Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Digitalni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 81>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2006 u 14:36
Originalno postano od strane člana: Danijel Danijel napisao:

Znao sam da ae tema krenut u ovom smijeru ,samo je bilo pitanje vremena.Sto ljudi-sto audi Click on image to open in new window.

...možemo mi promijeniti smjer kretanja.. samo reci..
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Danijel View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Danijel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2006 u 14:43
Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

Znao sam da ae tema krenut u ovom smijeru ,samo je bilo pitanje vremena.Sto ljudi-sto audi Click on image to open in new window.

...možemo mi promijeniti smjer kretanja.. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini samo reci..

Pa reci vea jednom,što se eeka Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini.

Na vrh
DARKOB View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DARKOB Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2006 u 14:46
Nakon što odabereš digitalni kabel, oeekuje se tvoja direktiva pravca..
Ponekad tamna strana pobijedi...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2006 u 14:48

Znao sam da ae tema krenut u ovom smijeru ,samo je bilo pitanje vremena.Sto ljudi-sto audi Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini.

Moja preporuka da prije ikakve kupnje boljeg digitalnog kabla promjeniš eine konektore na ure?ajima sa ugradivim BNC konektorima i iste staviš na kabel koji imaš. Puno optimalnija konekcija od einea.

Koaksialni kablovi su zakon za digitalu , koriste se za videosignale koji su na puno višljim frekvencijama od digitalnog signala. interna impedanca konektora i kablova mora biti 75oma na visokim frekvecijama poput digitalnog signala.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
dioklecijan View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dioklecijan Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2006 u 15:39

Svu digitalu i video veze imam izvedene sa Kimber V21 tako da ga kupujem na metre, a chincheve lemim sam. Naein spoja kabela i chincha je ovdje vrlo važan. Žica se treba što manje usukati tj. ako je moguae lemiti je po plaštu. Za ovo treba malo lemileake rutine.Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Odliene eineeve kupujem u prodavaonici glazbenih instrumenata i opreme. Trebaju malo proširenje rupe ali su izvanredni. Mislim da se zovu Sound King ili tako nekako.

Editirao dioklecijan
Na vrh
templar View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj templar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2006 u 23:50
Cardas.Pogledaj oglasE.
templar
Na vrh
Helicon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Helicon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2006 u 00:14
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Ja osobno nisam primjetio nikakvu razliku kad sam umjesto handmade kabela (antenskog koaksialca od 75Ohma) stavio pravi namjenski digitalni kabel.

...antenski koaks od 75 Ohma i jest pravi namjenski digitalni kabel...mig
...problem je većinom u činčevima, RCA koji skupa sa kabelom daje impedancu od 75 Ohma je vrlo teško "ubost"...onaj tko to uspije ima idealan digitalac...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.lipanj.2006 u 01:27
Ako se možeš negdje dočepati starog Audioquest Digital Pro kabela(FPC srebro)samo navali.Terminiraj ga BNC-om.Koristio sam ga dosta dugo još u vrijeme kad sam imao Theta DAC.Teško ćeš naći boljega.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2020 u 23:23
Originalno postano od strane člana: dioklecijan dioklecijan napisao:

Svu digitalu i video veze imam izvedene sa Kimber V21 ... chincheve lemim sam. Naein spoja kabela i chincha je ovdje vrlo važan. Žica se treba što manje usukati tj. ako je moguae lemiti je po plaštu. Za ovo treba malo lemileake rutine.

Vjerojatno ću malo eksperimentirati sa digitalnim konekcijama (kad već imam priliku, zašto ne), pa me zanima varijanta sa BNC konektorima/kabelima.

O tom stvarno znam gotovo ništa, osim da sam s godinama uglavnom pokupio informaciju da je BNC (navodno) najkvalitetnija konekcija. Pa još malo čitanja ovih dana, pa vidim da je većina kabela BNC-RCA zapravo, BNC-BNC gotovo da i nema, tako da mi je sad još malo manje jasno proteza
Ukratko, ima li smisla ganjati BNC-BNC konekciju s nekim dobrim kabelom (boldani Kimber V21 bi to mogao biti, nemam pojma, firma mi je više nego draga), a polovnjaka se da dosta povoljno naći na ebayu.
E sad, je li bitna dužina kabela, je li uistinu bitno kako će se to zalemiti (da, bolja bi bila gotova solucija, baš je i ne vidim, praktično nigdje).

Trenutno koristim RCA-RCA digitalni kabel, ali nemam baš s ničime usporediti (ajde, doći će još po jedan RCA i XLR digitalac), ali bih ipak probao i BNC-BNC, ako iole ima smisla.

Dodatno me zbunilo što neki dan uzeh Rupićevu kniigu u ruke (nakon valjda jedno 10 -15 godina) i on spominje da se za prijenos digitalne informacije s transporta na DAC treba koristiti isključivo kabele koji idu na puno više freq., a to su isključivo kabeli sa BNC konekcijom. Pojednostavljeno rečeno, nemojte me hvatati za riječ.

Pa ako ima netko volje, pogotovo iz iskustva, napisati koju pametnu na ovu temu, bio bih zahvalan.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2020 u 23:56
Sten, dioklecijan je to pisao i tako lemio prije 14 godina. Vise nije na forumu, a i ne naziva se vise diklecijanom, a samo on zna kako sad to lemi... Samo zelim naglasiti da je u digitaliji 14 godina puno.

Koji su to kabeli koji idu na puno vise frekvencije ja ne bih znao. Za prijenos digitalne informacije s transporta na DAC mislim da je dobar svaki kabel (u smislu ocuvanja visokih frekvencija) jer tu nema nekih "puno visih frekvencija", sto god to znacilo.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 81>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,277 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Podlošci ili šiljci
Forum: Uradi sam