Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Najave koncerata i festivala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 150151152153154 157>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:20
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Moram priznati da nemam pojma o Crimsonima. Pali se Tidal i u potragu.
Koji album se preporučuje za neznalice?
Nekako me jeza spopada jer mi se čini da se ne zayebawaš. 
haha
Kako si to uspio? Mislim, njih promašiti. Samo si dvije godine mlađi od mene, a ja odraso s njima i općenito sam dijete progresive.
Fakat mirakul.
haha

A yebat ga, takva mi je bila socijalizacija onomad.
Odrastao sam u okruženju dva starija prijatelja, vrlo dobrih gitarista, Clapton je bio bog a Hendrix sveti duh, i nisu bili dozvoljeni drugi bogovi osim njih.
Progresiva je bila svedena na Pink Floyd. Slušao se blues i hard rock. Onda dođe Azra, pa ti se svijet prekrene i par godina ne slušaš više ništa drugo.
Onda žena, djeca, muzika u drugom planu.
Kasnije otkrijem Van Morrisona, zaljubim se i drži me godinama. Stariji bluzeri, J.L. Hooker, Howlin Wolf itd... Bob Dylan je cijelo vrijeme stalna konstanta.
Otprilike prije dvajst godina me pukne limunada zvana đez, a tu onda nema spasa.

Ali mlad sam još, otvoren za skoro sve, pa sad bumo malo slušali progresivu. Javim za par mjeseci da li mi se svidjelo. haha
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:23
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Pa valjda kreneš od onoga albuma čiju sliku na zidu ima onaj lude iz Bjelovara...In the Court of the Crimson King iz 1969.
Nu njega. Ne može taj bez epiteta. 
Pozadina
Apropo one King Crimson slike u mojem paradajzu zemaljskom, kad već spomenu, uzmi ti vodene boje i suhe pastele, raširi omot pa gledaj i naslikaj metar sa pola (13. slika prema dolje), kako sam učinio ja daleke 1985. I onda još sam uokviri. Oćeš ti, al malo morgen.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:26
Moog, Janzi, Appy : fala na preporukama.

Janzi: stvarno je došlo vrijeme da se opet vidimo na Poletnom Gledališču Križanke. Nadam se dogodine. Šalji program što prije da ne zaboravim haha

Edit: copy/paste sa oficijelne stranice

Napovedujemo 60. Jazz festival Ljubljana

18.–22. junija 2019

19. junija 2019 se po desetih letih na jubilejni festival vrača John Zorn z glasbenim maratonom Extended Bagatelles. Na odru Gallusove dvorane se bo v enem večeru predstavilo 14 zasedb, med drugimi Masada, Craig Taborn, Trigger, John Medeski Trio, Ikue Mori, Gyan Riley & Julian Lage, Peter Evans, Kris Davis, Nova Quartet, Asmodeus (Marc Ribot, Trevor Dunn, Kenny Grohowski). Se vidimo!

Bit će veselo :)

Editirao zook - 10.kolovoz.2018 u 08:53
đez je limunada

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:29
Pas mater. Tidal ispljune samo 3 studijska i 4 live albuma.
Sve ih bum tužil...

Editirao zook - 10.kolovoz.2018 u 08:44
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:44

A yebat ga, takva mi je bila socijalizacija onomad.
Odrastao sam u okruženju dva starija prijatelja, vrlo dobrih gitarista, Clapton je bio bog a Hendrix sveti duh, i nisu bili dozvoljeni drugi bogovi osim njih.
Progresiva je bila svedena na Pink Floyd. Slušao se blues i hard rock. Onda dođe Azra, pa ti se svijet prekrene i par godina ne slušaš više ništa drugo.
Onda žena, djeca, muzika u drugom planu.
Kasnije otkrijem Van Morrisona, zaljubim se i drži me godinama. Stariji bluzeri, J.L. Hooker, Howlin Wolf itd... Bob Dylan je cijelo vrijeme stalna konstanta.
Otprilike prije dvajst godina me pukne limunada zvana đez, a tu onda nema spasa.

Ali mlad sam još, otvoren za skoro sve, pa sad bumo malo slušali progresivu. Javim za par mjeseci da li mi se svidjelo. haha
Sve jasno. Ja sam jbg valjda imao sreće. Bjelovar jest mali, ali je blizu svemu i u ono je doba imao zaista obrazovanu, pače uzornu urbanu mladež. Tako sam u ranoj mladosti uz Pink Floyd, King Crimson i Yes, otkrio i druge stjegonoše progresivnog rocka 70-ih, poput Jethro Tull (meni nenadyebivih), Genesis, ELP (Emerson, Lake & Palmer) i t.d. Navali na sve nabrojano. Poslušaj si n.pr. prvijenac nakupine Camel. Istinsko remek djelo.

Naravno, bez Claptona nije bilo ništa, uključujući i druge blues-rock majstore blanje. Ni bez bluzera ništa (Waters, Howlin' Wolf, Hooker, Williamson...), a slušalo se i rokije na lopate. Stonesi, Sabbath, Purple, Zeppelin, Wishbone Ash... Meni najdraži The Doors, a nisam se libio ni Talking Heads-a, Bowie-a i tko bi sve nabrojao? Šarolik interes, reklo bi se. More sjajne glazbe. Zato i jesam žalostan kad vidim kakvo smeće danas vlada, uz ipak poneku časnu iznimku... S tim da ove mlade budale uredno drmaju narodnjake pa što na to reći? Kakav čovjek možeš postati s takvim utjecajima?

Jazz je naravno došao kasnije, a to je brate infekcija za cijeli život. Malo se ponekad odmakneš, a ono se vrati. Ko herpes. Neizlječivo.
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:46

Janzi: stvarno je došlo vrijeme da se opet vidimo na Poletnom Gledališču Križanke. Nadam se dogodine. Šalji program što prije da ne zaboravim haha
Ovo poletnom znači da ondje vlada polet posvemašnji? 
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 08:49

Pas mater. Tidal ispljune samo 3 studijska i 4 live albuma.
Sve ih bum tužil...
Imat ćeš uskoro PM.
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 09:38

Edit: copy/paste sa oficijelne stranice

Napovedujemo 60. Jazz festival Ljubljana

18.–22. junija 2019

19. junija 2019 se po desetih letih na jubilejni festival vrača John Zorn z glasbenim maratonom Extended Bagatelles. Na odru Gallusove dvorane se bo v enem večeru predstavilo 14 zasedb, med drugimi Masada, Craig Taborn, Trigger, John Medeski Trio, Ikue Mori, Gyan Riley & Julian Lage, Peter Evans, Kris Davis, Nova Quartet, Asmodeus (Marc Ribot, Trevor Dunn, Kenny Grohowski). Se vidimo!

Bit će veselo :)

Nažalost u Križankama več godinama nema više jazza...samo u CD i okolini...placo
Nači se nije problem, samo ti navrati. mig
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 09:56
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Nažalost u Križankama več godinama nema više jazza...samo u CD i okolini...placo

E yebiga... takva fantastična lokacija. Zašto je zatvorena?
đez je limunada

Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2018 u 10:02

Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

E yebiga... takva fantastična lokacija. Zašto je zatvorena?

Ma, najprije se zbog snijega srušio onaj pomični krov, a onda su nešto kao obnovili, pa falile neke dozvole, pa se ispriječili još neki arheološki nalazi, itd....ali sam baš juće načuo, da se za tjedan dana kao opet otvara ! da Ali bez tog pomičnog krova ! glup Kao nema novca, da im yeb...mrgudmrgud
Za 14 dana biče kao prva predstava, i to neki mjuzikl !? ne
A dal če opet biti i jazza, to je danas teško reči. ljut

Editirao JANZI - 10.kolovoz.2018 u 10:07
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 150151152153154 157>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS