Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koje LP-e slušate?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 130>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 20:58
Imam to već jedno 15 godina.Nemrem ja to više slušat.Dosadno.Neki dan sam zavrtio Roxy Music Flash & Blood album iz 1980.(meni osobno najbolji uradak te nakupine) i skužio kako mi je i to dosadno.Kad se samo sjetim da sam nekad imao skoro sva njihova izdanja...
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 21:06
odlican izbor. pase slusati malo legendarne mijuze u guzvi novih ˝audiofilskih˝ izdanja

sinoc me uhvatio neki flash pa sam slusao

bad girls, love to love you baby, hotstuff, badd girls,  i naravni i feel love. prosijecna snimka nije uskratila uzitak slusanja disko kraljice Donne Summer
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:01
Level 42 - World Machine [1985.]

Od nekoliko omiljenih basista u funk-pop zanru izdvojio bih Marka Kinga. Ovaj nesudjeni bubnjar je svoje bubnjeve prodao na jednoj od ranih turneja u Austriji kako bi skupio sredstva za povratnu kartu. Iako je bas prakticki pristao svirati iz nuzde, ostavio je svoj osobni pecat na stil sviranja koji se popularno naziva slap&pop. 80-ih je kruzila prica da Mark ima svoje palceve osigurane na pozamasnu svotu. Ne bi me iznenadilo da je bila istinita.

Ostala tri clana banda su braca Gould (Phil i Boon) i klavijaturist Mike Lindup. Ta originalna postava odrzala se prakticki do najveceg uspjeha banda, albuma Running in a Family (1987.), kada se band poceo osipati. Narednih par godina gotovo svako tko je znao drzati neki instrument u ruci prosao je kroz band. Prosle godine je Mark King, koji se u medjuvremenu izborio za pravo koristenja imena Level 42, snimio album na kojem su suradjivala sva cetiri originalna clana.

Iz hrpe albuma koje upravo preslusavam izvukao sam „World Machine“ . Iako sam se zakacio na Level 42 na prethodnom albumu „True Colors“ (1984.), s kojog bih izdvojio omiljenu pjesmu Hot Water (a nije mi mrska ni „The Chant Has Begun“), nekako mi je najdrazi bas ovaj - World Machine. Spomenuti Running in a Family, koji je uslijedio, oznacio je prelazak banda u pop vode i kraj banda kakvog pamtimo. Phil Gould je navodno izjavio da bi se izvodjenju tog plitkog popa radovao koliko i nastupu na nekoj ljetnoj terasi hotela.
Na World Machine dominantan stil je jos uvijek funk, a prepoznatljiv Kingov stil sviranja i pjevanja su na vrhuncu.

Od pjesama bih izdvojio:  World Machine , Physical Presence, Something About You, Leaving Me Now

Novi album Retroglide zvuci kao da je vremenskim strojem potegnut iz 80-ih. Ocigledno su napravljeni neki kompromisi pri ponovnom okupljanju. Rekao bih da ima svega, i poznatog slap bass stila Marka Kinga, i pop balada i dobrog funka. Na zalost, premalo cak i za zagrizene fanove Level 42. Njima preporucam izvuci neki od starih albuma i otpuhnuti prasinu …

p.s. U vrijeme kad su top listama harali bandovi za kojima su vristale siparice, ovi su cooleri svoje mjesto zasluzili iskljucivo glazbom. Respect (© b.u.b.)
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:05
Gust mi je bilo ovo procitat, iako ne "brijem" na ovu glazbu.

Respect!

b.u.b.
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:19
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Level 42 - World Machine [1985.]

Obozavam ovaj album, mada jako volim i predhodni...Predivno
Zadanja na A-strani

Editirao eradoncic - 05.travanj.2007 u 23:20
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:24
Uz prigušeno svjetlo i Level 42 na gremu,sam prije 20 godina počeo "bolje upoznavati" svoju sadašnju bolju polovicu. 
Bila je to trendy mjuza prepuna poskočnih ritmova i izuzetno prikladna za "neke aktivnosti".
Danas mi više paše lagani blues.A i 20-tak minuta jedne strane plejke prekratko traje.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:32
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

odlican izbor. pase slusati malo legendarne mijuze u guzvi novih ˝audiofilskih˝ izdanja

sinoc me uhvatio neki flash pa sam slusao

bad girls, love to love you baby, hotstuff, badd girls,  i naravni i feel love. prosijecna snimka nije uskratila uzitak slusanja disko kraljice Donne Summer

Fakat si legenda ako imas ovo na LP! Ja bi ovo uokvirio da imam doma, pink pumps and vintage hifi rule!

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:42
Pa, stavite sliku da se odmah vidi ... :-) Donna je bila carica ...

Na vrh
stabist View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stabist Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:56
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Pa, stavite sliku da se odmah vidi ... :-) Donna je bila carica ...

A real hot stuff, jelda ;)
OK

LP

Primoz
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2007 u 23:57
ne hebe me slika 5% ni sam neznam što .... najverovatnije ponovo neki ˝kolačiči˝

inače nešto padoh poslednje vrijeme u lp priče... upravo slušam Depeche Mode - Violator, a na čekanju je legendarni album od Yello - Flag (sigurno se svi siječate stvari - The Race)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 130>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Daphile
Forum: Audio komponente