Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  123 691>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: JAZZ KLUB
    Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 14:37
Brico, ova tvoja lajna me sjetila na dobru, staru pitalicu - "Sto je to - crno, u sredini ima rupu, ima 5 slova, pocinje sa P, zavrsava sa A?"
hm
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.kolovoz.2017 u 17:33
Dayna Stephens - Gratitude

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2017 u 19:36
Ovo ja malo sam za sebe, nemojte se vi obazirat.haha
Tako rijetko, dok traju vrućine, palim gramofon da sam počeo razmišljati i o tome da ga se riješim u korist nečega drugoga. Zamislite vi o čemu čovjek razmišlja u dokonim vremenima.A kako je već dockan, a i atletika će brzo na male ekrane, odlučim da malo provrtim grebalicu. Zamijenim remen, očistim iglu i krenem - bum, tras!!! Ma koje mijenjanje, prodaja ili slično. Gramofon jednostavno ima draž kakvu nema ni jedna druga audiofilska naprava, sem možda magnetofon.
A ono crno s rupom u sredini je Eric Dolphy i dupli album "Status" u izdanju Prestige iz 1977. godine. Moj primjerak je mono verzija, talijansko izdanje edicije "Jazz e' bello" iz iste godine:

Album je kompilacija  snimaka iz Five Spot kafića 1961., nastupa u Kopenhagenu 1960. i nešto snimaka iz Van Gelderova studija, također iz 1960.
Genije svira s vrhunskom ekipom (što se sve da isčitati s interpleta).
Obožavam ga.
Stvarno nema smisla trošiti riječi, jer se riječima ova glazba ne da opisati...

Editirao Brico - 09.kolovoz.2017 u 19:40
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.kolovoz.2017 u 18:23
Marvin Israel amerikanski je umjetnik koji je 1960tih aktivno oslikavao LP omote za izdavačku kuću Atlantic. Tijekom 1964. godine osmislio je tri omota, koji su u tehničkom smislu bili identični. Prvi je "Tonight At Noon" Charlie Mingusa, drugi i najpoznatiji je "Coltrane's Sound" Johna Coltranea.
Treći, najmanje razvikan, a o kojemu će ovdje biti dvije - tri, je "Stitt Plays Bird" Sonny Stitta:

Sonny Stitt je u glazbenom smislu po mnogima bio preslika Charlie Parkera. Kada ga je čuo, Bird je izjavio da Stitt svira i zvuči identično kao on. Tijekom godina i uz hektolitre vatrene vode Sonny Stitt je polako mijenjao pristup i zvuk, pa i instrument (tenor - alt).
Kako nije bježao od svog "uzora", Stitt je odlučio snimiti album koji će posvetiti Birdu. I tu se vidi raskoš njegova sviranja, vrhunski zvuk, tehnička superiornost i znanje jazza i bluesa.
Tko voli pticu (Parkera) i vuka samotnjaka (Stitta) nek posluša. Uz moju preporuku.

Editirao Brico - 03.kolovoz.2017 u 18:27
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2017 u 19:31
U pravu si.

Editirao Brico - 21.srpanj.2017 u 19:33
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.srpanj.2017 u 18:56
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

OK, što je imalo izgorit - izgorilo je. Požar više u ove krajeve ne može ni da 'oće. Počeo sam pisati o tome kako sam dvaput provjerio kako se zove grad u kojem živim. I vidim - Split. Pa mi nije jasno je li to isti onaj grad u kojem se širi nesnosni smrad i dim. Valjda nije. Ili mediji malo napuhuju, e nebili privukli gledanost. Ali ipak sam odlučio da neću o tome.

Bilo bi dobro da izbrišeš ovaj pasus.

Pozdrav iz istočnog dijela grada Splita.

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2017 u 20:36
Ja dobro, a pretpostavljam da su i drugi, ne vidim zašto ne bi bili...
Ajd, kad sam već tu, da spomenem još jednoga kojeg bi trebalo spomenuti. Čovjek se zove Carl Perkins, svira kljave, nije ništa u rodu onome Carlu Perkinsu kojeg svi znamo, a i prilično je tamnije puti. Izdao je samo jedan autorski album koji se zvao "Introducing...", objavljen 1956. godine:

Carl je bio traženi sideman, a kuriozitet je bio da je desnom rukom svirao u normalnom položaju dok mu je lijeva bila postavljena pod pravim kutem na nju (opet dječja paraliza). I sve bi savršeno funkcioniralo da se čovjek nije upoznao s čarima opijata, koji su ga došli glave prije navršene tridesete godine.
Na albumu uz njega sviraju Leroy Vinnegar na kontrabasu i Lawrence Marable na bubnjevima. Odličan primjer jazz tria s kljavama u prvome planu. Carl tijekom svirke pokazuje svu raskoš svoga talenta i osebujnu tehniku.
Ono što znam je da je zadnje snimke napravio polovinom siječnja 1958. godine na vrlo poznatom albumu Harold Land Quinteta "Grooveyard", a dva mjeseca nakon toga, znači sredinom ožujka, umro je od overdoze. Uvijek i ponovo, ljudska glupost je beskrajna ... Ali što ćete, tako je to u životu.
Kako je to zvučalo 1956. godine:
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.srpanj.2017 u 15:45
Brico dragi, svaka cast na Camelu, ali je trenutno bitnije da ste svi clanovi foruma iz Splita dobro, sto se iskreno nadam(o).
Sve naj, ljudi, drzim fige da prodje sto bezbolnije!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.srpanj.2017 u 20:46
OK, što je imalo izgorit - izgorilo je. Požar više u ove krajeve ne može ni da 'oće. Počeo sam pisati o tome kako sam dvaput provjerio kako se zove grad u kojem živim. I vidim - Split. Pa mi nije jasno je li to isti onaj grad u kojem se širi nesnosni smrad i dim. Valjda nije. Ili mediji malo napuhuju, e nebili privukli gledanost. Ali ipak sam odlučio da neću o tome.
Malo bi o jednome amerikanskome trubaču koji se odaziva na ime Carmell Jones i njegovu (meni dragome) albumu "Jay Hawk Talk" iz 1965. godine:

Nekako u to vrijeme Carmell seli u Njemačku, točnije u Berlin i tu ostaje 15 godina, kada se vraća u Stejts gdje se bavi pedagoškim radom.
Osim Carmell Jonesa na trublji, na albumu sviraju George Tucker na bajsu, koji je živio samo još 4 mjeseca nakon snimanja albuma a bio je fusnota svim velkim jazzerima toga doba, samozatajni Roger Humphries na bubnjevima, sveprisutni kljavaš Barry Harris i Jimmy Heath na tenoru.
Album je svakako visoko na listi obvezne literature, osobito stoga što je malo glazbene literature iz njegova portfelja uopće zabilježeno. Osobno, mislim da njegova suradnja s Haroldom Landom (1961.) i Charles McPhersonom (1965.) zaslužuje najveću pažnju, dok mu je, zasigurno, mjesto pod zvijezdama zauzela kolaboracija s Horace Silverom na njegovu svevremenskom albumu "Song For My Father" iz 1964. godine.
Bilo kako bilo, mjuza je sjajna, pa je moj prijedlog da počnete od ovoga:

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2017 u 20:05
placo
Pianist, composer, Guggenheim Fellow, educator and innovator Geri Allen died on Tuesday, June 27, 2017 
She had recently celebrated her 60th birthday on June 12.

In memoriam ...
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 691>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,246 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente