Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Digitalni kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 47>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 15:46
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

tocno, eto jedan od razloga zasto ja na sve stavljam wbt
fora je u prijelaznom otporu
naime i kod malih snaga slusanja pikovi mogu povuci na prvi pogled nestvarne kratkotrajne iznose struje, nema veze sto je to red velicine trajanja milisekunda ili tisucinka sekunde i tu je jako bitan sto manji prijelazni otpor na putu signala i to se cuje, zica je u kontekstu konektora potpuno nebitan faktor

pa šta nije dovoljna samo pozlata s obje strane, ako je prijelazni otpor u pitanju?
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 15:50
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Bilo bi jasnije da ako vec spominjemo komercijalni aspekt, da znamo što tocno radis, ovako kad spominjes tu i tamo u rukavicama, malo je maglovito.
rekal sam ti na privat sto radim za pravo, a ovo kaj me pitas, klasicno  diy-anje mi je dojadilo pa klonam sto god mi dode pod ruku, a da ima na kraju kupca, nemrem biti na miru, stalno me prstici svrbe da nesto radim
trenutno je u igri phono pre, to ti i pokazem kad dodem, obecal sam pivu platit
wbt se odnosilo kad je neki amp u pitanju valjda to ne treba spominjati, no kakvih uleta ima, hehe
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 15:52
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

tocno, eto jedan od razloga zasto ja na sve stavljam wbt
fora je u prijelaznom otporu
naime i kod malih snaga slusanja pikovi mogu povuci na prvi pogled nestvarne kratkotrajne iznose struje, nema veze sto je to red velicine trajanja milisekunda ili tisucinka sekunde i tu je jako bitan sto manji prijelazni otpor na putu signala i to se cuje, zica je u kontekstu konektora potpuno nebitan faktor

pa šta nije dovoljna samo pozlata s obje strane, ako je prijelazni otpor u pitanju?
 ne znam nisam probavao obican konektor dati nekom na pozlatu, tko bi imao vremena za sve
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 17:14
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Glava otkrio izofone, drugog naziva loudness krivulje.

Naravno one su statistika a ne precizna mapa osjetljivosti slusnog aparata svakog covjeka kroz razne glasnoce.

Prvo zbog toga sto nema svaki covjek identicno izraslo vanjsko i unutarnje uho, tj ušku, slusni kanal istih dimenzija i ostalo.

Drugo, nema svatko isti mozak, percepciju, mogucnost/izvježbanost mozga da kompezira i primjecuje...

otkrio sam ja Izofone davno prije al sad imam ekvilajzer pa ću si napravit izofonu po svom guštu. Al hoću krenit od izvora tj. od izvedbe koncerta uživo. 
Ti si Gasho za te stvari mymen.
Dakle, zanemarimo što se svaki čovjek razlikuje po sluhu ali one izofone s mog linka su napravljene po nekom prosjeku i jedino po tom prosjeku možeš krenit dalje.

Moje 1. pitanje je da li instrumenti uživo plasiraju takve izofone ? Pretpostavljam da jesu. 
2. pitanje je  koliko  mikrofon nagrđuje ( mijenja) ulaznu izofonu ?
3.pitanje je kako ti kao snimatelj, prerađivač , stručnjak, umjetnik ( nije ironija) sam po svom ukusu nadodaješ glasnoće različitim frekvencijama toj ulaznoj mikrofonskoj  izofoni ? Imaš li neke standarde, tablice, krivulje, što već?

Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 17:47
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

1.) Dorian nije od riječi. Prije nekoliko dana obećao je da će se ispisati s foruma ako napiše još samo jedan post o kabelima. Od tad ih je napisao nekoliko desetaka i još je tu. Doriane, rđo.
ne samo to...
Zna ljudima zadavat diferencijalne jednađbe a sam ne zna rješit jednađbu s dvije nepoznanice haha
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 17:49
WBT zvučniški konektori su zakon, imam doma 3 para u rezervi. Bilo koji zvučnik kupim ako nema tvorničke, to se mjenja. Naravno kod prodaje se vrati u tvorničko stanje. Zvučniški konektori su takodje dobri oni plastični masivni koje Burmester stavlja na svoje uredjaje, ali nakad nisam našao čiji je proizvod. 
RCA Starline su odlični, ali se nesmeju previše preštekavati pošto se skida prvi sloj, pa postaje zvuk malo zrnatiji, naravno Eichmann i meni WBT 0110. Svi sa najmanjom masom. Mislim da smo tome pričali još kada sam živeo u primorju, pre cca. 15 godina.  Kako se na masivnim RCA menja zvuk kada odšrafiš gornji deo da nije u vezi sa donjim.

Kineze zvučniške u večini primera zaobiči na debelo, oni old school nemački koje su stavljali u takoreči sve zvučnike rade bolje.
Verujem da postoje izuzetci, ako ko zna za njih neka podeli izkušnju.

Unutrašnje ožičenje? Kao svugde, kvalitetno srebro, samo je to skupi sport. Ne da je bakar loš, samo ga je čistog još teže nač od srebra. Puno se prodaje, pa na tržištu nema šta nema.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 18:30
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

1.) Dorian nije od riječi. Prije nekoliko dana obećao je da će se ispisati s foruma ako napiše još samo jedan post o kabelima. Od tad ih je napisao nekoliko desetaka i još je tu. Doriane, rđo.
ne samo to...
Zna ljudima zadavat diferencijalne jednađbe a sam ne zna rješit jednađbu s dvije nepoznanice haha
posast blamiranja ovdje, kao da ekipa uziva tko ce vecu glupost izreci, ne vjerujem, jel to juzina mozda ili sto, kad bi se islo zbrajati izrecene nebuloze, to bi bila tema sa najvise postova
btw. razlika izmedu diferencijalne i integrala je veca nego kako sto se cuju kabeli dan i noc ili 300%, plus integral je sam po sebi na prvu prepoznatljiv, dakle ono je bio integral
druga stvar sto sam pretjerao sa tezinom, ono je nehumano tezak integral za rijesiti
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 18:55
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Unutrašnje ožičenje? Kao svugde, kvalitetno srebro, samo je to skupi sport. Ne da je bakar loš, samo ga je čistog još teže nač od srebra. Puno se prodaje, pa na tržištu nema šta nema.

Koji je dobar izvor kvalitetnog srebra za ožičenje?

Pitam ovo jer mi je iskustvo s Neotech OCC srebrom da onaj njihov teflon previše potpisuje zvuk, i da bih kupovao to za ožičenje svojih zvučnika...i ne bih.
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 19:07
@dorian
bem ti...trebao sam uzet Bronštajna za podsjetit se a ne gugla. A još sam matematiku 2 i 3 iz prve prošao. Ti si biće iz 9. , 10. puta pa još sanjaš integrale haha
Al ipak jesi neka vrsta pacijenta kad možeš ljudima zadavat integrale. Kao dokaze za što ? Da su bili Ferovci ili samo blefiraju ?

Svejedno, riješi one dvije proste jednažbe s dvije nepoznanice. Ako se mučiš ja ću ti reći kako se rješavaju...
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2020 u 20:05
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Koji je dobar izvor kvalitetnog srebra za ožičenje?

Pitam ovo jer mi je iskustvo s Neotech OCC srebrom da onaj njihov teflon previše potpisuje zvuk, i da bih kupovao to za ožičenje svojih zvučnika...i ne bih.

Prijatelj je zadovoljan sa Scientific Wire Company, ja sa Zlatarnom Celje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 47>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Digitalni kabel
Forum: Audio komponente