nekad im jednostavno pošaljem cash u koverti zamotan u alu-foliju i hrpu reklamnog materijala.

Transfer preko banke (s raeuna na raeun) sam radio dva puta i košta 90kn, s tim što i prodavae sa svoje strane ima neki mali trošak. Taj trošak je ovisno o zemlji iz koje narueuješ od 4-7 eura.

Baš sam prije par dana kupio 30 komada Sanyo Os-con 10uf/25V na e-bayu za 15$ (u Primotronicu su oko 500kn s PDV-om).

Tako da u svakom slueaju savjetujem kupovinu na netu. Osim toga na e-bayu ima jedna zgodna stvar a to je ocjenjivanje svog prodavaea/kupca. Dovoljno je samo kliknit na njegovo ime i vidiš koliko ima pozitivnih a koliko negativnih komentara te ustanoviš da li je sigurno poslovati s tim covjekom. Oko plaaanja je najbolje kontaktirati prodavaea na mail i dogovoriti se s njim.

Tražiš da ti pošalje u kutiji na kojoj ne piše ime nikakve firme, nego fizieke osobe. Takodjer prodavaea zamoliš da ne stavlja raeun unutra. Na taj naein neaeš platiti ni troškove carinjenja ni carinu ni PDV.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 09:02
Originalno postano od strane člana: bbakota2000 bbakota2000 napisao:

Ja sa interneta (ukljueujuai i e-bay) narueujem svašta (uglavnom dijelovi za samogradnju) jednom do tri puta mjeseeno i tako vea jedno godinu i pol dana. Nikada nisam imao nikakvih problema.

Nekad platim karticom, nekad preko Bidpay-a a nekad im jednostavno pošaljem cash u koverti zamotan u alu-foliju i hrpu reklamnog materijala.
Ja sam plaaao bankovnim transferom, što me koštalo 10 eura.
Kako se plaaa preko bidpaya?
Nije li opasno plaaanje karticom, ne moraš li im dati broj kartice, kako to ide?

Editirao amigo
    Moj HiFi
Na vrh
pule View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pule Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 09:46
Originalno postano od strane člana: bbakota2000 bbakota2000 napisao:

Tražiš da ti pošalje u kutiji na kojoj ne piše ime nikakve firme, nego fizièke osobe. Takodjer prodavaèa zamoliš da ne stavlja raèun unutra. Na taj naèin neæeš platiti ni troškove carinjenja ni carinu ni PDV.

Da ali na taj nacin si ovisan o dobroj volji carinika koji te moze pozvati da mu doneses racun i objasnis sto je u kutiji. Ne kazem, puno puta prodjes bez toga, ali ja sam isao par puta bezveze na deklaraciju koja je oko 200 kuna, uvjeravao sam, molio, pokazivao, objasnjavao, cak su ljudi iz kancelarije shvatili da je kontrolor carine malo pretjerao sa tim deklaracijama ali nista. Isao sam se zaliti tom kontroloru, u kancelariji je bila neka baba koja me je na kraju jos optuzila da sam svercer! Kako je transfer preko racuna 90 kn? Ja sam prije 2 godine sa svim popratnim troskovima i uslugama platio oko 200 kn, imam jos negdje racun, a narucivao sam iz Srbije, kaj su pojeftinili?
Na vrh
vuki View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vuki Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2005 u 10:21
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Kako se plaæa preko bidpaya?
Nije li opasno plaæanje karticom, ne moraš li im dati broj kartice, kako to ide?

http://www.bidpay.com/HowItWorks.asp

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 4,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Car Hi-Fi
Televizija u autu