Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nova muzička izdanja

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 95>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ivan0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ivan0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2005 u 09:08
Originalno postano od strane člana: audiofill audiofill napisao:

Originalno postano od strane člana: mczgb mczgb napisao:

Decki, jeste razmisljali da u sklopu ovih stranica oformite neku dobro organiziranu bazu podataka glazbenih izdanja? Ono, noviteti, najave, pretrazivanje, komentari, ocjene slusatelja po raznim kriterijima i sl. Nesto kao sto imaju na CDNOW-u...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Duže vreme vea pratim muzieki dio foruma, gdje je situacija tužna. Muzieke teme gura naprijed svega možda 10-15 predanih forumaša, a ostali kao da se konzumiranjem truda tih predanih samo okorišauje, a pridonese ništa. Zbog toga uopee nije eudno da muzieke teme stagniraju i da ih ima aktivnih svega 5-6, što je zbilja tužno jer muzika je ipak ono zbog eega hifi i postoji.

Mislim da eemo sa ovakvim naeinom prije doei do zatvorenja muzieke sekcije nego do dobro organizirane baze podataka. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini 

Inaee tvoja ideja je odliena. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Pozdrav!

I ja glasam za bazu podataka. Mislim da bi vremenom narasla u nezavisnu respektabilnu bazu glazbenih izdanja koje (ispravite me ako se varam) na ovim prostorima baš i nema.

Forumaši bi to popunjavali kako tko bude imao vremena ili bio raspoložen (nije žurba).

Predlažem da obrazac za popunu bude strogo definiran uz moguanost upisa kratke biografije glazbenika i eventualno komentara o istom (može i ocjenjivanje uradaka?), uz moguanost filtriranja kod pretrage po nekoliko parametara. Dakle - ime glazbenika, diskografija, godina izdavanja albuma, evetualno label, glazbena vrsta, biografija, komentari, ocjene albuma... I naravno, nick forumaša koji je ispunio obarazac zbog moralne odgovornosti glede toenosti podataka...

Na vrh
mczgb View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mczgb Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.rujan.2005 u 10:14

Originalno postano od strane člana: mczgb mczgb napisao:

Decki, jeste razmisljali da u sklopu ovih stranica oformite neku dobro organiziranu bazu podataka glazbenih izdanja? Ono, noviteti, najave, pretrazivanje, komentari, ocjene slusatelja po raznim kriterijima i sl. Nesto kao sto imaju na CDNOW-u...Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Duže vreme vea pratim muzieki dio foruma, gdje je situacija tužna. Muzieke teme gura naprijed svega možda 10-15 predanih forumaša, a ostali kao da se konzumiranjem truda tih predanih samo okorišauje, a pridonese ništa. Zbog toga uopee nije eudno da muzieke teme stagniraju i da ih ima aktivnih svega 5-6, što je zbilja tužno jer muzika je ipak ono zbog eega hifi i postoji.

Mislim da eemo sa ovakvim naeinom prije doei do zatvorenja muzieke sekcije nego do dobro organizirane baze podataka. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini 

Inaee tvoja ideja je odliena. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Pozdrav!

Da, u pravu si. Vidim da se vas par trudi, a vecina (tu sam i ja) se samo posluzi serviranim informacijama. Ja sam vrlo rijetko na forumu, ali zato kad dodjem, prvo (a nekad i jedino) dodjem na teme o glazbenim izdanjima, jer se tu uvijek zalomi kakva dobra preporuka. Buduci da ipak bas i nisam u toku, ustrucavam se staviti neku preporuku, jer ne znam jel bilo ili nije, a tu je i nekoliko tema koje bi morao pretraziti da vidim jel bilo, pa onda obicno odustanem od svega. Kada bi postojala jedinstvena baza i obrazac za upis (otvoreno svim registriranim clanovima), posao bi bio puno laksi. Dodajmo tome mogucnost pretrazivanja po imenu glazbenika, naslovu, zanru i sl., ocjenjivanja glazbe i kvalitete zvuka, kao i mogucnost pisanja kratkih kritika i komentara i na konju smo... Ja to ne bi znao napraviti, ali sam voljan popunjavati bazu s onim sto slusam.

You're never too old to Rock'n'Roll if you're too young to die...
Na vrh
ivan0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ivan0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2005 u 08:29

Eini se da je ekipa više orijentirana na tehnikalije, a nešto manje na glazbu... Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2005 u 21:19

Adminu sam naslovio pitanje u vezi tehnieke izvjedljivosti organizirane baze podataka muziekih izdanja sa moguenošau pretraživanja po albumima, izvo?aeima, komentarima..., koju bi dopunjavali forumaši sami. Vidjet eemo šta ee bit.

Na vrh
audiofill View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj audiofill Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2005 u 21:22

Stevie Wonder ee 18.10.2005 nakon 10 godina izdati svoj novi album A time 2 love, na kojem gostuje više poznatih izvo?aea kao što su Prince, Paul McCartney, Kim Burrell...

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2005 u 21:23

Adminu sam naslovio pitanje u vezi tehnieke izvjedljivosti organizirane baze podataka muziekih izdanja sa moguenošau pretraživanja po albumima, izvo?aeima, komentarima..., koju bi dopunjavali forumaši sami. Vidjet eemo šta ee bit.

Malo je to teže za izvesti... trebao bi nam netko tko to zna i netko tko ae to raditi. ne može ipak admin naai vremena za sve.

Iako, podsjetio si me da bi trebalo konaeno malo više obratiti pozornost na update glazbenih preporuka. Ako se ne varam, ove postojeae stoje tu od 2003.

A toliko dobre glazbe...

Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
Franc View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Franc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2005 u 14:47

Evo pored Kice Slabinca,Mariah Carey i Diana Krall je odlucila bas pred Bozic izbaciti svoje verzije bozicnih pjesama ! Pa koga zanima moze iste kupiti u izdanju Verve music group !

Christmas Songs

Sudeci po "fenomenalnoj" fotki naslovnice, jadna Diana je izgleda potpuno klonula snimajuci ovaj album ! Kupite ovaj cd da si jadnica moze platiti oporavak barem na Karibima !

Editirao Franc
Naim is rolling, the others are stoned.
http://www.audiofil.net/klub/

Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2005 u 15:09
Originalno postano od strane člana: Jango Fett Jango Fett napisao:

Malo je to teže za izvesti... trebao bi nam netko tko to zna i netko tko ae to raditi. ne može ipak admin naai vremena za sve.

Iako, podsjetio si me da bi trebalo konaeno malo više obratiti pozornost na update glazbenih preporuka. Ako se ne varam, ove postojeae stoje tu od 2003.

A toliko dobre glazbe...

Zadnje glazbene preporuke datiraju s pocetka ove godine !
Ponekad je problem dobiti od distributera na preslušavanje novije glazbene naslove .
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Martin View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Martin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2005 u 16:02
Evo jedne fine aplikacije za napraviti si reda u muzickoj kolekciji:

http://www.collectorz.com/music/

Moguc je poslje export u HTML formatu.

Nazalost samo za prozore..
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2005 u 21:27
Originalno postano od strane člana: ivan0 ivan0 napisao:

C!ini se da je ekipa vis!e
orijentirana na tehnikalije, a nes!to manje na glazbu...

Prevelike su razlike u ukusima... za neke stvari koje
slusam doma bi prosjecan audiofil navikao na klasiku,
jazz i akustiku... rekao da nisam normalan!!!
Mene konkretno velika vecina materijala koji se ovdje
prezentira ne zanima.

Ovo je prije svega "hardveraski" forum... tko zeli
citati kritike i slusati semplove ima amazon.

Editirao Kalle242
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 95>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
PS Audio Nuwave dac