Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Najave koncerata i festivala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2018 u 09:39
Debeli moržu, kad se uvališ u Jadran narast će vodostaj za 1cm. Nemoj skakati unutra bez upozorenja na tsunami.
haha
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2018 u 10:09
Mrš iz teme.
Niti ideš na koncerte, niti na more. Nisi relevantan.
haha
đez je limunada

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2018 u 10:46
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Utemeljenje 1. Split Open Jazz Fair-a kao tematskog potprograma Revije Urbane KulturE - Evo RUKE!, nakon 20 splitskih godina života u samoizolaciji, napokon bi trebalo "pomiriti" Split i jazz,

ma svaka čast novom Jazz Fairu u Splitu i treba otić na njega al taj festival čine 4 naše grupe.
Di je to u usporedbi sa Jazz festivalom u Splitu od prije 20ak godina. Dobro kažeš da se Split samoizolirao od onda al nije kriv Švorinić iz Black Coffea kao što sam mislio.

Evo što kaže Švorinić u jednom intervjuu Hrvoju
- Zašto se ugasio splitski jazz festival?
- Bio je to megalomanski zamišljen projekt koji je prvu godinu imao iznimnu potporu gradskog poglavarstva i izdašne financijske mogućnosti. Na tom su festivalu nastupili McCoy Tyner, Diana Krall, Michael Brecker i druga top imena svjetskoga jazza, a to je koštalo. Organizatori, a i ja sam bio jedan od producenata, su se sljedećih godina oslanjali na potporu gradskoga poglavarstva koje to svojim budžetom nije moglo pratiti jer su se u međuvremenu dogodile gospodarske promjene. Bez podrške sponzora to je jednostavno puklo. Godine 2001. zvali su me iz poglavarstva i pitali bih li mogao nastaviti priredbu sa skromnim sredstvima. Međutim, iako sam imao potpisan ugovor, oni do 15. srpnja, a festival je trebao početi 22. srpnja, na račun nisu uplatili niti lipe tako da sam morao sve otkazati.

Evo što Dioklecijan piše 2004 godine na forumu

Da se podsjetimo, taj cirkus s Ray Charlesom prekinuo je seriju briljantnih jazz koncerata u Splitu. Redom:

McCoy Tyner & Latin all-stars (Gary Bartz, Claudio Roditi, Steve Turre, Avery Sharpe, Giovanni Hidalgo, Aaron Scot, Johhny Martin)

Jessus Alemany & Cubanismo

Diana Krall

Trilok Gurtu @ the Glimpse

Michael Brecker Band

Joe Zawinull Syndicate

Charlie Haden Quartet West

Randy Weston @ African Rhythms

Marc Ribot

Abbey Lincoln

Dino Saluzzy Family

Oscar D'Leon

Jean-Paul Bourelly

To je sam vrh današnje Jazz scene u svijetu.

Editirao glava - 14.kolovoz.2018 u 10:54
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2018 u 10:06
Vidim da pred kraj festivala na Đardinu dolazi i Atomsko Sklonište. Vrijedi li to pogledati?
Nijesam ih onomad vidio uživo.
1986 godine su imali oproštajni koncert u Puli, posljednji nastup Sergia Blažića prije nego je umro.
Bio sam na straži gore na Muzilu i čuo cijeli koncert.

đez je limunada

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2018 u 12:23
Osobno meni Atomci, uz dužno poštovanje ekipi, nisu bez Sergia my cup of tea..., opet osobno pošto sam odrastao između ostalog i uz njihovu muziku, moj prvi izlazak u disco bio je upravo u Sergiev, mislim da je upravo on od njih vodio disco klub na Motelu Lovac u Pazinu, volio bi poslušati i hoću ako budem u mogućnosti skoknuti do Đardina, možda naprave dobar štimung...
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2018 u 17:14
Eto, ja ih gledao prije par mjeseci i bili su dobri. Sve ok, sve sljaka.
Znamo pricu, znamo kolkotolko postavu, pa prema tome prilagodis ocekivanja. Bruno ima valjda istu setlistu vec 20 let, ali nisam ih cuo uzivo jako dugo, pa sam s gustom otisao pogledat. Nemam zamjerki. Necemo valjda biti mi ta nesretna generacija... 
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2018 u 20:29

U subotu, 22. rujna u 19 sati, u Etnografskom muzeju Split, Klasična hrvatska četvorka održat će program "Crescent", dakle Taneov album iz 1964. godine.
Nastupaju: Saša Nestorović, Hrvoje Galler, Saša Borovec i Darko Stanojkovski Grappone uz goste. Jedan je već stalni, Željko MIlić a drugi je iznenađenje.
Koncert će se održati i ako bude kiša, naravno u prizemlju muzeja.
Program je: 1. Crescent, 2. Wise One, 3. Bessie's Blues, 4. Lonnie's Lament, 5. The Drum Thing uz dodatak 6. Impressions. Ako publika bude dovoljno zadovoljna, pripremljen je dodatni bis.
Dođite 22. rujna 2018., svi ste pozvani a ulaz je naravski besplatan. Sve ćemo ponoviti sljedeće godine i u Zagrebu (negdje u travnju) u Mamutici KUC-a Travno.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2018 u 16:57
Bijah na koncertu klasične hrvatske četvorke i upoznah Bricu. Bilo je odlično. Super svirka i dobar sound.
Na Atomce mi se više nije dalo peljati sa Brača u Split. Ali mladi smo i ja i Atomci, pa tko zna, jednog dana...

Editirao zook - 19.rujan.2018 u 16:58
đez je limunada

Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2018 u 19:39
Zaboravih javit,bio na koncertu Bryan Ferrya u Šibeniku.tvrđava sv.Mihovila.Odlican prostor i ugođaj uz odlicnog Ferrya,stvarno top koncert!!

Catalyst jesi bio?
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Car Hi-Fi