Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Najave koncerata i festivala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 136137138139140>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.travanj.2017 u 20:13
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.travanj.2017 u 23:17
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Evo i mali osvrt na koncert u KUC-u Travno ... cool

Sa većinom bi se složio pogotovo kad je riječ o kontrabasistu Zvonimiru Šestaku. Možda malo manje me dojmila akustika mada sam imao dobru poziciju u sredini. U svakom slučaju dobar koncert, uz meni osvježenje u vidu Gorana Ilića. Hoćeš, nećeš kod mene se taj album s Johnnyem Hartmanom dosta sluša pogotovo kad treba pustiti nešto da mi se i žena ne buni. Vidim ti u sigu da sve tvoje prijetnje treba shvatiti ozbiljno i da si se za pravo uhvatio posla. Bravo! Vidimo se i 26.05.! Bravo

Editirao Solo - 27.travanj.2017 u 23:18
Timbral listening
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 13:28
Što se tiče akustike, moram se malčice ograditi, iako to ni najmanje ne opravdava eventualni raspad zvučne slike. Kako si vidio, klasična hrvatska četvorka, a naročito Saša i Darko, sviraju u velikom dinamičkom rasponu. E sada kako razglas namjestiti da se sve čuje pri vrlo glasnim i skoro nečujnim dionicama. Osobito iz pozicije da se nije napravila poštena tonska proba (dragi Hrvoj i njegova dalekovidnica su imali prvenstvo) i činjenica da zvuk na bini nije bio moj i Tomin posao. Tonac je bio super ali bez probe teško ide.
U svakome slučaju mislim da je pohvalno organizirati ovako nešto samo iz inata i potrebe. Obvezatna opcija (kao i uvijek u Splitu) je besplatan ulaz za posjetitelje. Treba spomenuti i ekipu iz KUC-a Travno koji su nam pomogli u svemu u čemu su mogli - ravnatelju Josipu Forjanu, voditeljici glazbenoga programa Snježani Krnjak i svim tehničarima i osoblju. Naravno i Saša je imao svoj tim prijatelja i pomagača, isto kao i Davor Hrvoj sa Hrvatske dalekovidnice i dalekočujnice. Iscijedio je iz svih prisutnih i najmanju informaciju tako da bi emisija posvećena koncertu trebala biti zanimljiva. On nas inače prati od samih početaka. I tako, nekolicina ljudi koja zna, hoće i može, napravila su prvi korak i "dovela" u Zagreb još jedan relevantan prostor za koncerte. Udaljenost od centra je za zagrebačka mjerila nikakva.
Ovo je nama zabava, zapravo trošak i to veliki, kako u vremenu, organizaciji, tako i u novcu. Nema sponzora, samo mecene.
Idemo dalje. 26. svibnja dovodimo jedan vrlo zanimljivi koncept: Matija na klaviru, hrvatski Trilok Gurtu Darko na udaraljkama i Minja kao vokal. Nešto posebno i neuobičajeno. Imate ih na jubitou.
PS. Posebno priopćenje pripremamo na Youtube.
U Splitu

Editirao Brico - 29.travanj.2017 u 13:44
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 14:33
Satelitska stanica 3sat(Austrija)-muzički dan 1 svibnja-program
Nosce te ipsum
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 19:15
Uuu, fala Doc, skoro pa zaboravih na taj proljetni termin! da
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.svibanj.2017 u 10:03
Evo i zakašnjelog komentara prošlih događaja i sramežljive najave budućih:

Editirao Brico - 03.svibanj.2017 u 10:06
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2017 u 13:33
Poštovani audiofili, cijenjeni publikume. Jučer, 6. svibnja, u osvit Sudamje kojoj je nastup i posvećen, bili smo počašćeni fantastičnim koncertom dua "Expression" (Saša Nestorović na sopran saksofonu i Darko Stanojkovski Grappone na udaraljkama). Koncert je počeo točno u 11,02 sati a završio je sa zvonima Svetog Duje. Koncert je završni dio glazbene radionice "Umijeće improvizacije" koja se održavala u Glazbenoj školi Josipa Hatzea u Splitu, od 03. - 06. svibnja (već treću godinu zaredom).
Izveli su  skladbu "Kada će doći Taj dan" (inspirirana pjesmom Bhaktivinode Thakure "Kabe habe, bolo?") Darka Stanojkovski Grapponea. Saša je ovom prigodom krenuo "korak dalje" što je za njega vrlo teško, jer se od čovjeka naprosto očekuje da sve zna o jazzu i klasičnoj glazbi pa se u tim idiomima teško može naći prostora za iskorak. Obojica su savršeno kontrolirali svoja glazbena ega (bez kojih, uostalom, ne postoji dobar glazbenik) i sve odsvirane note stavili u funkciju pjesme. Ne sumnjamo da su mogli odsvirati sve ljestvice i ritmove ovoga svijeta, ali ne. Točno ono što je skladba zahtijevala - a to je stvaranje mističnog ugođaja - glazbenici su i ostvarili. Bravo.

Oni koji nisu bili na nastupu ove dvojice majstora mogu sve vidjeti i čuti na Youtube-u.

Editirao Brico - 07.svibanj.2017 u 13:34
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 16:25
Evo jedan last minute info: Salif Keita u CD, LJ
Znači danas. 

Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 19:40
Stvarno je last da lastije ne može biti.
Salif je izvrstan. Javi kako je bilo ako budeš u CD-u.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2017 u 16:35
Danas na HRT-u Treći program Hrvatske dalekočujnice u 18 sati zanimljiv intervju s Dakom Stanojkovski Grapponeom. Evo najave:
Večernji program
18:00 Cro jazz
Autor: Davor Hrvoj Urednica: Daria Hodnik Marinković Predstavit ćemo album "My Life" pijanista Matije Dedića, udaraljkaša Darka Stanojkovskog i pjevačice Minje Kuzmanić. Koncert što će ga ovaj trio održati 26. svibnja u Kulturnom centru Travno u telefonskom će razgovoru najaviti Stanojkovski.
Mislim da se ovdje može poslušati: OVDJE
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 136137138139140>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,293 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam