Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  123 745>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: JAZZ KLUB
    Objavljeno: 24.listopad.2020 u 13:28
Izgled foruma u posljednje vrijeme je slika/preslika hrvatskog društva. Opća depresija, malodušnost, nevjerica u ikakav boljitak, vlast krade, pljačka, vara, laže, što da kažem ...
Ipak, jači smo od svega kad hoćemo. A trenutno nećemo.
Pokušavam se izvući glazbom. Teško ide, ali...
Da ubacim u ove glazbene sličice i moju osnovnu struku. Nećak Margaret Mead (velike amerikanske antropologinje) je  Jeremy Steig, jazz flautista. Čovac je svirao od Nat Adderleya do Tommy Bolina.
Album o kojemu ću doslovno reći dvije - tri polupismene je "What's New" Bill Evans with Jeremy Steig:

Steig nalikuje, po stilu sviranja i zvuku, jednom drugom flautistu koji je sredinom šezdesetih surađivao s Bill Evansom, naime na Herbie Manna (sjećate se, napravili su zajedno album Nirvana?). Zapravo, meni svi flautisti sliče jedan drugome (osim jednoga, ali sada se ne mogu sjetiti kojeg). Album je značajan zbog zbroja jedinki koje sviraju - osim Evansa i Steiga, na kontrabaju je strašni Eddie Gomez a na kožicama Marty Morell. Na albumu je samo jedna, Evansova, autorska pjesma, ostale su jazz standardi. Odlično odsvirano i to je to. Što ne znači da se nekome drugom neće svidjeti više nego meni.
Neću govoriti o Billu Evansu, čovjek je zaslužio mir:
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.listopad.2020 u 19:23
Švedski gitarista Janne Schaffer s članovima svoga benda desetljećima je tvorio prateći bend ABBE.
Inače praše solidan jazz-rock.

PS. Svašta se nađe, samo treba tražiti ...

Editirao Brico - 22.listopad.2020 u 19:23
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2020 u 20:43
Bravo
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
Bartez View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bartez Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2020 u 20:27
Skopje jazz festival 2020.

Sve koncerte mozete pratiti live na stranici: https://www.youtube.com/user/skopjejazzfest

U ovom trenutku ide:

MATIJA DEDIC plays Arsen

Editirao Bartez - 15.listopad.2020 u 20:28
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.listopad.2020 u 19:25
Brico je objavio album Duke Pearsona i podsjetio me, da već dugo nisam ništa od njega slušao. glup Pa sam si stavil ovaj dragulj (Wahoo, godina 1964) iz svoje kolekcije na slušanje. mig  Ekipa: Duke Pearson - piano, Donald Byrd - truba, James Spaulding - alto sax, flauta, Joe Henderson - tenor sax, Bob Cranshaw - bas i Mickey Roker - bubnjevi. Pitko i slušljivo, super ! da

Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2020 u 13:13
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Ma, ne bi se ni ja javio da nisam danas dvaput preslušao album Duke Pearsona "Prairie Dog", iz 1966. godine:

Neobičan album neobična čovjeka. Svira All-Star bend Blue Notea, kojemu je Duke ostao vjeran dok osnivači nisu napustili (prodali) Blue Note ili, pak, ravnu ploču zvanu Zemlja. Elem, od 1971. vjeran je nekim drugima ali, nažalost, i ovisan o multipli sklerozi, od koje umire 1980. godine. 
Posebnost je što svira bell-piano (razumijete što je to, tipke udaraju u zvona umjesto u žice), što je sasvim neobičan instrument, barem za mene. 
Pa evo, da nam ne bude dosadno u ovo vrijeme kiselih krastavaca, jedna stara ...
Uopće nisam pokušao biti interesantan, taj segment preuzeli su oni iz stožera.

Kao što spomenuh, nabavio sam određene prijedloge, ali ovaj mi trenutno najviše odgovara...pogotov kad malecka ide/treba spavati.mig
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2020 u 10:35
ACT - njemačka etiketa , postoji 20ak godina, njihov slogan je In the spirit of of Jazz. Uglavnom su europski glazbenici od jazza do hm...jazza prožetog klasikom ili orijentalnom glazbom.
Odličan mi je album Americana. Gregoire Maret na usnoj harmonici, Romain Collin na klaviru, pump organ ( valjda harmonium ), Moog Taurus ( sintesajzer koji ima pedale pa se svira nogama), Clarence Penn na bubnjevima.
I Amerikanac koji i daje štih cijelom albumu - Bill Frisell na električnoj i akustičnoj gitari i benđu.. Pjesme su od Frissela, Mareta, Marc Knopflera, Collina itd.
Maret kaže da je album ispiriran različitim korjenima američke kulture i tradicije...
[

Editirao glava - 11.listopad.2020 u 10:36
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.rujan.2020 u 19:34
Dragi Johne,
harno, ali čestitam ti rođendan! Ufam da si na boljem mjestu negoli smo mi. Nadam se da si okupio nekakav kvartet ili što i da uveseljavaš raju gore. Još uvijek svojim primjerom pokazuješ da se ipak isplati ljubav prema čovjeku (i ženi), razumijevanje, tolerancija i sve ono što danas nedostaje ovdje dolje kod nas. 
Volim te, sada i zauvijek. Nedostaješ mi ... pozdravi Tynera, Garrisona i Elvina!
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2020 u 09:49
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Danas na FB objavio Jack DeJohnette:

<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto">Gary Peacock.</span>

<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto"></span>
<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto">It
is with deep sadness that we mourn the passing of the great Gary
Peacock. I had the good fortune to have spent over 30 years playing some
amazing music with him both separately and the Trio with Keith Jarrett.
Gary had a great sound, feel and highly creative imagination. It was
Garys album on ECM, Tales of Another that brought us together, after
that we decided to stay playing together, and the rest is history. I
have a lot of love and gratitude for what he has contributed to the
music we call Jazz. Lydia and I send our deepest love to the Peacock
family you are in our hearts always.
</span>
placo

R.I.P. <span ="st">Gary Peacock (May 12, 1935 - Sep 5, 2020)</span>
<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto"></span>

Izgleda hoax, Gary je jos ziv ! 👍
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2020 u 18:24
Danas na FB objavio Jack DeJohnette:

Gary Peacock.

It is with deep sadness that we mourn the passing of the great Gary Peacock. I had the good fortune to have spent over 30 years playing some amazing music with him both separately and the Trio with Keith Jarrett. Gary had a great sound, feel and highly creative imagination. It was Garys album on ECM, Tales of Another that brought us together, after that we decided to stay playing together, and the rest is history. I have a lot of love and gratitude for what he has contributed to the music we call Jazz. Lydia and I send our deepest love to the Peacock family you are in our hearts always.
placo

R.I.P. Gary Peacock (May 12, 1935 - Sep 5, 2020)

Editirao JANZI - 05.rujan.2020 u 18:26
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 745>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,824 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente