Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Digitalni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Digitalni kabel
    Objavljeno: 6 minuta prije u 09:12
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Slusaj ti "gustoćo elektrona".

Kabeli cine razliku, ali ako budes jaaako dobar, možda vidiš i Štrumpfove, na slovenskom su bili Smrkci.

Kabeli cine razliku ali njihove cijene, ako se ode u ekstreme cine daaleko vecu razliku.

Ti zapravo ne znas koja je formula za dobar kabel , kao ni 99.9% ljudi koji uopce znaju za tu problematiku, pa odlazis u krive drine gdje cijena raste sumanuto i gdje ona cini razlike i bude nekakav dokaz.

Mnoge renomirane firme koji ih proizvode, ne znaju formulu za napravit dobar kabel, tribali bi znat mi polu neuki!?
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 minuta prije u 09:08
Uuuuu, neka debela strujna i licnata iz Elkopa.....haha

....hmm...četverožilna je i nema žutozelenu žicu....onda nije....ne

Editirao olif - 5 minuta prije u 09:13
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 58 minuta prije u 08:20
Zanemari onaj flat, ova dolje siva zica, nema je ni malo.

Editirao Gašo - 58 minuta prije u 08:20
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 8 minuta prije u 08:10
Čik pogodi, koji je ovo kabel u kojem pojacalu?

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 15 minuta prije u 08:03
Slusaj ti "gustoćo elektrona".

Kabeli cine razliku, ali ako budes jaaako dobar, možda vidiš i Štrumpfove, na slovenskom su bili Smrkci.

Kabeli cine razliku ali njihove cijene, ako se ode u ekstreme cine daaleko vecu razliku.

Ti zapravo ne znas koja je formula za dobar kabel , kao ni 99.9% ljudi koji uopce znaju za tu problematiku, pa odlazis u krive drine gdje cijena raste sumanuto i gdje ona cini razlike i bude nekakav dokaz.

Editirao Gašo - 59 minuta prije u 08:19
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 9 sati 34 minuta prije u 23:44
Da ne spominjem gustoču električne struje.... bez leda haha

Editirao 11duc - 9 sati 33 minuta prije u 23:45
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 49 minuta prije u 16:29
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

pa kako drugacije nego identicno, nemres ni zamisliti kakvu "silu" moras upotrijebiti da bi razmrdao bilo transformatorski bilo zvucnicki sustav da dode do razine cujnosti, to je onaj dio koji vecina ne razumije koliko je to stabilno i kakvu doslovno tesku glupost treba napraviti da se dode do granice cujnosti, zato i rade kabele zavojnice, pa jedna zila sim, dvije tamo bez opleta i svakakva cuda jer nije ni malo lako i tek tako od sale dobiti da se zica cuje, mora biti grdo shebano. zato i jesu debeli buziri da se ne vidi sto je unutra.
Ceka liniju jos jedno otvaranje dobit ce WBT i normalnu antensku uticnicu, hehe, jednom sam tu liniju spojio na zvucnike u slusaoni, frend pola sata nije k sebi mogal doci, trazio iza sto je jos spojeno i sa cim ga zahebavamhahahaha

Opet smo krenuli jeli? smijeh2 Fiziki računaju brzinu elektrona? Šta čemo sa time?
inace moja supruga ima rjesenje protiv fizika koji nesto racunaju, istina neke stvari su poznate pa nemam pojma zasto bi uopce itko to racunao, no uglavnom moja draga kabele zamota u krpu u koju stavi mljeveni led, to stabilizira brzinu elektrona i onda se brzina ne mjenja na prelazima srebro-bakar-mesnig i sto vec je, uglavnom treba samo biti dovoljno brz i redovno mjenjati ledene obloge oko kabela da bi elektroni imali istu brzinu i sad reci da moja zena nije genije za zicuLOL
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 sati 32 minuta prije u 15:46
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

pa kako drugacije nego identicno, nemres ni zamisliti kakvu "silu" moras upotrijebiti da bi razmrdao bilo transformatorski bilo zvucnicki sustav da dode do razine cujnosti, to je onaj dio koji vecina ne razumije koliko je to stabilno i kakvu doslovno tesku glupost treba napraviti da se dode do granice cujnosti, zato i rade kabele zavojnice, pa jedna zila sim, dvije tamo bez opleta i svakakva cuda jer nije ni malo lako i tek tako od sale dobiti da se zica cuje, mora biti grdo shebano. zato i jesu debeli buziri da se ne vidi sto je unutra.
Ceka liniju jos jedno otvaranje dobit ce WBT i normalnu antensku uticnicu, hehe, jednom sam tu liniju spojio na zvucnike u slusaoni, frend pola sata nije k sebi mogal doci, trazio iza sto je jos spojeno i sa cim ga zahebavamhahahaha

Opet smo krenuli jeli? smijeh2 Fiziki računaju brzinu elektrona? Šta čemo sa time?
a ne,ne, mi smo dosli do pive i do toga da se ne razumijemo odnosno kuzimo se kao kinez i bosanac na antarktici i ostajemo na pivi i cevapima, necemo nas dvoje vise o nicem drugom osim klope i cuge
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2020 u 23:46

Editirao 11duc - 26.veljača.2020 u 23:49
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.veljača.2020 u 23:27
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Evo kako je sve zamrlo u zadnja 24 sata i po***ile se lule mira da bacim malo ješku pa tko se upeca vidjet ćemo. Zamolio me nedavno kunjado (hrv. šogor) da mu složim neki sistem onako "početnički" da sluša malo muziku onako pozadinski, ništa posebno. Njegovo prijašnje iskustvo u HiFiju čista nula.
I njuškajući nađemo Linn Classik i B&W 602S3 zvucnici (čovo voli bass; naravno a šta drugo). Spoji on to sve sa kabelom vulgaris, one klasične zvučničke što se prodaju na kilometre. Kažem mu ajde da nađemo neke jeftine zvučničke kabele jer ipak sistem to zaslužuje. Naravno njegova reakcija je da kakvog to može imati utjecaja, ipak je to samo neki kabel, žica bezveze tamo neka. Nađem mu početni Kimber 8PR za više nego korektnu cijenu, terminiram mu lijepo i kažem evo spoji to kad budeš imao volje. Sutra zove i ne može se načuditi, da kako to kabel utječe na zvuk, da ne može vjerovati da je to skoro pa nevjerovatno, visoki čišći, bass dublji, čvršći, sve drukčije. Šta sad tu reći, osjećaš se kao dobrotvor, filantrop neki haha

a tko bi se upecao nego ja,,evo moj primjer, zena voli muziku u kuhinji i uvalim ja njoj neku sony miniliniju, i ok, nije zahtjevna no skuzila je da je to muljavo i nikakvo,a uopce nije jeftina linija bila i ok, zvucnici doslovno smece, linija i nije losa, no hitio ja nju na radni stol i malo modificirao, ujedno ubacio i najjaci stk koji uopce postoji u seriji, pa malo jaci trafo, pa svasta nesto i vratio ja to nazad u kuhinju, kakvi crni kabeli kakvi bakraci linija svira da me sram otici u slusaonu kak je to dobro ispalo, vidis i ne vjerujes da to sto vidis tako svira

A da si uza sve to zamjenio mrezni i zvucnicke kablove, kako bi se onda culo?
Identicno, drugacije, bolje, losije,..?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Digitalni kabel
Forum: Audio komponente