Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

lakiranje zvucnika

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Burke View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Burke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 10:52

gle iako lakiranje možda izgleada jednostavo kad gledaš kako neko radi....vjeruj mi nije....najboljiefekt u svakom sluaaju aeš postiai sa pištoljem....dakle u startu ti treba dobar pištolj i dobar kompresor....oni mali prdavci koji seprodaju po raznim trgovinama neodvajaju vodu (vlagu koju skomprimiraju) od zraka....vjeruj mi nije lijep osjeaaj kad ti na lak padnu sitne kapi vode, jer ru neae biti sjaja....pištolj ako je jeftin neraspršuje boju u dovoljno sitne kapi pa boja ostane lagano neravna (to se dosta eesto vidi na autima koji su lakirani u nekoj radioni) ...opet je rezultat smanjen sjaj....i površina nije glatka kako bi ti htio....na kraju (nisam siguran dali se i ovaj lak razrje?uje) boja nesmije biti pregusta (opet neravna površina) ni prerjetka (pre lako ae klizit)....e kad to sve imaš....moraš dobro pazit na kojoj udaljenosti držiš pištolj od onog što bojaš i koliko se zadržavaš na jednom mjestu....da sloj nebi bio pretanak (nema sjaja) ili predebel (boja klizne prema dolje)

....mislim da ti je definitivno bolje dati majstoru da ti to poboja....ako baš želiš naueit pa da si sam radiš kasnije vježbaj na neaemu eega ti neae biti žao kao zvuenika

Na vrh
fallen-angel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj fallen-angel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 11:34
burke definitivno ubija svaku nadu u diy bojanjeKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
svakako si kontam da cu morati dati majstoru da to sredi....a ce cijena zvucnika porasti nakon togaKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
Ne svadaj se s budalom ljudi mozda nece primjetiti razliku!!! jednom jedan pametni covjek rece
Na vrh
vbraca View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vbraca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 12:16

Lepo je kada se kutija sjaji, jos malo pa kao Stanway, ali sta cemo sa zvucnim refleksijama u visem podrucju.

Moj prijatelj je oblozio kutije sa Dekotermom, zidnom oblogom, koja se rastvara u vodi i odlicno upija zvuk.Sastoji se od malih komadica vune i pamuka sa dodatkom lepila. Kutije izgledaju vrlo lepo ( boje se mogu odabrati), a akusticki su neutralne, po pitanju bliskih refleksija.

Mozda bi se o tome moglo razmisliti.

Audio thinker
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 13:19

Slažem se. Ajmo o tome razmisliti, pa onda svi naše kutije premazati katranom i umotati u perjeKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini. Sorry, nije baš moj dan. Ali, barem je petak.

prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 13:34
Na vrh
Burke View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Burke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 14:03

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieininekako imam osjeaaj da do ovog stupnja treba prakse ....puuuuuunp prakse(....ako nevjerujete pogledajte majstoraKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini )

Na vrh
fallen-angel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj fallen-angel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 14:14
vbraca kaki visoki tonovi....to je necujno i zanemarivo....pa necu valjda da mi kutija izgleda ko kontejner za smece...

po toj tvojoj logici vbraca i ja sam cuo nesto kao da plava boja bolje djeluje na zvuk od crveneKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini ne ozbiljno mislim da to sto sjaj utjeca da je to zanemarivo i necujno ljudskim uhom...kako jango to kaze ciste audiofilske perverzije
Ne svadaj se s budalom ljudi mozda nece primjetiti razliku!!! jednom jedan pametni covjek rece
Na vrh
yoke View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yoke Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 15:50
Originalno postano od strane člana: Burke Burke napisao:

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièininekako imam osjeæaj da do ovog stupnja treba prakse ....puuuuuunp prakse(....ako nevjerujete pogledajte majstoraKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini )

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Na vrh
dirty sanchez View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dirty sanchez Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2005 u 18:52
ja bih preporueio bajcanje i shellack polituru, posao je da jaja otpadnu ali ti zvuenik na kraju izgleda kao komad secesijskog namještaja Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini. Ali neau dalje da mi Žac ne zbriše post ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieiniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini!

sport budi ono najplemenitije u homo sapiensu

Na vrh
shusha View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj shusha Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.lipanj.2005 u 07:38

Ja si sve mislim da au svoje polakirati starohrvatskim naeinom majstora Jurice, a na prednju ploeu staviti imitaciju kože. Onak hrapavu, da prašina zapinje. Daklem, kompresorom (onim jeftinijim) polakirati. Ne znam jedino kako riješiti rubove kože na prednjoj ploei. Da li da zafalcam rub u koji bi rub kože mogao uai? Znam da je kožu trebalo podvuai pod rubove prije sastavljanja kutije i da bi to bilo najbolje, ali tada nisam mislio o tome.

Eekaj, ustvari, pa ja au ionako raditi nove kutije. Nemojte mi zamjeriti što malo vrludam, jako malo imam vremena za forum, pa odjednom moram izbaciti puno misli. Vea ae netko pomisliti da sam eudak. Svi postovi u zadnje vrijeme su mi izme?u 6 i 8 ujutro. Tad jedino imam vremena.

Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)
Forum: Triode festival