Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  123 697>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: JAZZ KLUB
    Objavljeno: 20.svibanj.2018 u 08:20
Izem ti ducan koji Mileta nema.
Sve njegovo se narucuje po defaultu, jer je popularan.
Al da je ovo lijepa muzika, je. Barem meni.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2018 u 16:35
U svaki dućan došao je po koji komad. Imam CD i vinil verziju. Ne može se falit sa Miletom i Đonom u pratnji genijalnih Wyntona, Paula i Cobba.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2018 u 05:50
Sto bi Yu Tu rekao - Even Better Than The Real Thing!
Opleti!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2018 u 01:15
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Svako izdanje je po 200+/- kn, probao ti nac na mobu cijene u RH, al ne ide.
Ugl, na Amazoni su 30ak€ ili 35$, a to je taj iznos.
I posteri unutra i svasta, barem u Newport i Filmore izdanjima.
Bootleg se kao zovu, objavljeno ih 6, ali ovi koje ja imam su zvucno svi milina, pogotovo zato sto je npr. Filmore jedina opcija tih nastupa u cjelini. Na ostalim albumima (Live Evil itd.) su kasapljeni na po 2-3 pjesme i slikaj se. Ovdje stisni play i uzivaj.
Al baci uvo najprije na neki gratis internet, pa vidi ako ti pase kvaliteta.

Da, našao 24/192 FLAC
CD na Amazon UK povoljno, sa shippingom 16-17 funti, a funta je 8,6kn

Editirao nino - 16.svibanj.2018 u 01:38
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2018 u 00:30
Bdw, ja kupio u Dallasu i CroRec. Dodje pod normalno, nikakva xtra narudzba.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.svibanj.2018 u 00:28
Svako izdanje je po 200+/- kn, probao ti nac na mobu cijene u RH, al ne ide.
Ugl, na Amazoni su 30ak€ ili 35$, a to je taj iznos.
I posteri unutra i svasta, barem u Newport i Filmore izdanjima.
Bootleg se kao zovu, objavljeno ih 6, ali ovi koje ja imam su zvucno svi milina, pogotovo zato sto je npr. Filmore jedina opcija tih nastupa u cjelini. Na ostalim albumima (Live Evil itd.) su kasapljeni na po 2-3 pjesme i slikaj se. Ovdje stisni play i uzivaj.
Al baci uvo najprije na neki gratis internet, pa vidi ako ti pase kvaliteta.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2018 u 19:21
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Evo preslusao novi Miles Davis Bootleg, v. 6 - The Final Tour, pa to i javljam, u namjeri da se ona cetvorica koje ovo zanima informiraju, a Brico malo odmori.

Ono sto odusevljava je sam zvuk snimke, koja je k'o Bog, obzirom na datum nastanka.
Blazena tehnologija...

Nekako sam uvije zazirao od tih bootleg izdanja, baš zbog zvuka, ali ako je tako super.
Gdje si našao za 200kn?
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.svibanj.2018 u 15:35
Evo preslusao novi Miles Davis Bootleg, v. 6 - The Final Tour, pa to i javljam, u namjeri da se ona cetvorica koje ovo zanima informiraju, a Brico malo odmori.

Meni je cijenjeni plehacko/puhacki duo, naziva Davis / Coltrane, svakodnevni favorit, pa nisam do kraja mjerodavan ako kazem da je glazba odlicna. Svi su na nivou, nitko ne kaska za cjelinom, a na solo dionicama daju sve od sebe. Nekako me najvise odusevio klavir by Wynton Kelly, vjerovatno zato sto sam do dana danasnjeg manje paznje posvecivao njegovom liku i djelu, kako u ovoj, tako i drugim skupinama. O leading duetu samo superlativi. Vodja i sef benda, te Crni Mag, briljira vec na prvoj skladbi prvog cd-a, a Dear John je poceo istrazivati neke nove sfere glazbe i svemira, sto se jako dobro cuje na svakom solo performansu. Ima poprilicno free momenata u svojoj svirci, gledajuci u kontekstu ove grupe i vremena proizvodnje materijala. Ponavljam, kao cjelina je sve to tip-top. Nemam zamjerki. Jos jedna pobjeda Bootleg serijala.

Ono sto odusevljava je sam zvuk snimke, koja je k'o Bog, obzirom na datum nastanka.
Blazena tehnologija...
Na mojoj nelosoj aparaturi (Apparaturus, vrati se!) se cuje predivno i stvarno k'o bombon, ali mi se javio i drugar, koji trenutno posjeduje isti materijal i prosjecnu supermarket liniju (ode mu kvaliteta na bubanj), te kaze da je isto ugodno i sve ok.

Dodana je knjizica sa anegdotama i podacima iz pripadajuceg razdoblja, a na kraju 4. cd-a je 6 min. audio interviewa sa Coltraneom, pa se za nekih 200tinjak kn, koliko pitaju u ducanima, isplati. Uostalom, kao i svaki primjerak ove serije koji posjedujem, a Bootleg je jedino po nazivu i cijeni, nikako po zvuku.
Interview nisam preslusao, jer je mir u kuci od otprilike 4 sata u kontinuitetu odavno nemoguc (Zal za mlados'), ali hocu i to vec sutra. Zivjeli!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.svibanj.2018 u 10:03

Deezer preporuke mi preporučile ovaj CD. Poslušao ga na Deezer flacu par puta pa na auxu u autu par puta i napokon ovaj CD postane moj prvi CD koji sam kupio nakon 4 godine. Otkad sam kod Bože Pakračkog kupio Metronoma LePlayera 2s moja hifa ( digitalni dio) ne samo da proživljava drugu mladost nego nikada nije tako zvučala. Kajem se što odmah ispočetka nisam kupio bolji CD player vjerujući kako se na playerima  razlika najmanje čuje. Ili su današnji CD playeri toliko bolji od onih prije 12ak godina...
 Fala Ninu što svojevremeno nije kupio moju CD kolekciju. To bi mi bila najveća greška.
Ma je Deezer flac odličan, lijepo je slušat glazbu i dok šetaš, nikad više nisam slušao odlične i raznovrsne glazbe jer je sva glazba svijeta besplatna za 100 kuna mjesečno, al nekako ne nalazim sebe da sjedim između zvučnika. Tek me je Metronom vratio na mjesto kome pripadam...u trokut.

A Bill Friselov MusicIS ? Sjajan album kojeg se ne mogu naslušat. Frissel svira električnu i akustičnu gitaru,bas, ukulele, loops i music boxes ( Što je to ? ). Čak i izmiksa te instrumente pa zvuči kao grupa. U knjižici CDa ne piše ništa ali par slika govori sve...Biil sjedi u sobi okružen instrumentima, žicama, ureajima.
 I kao što Allmusic kaže, Bill otvara prozor u svoj intiman kreativan proces na duboko zadovoljstvo slušaoca.
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2018 u 16:20
Danas je medjunarodni dan jazza !  da

Slavite ga dobrom glazbom ! mig

Na primjer !

Respect
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 697>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.