Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  123 729>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: JAZZ KLUB
    Objavljeno: 10 sati 9 minuta prije u 12:06
i Corea i Jarrett su zasigurno vrhunski glazbenici (kao i svi iz Milesovigh radionica) koji spadaju u panteon jazz klavira...
a kaj kome paše ili ne paše je nešto drugo...
Meni je Corea odličan do sredine 70tih, dok se nije ugušio u Hubbardovim doktrinama, a govore ljudi da mu je netko podmetnu drogu u koks... u zadnje vrijeme nisam pratio kaj radi...
Kod Jarretta može zasmetati njegova hiperprodukcija, no on je uvjek barem dobar, a kad je u sjajnoj formi jest maestralan i nedostižan velikoj većini današnjih ne samo jazz glazbenika...  Munich 2016 jest dobar, no nije ni blizu vrhunaca njegova izričaja, no reći da je Jarrett precijenjen može samo netko tko Jarreta ili ne sluša ili ne čuje... Pored slavnog Koln koncerta, Jarret ima tucet dugih istinskih remek djela, a to u diskografiji imaju samo najveći majstori...
Micro Utopia Be
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 23 minuta prije u 10:52
Za Jarrettove solo albume moraš biti spreman, i oni (osim Koelna) ne pašu uvijek.
Ali standarni, bezvremenski i najbolji trio svih vremena, svirajući standarde iz  "The great American songbook" , e to može svaki dan :)
đez je limunada

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 49 minuta prije u 10:26
heh...ponavljam. Tko su precjenjeni glazbenici...oni koje svi hvale ali nitko ne sluša. Imam par CDova Jarreta i većinu albuma na Deezeru al osim Koelna ništa ne stavljam. Tokio ponekad. Ajde i Standardi su dobri.
Ovaj Jarretov najnoviji dupli koncertni što svi hvale Munich 2016, dva puta sam posluša ipak s naporom. Ima odličnih dijelova možda 15 minuta.Stvar ukusa naravno
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 sati 31 minuta prije u 09:44
Ok, stvar ukusa, poštujem.
Meni ide Chick Corea na jetru - i isto tako ne znam zašto. A da je dobar pianist - je.
đez je limunada

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 sati 36 minuta prije u 09:39
Nema ti tu nečeg realnog - ide mi na nerve njegova pretjerana produkcija ... Nije stvar u stenjanju, to je on pokupio od drugih, starijih. Pa i Bobi stenje dok svira.
Dakle, meni osobno Keln je izuzetan album istinabog snimljen bez njegova znanja. Ali ne mogu ti reći zašto mi konkretno ide na jetru ... možda - zato.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 19 minuta prije u 08:56
Brico, kažeš Keith Jarrett ti je zgadio formu klasičnog tria, jedino nisam točno skužio zašto.
Mislim, ukusi su različiti, ali meni je on na nekoj imaginarnoj ljestvici najboljih jazz pianista, već odavno skinuo Bill Evansa s prvog mjesta...
Nemoj samo kao razlog navoditi to njegovo stenjanje, jer bi to preplitko bilo.
I nije provokacija, nego poziv na diskurs.
đez je limunada

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 57 minuta prije u 08:18
Jest, to ti je taj Bobi!
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 22:39
Svaka čast na prikazima, Brico, kao i uvijek.
Da vas ne lažem, jer krhko je neznanje, za gosp. Bobbyja sam načuo prvi put uz pomoć Brad Mehldaua.
Volio je odsvirati Bobbyjevu Dat Dere uživo. E, sad, valjda je to ovaj tvoj Bobby. Ako nije, onda sam u gadnoj frci.

Editirao moog - jučer u 22:39
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 18:21
Evo još jedan nesriknji jazzer koji se naglo susreo sa Stvoriteljem. Naime, u poodmakloj 38 godini umro je od ciroze. I kao i mnogi slični sve je napravio da što prije ode na taj susret, ali nikako nije uspijevao. Droga, alkohol, neuredan život, a ipak je namakao tridesetosmu. Štaš ...
Bobby Timmons, tako se zvao taj jazz neimar, bio je klavirist koji je volio formu trija (bas, bubanj, klavir), tako da mu je prvi album za Riverside ("This Here Is Bobby Timmons" - o njemu smo već šprehali), a i ovaj o kojem ćemo riječ-dvije "Easy Does It", treći za Riverside, odsvirani u toj formi.

Meni osobno je ovakvu vrst izričaja zgadio jedan lik koji se odaziva na ime i bezime Keith Jarrett sa svojim shizefrenim troduplim četveroduplim osmoduplim i inim izdanjima. Ipak, Timmons, Les McCann i Ramsey Lewis uspiju me razveseliti sa svojim funky klavirom.
Da ne budem nepristojan, na albumu sviraju dva apsolutna genijalca - Sam Jones na kontrabasu i Jimmy Cobb na bubnjevima, za koje ne postoji prepreka u glazbenom smislu.
I kao što sam rekao u prikazu onog prvog albuma, meni je dovoljno što je Timmons napisao bezvremenu "Moanin" (koju je proslavio Art Blakey) da bi mi ukrao srce.
Eto, vjerojatno pametniji od mene imaju puno toga više za reći, ali od mene toliko...

Ajde, Bobi de ti meni onu našu
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 09:09
vrime je...za put oko svijeta kruzerom u mjesec dana za 85000 kuna....ako se nisi zasitio putovanja.

Evo tri legendarna albuma Jim Halla iz 70ih godina vrlo dobro remasterizirana za 180 kuna

S Jimom sviraju ostale legende Art Farmer, Chet Baker, Paul Desmond itd. Na svakom albumu je obrada neke klasične stvari. Mislim da nema đezera koji nije čuo Jimov koncert od Rodriga. Dobra je i obrada Ravelove Pavanu za preminulu infantkinju. Infantkinja...tko je ikada negdje drugdje upotrebio riječ infantkinja ???
Infantkinja= maloljetnica, šiparica, tinejđerica, mulica
Ima i obrada Labuđeg jezera na  StudioTrieste

Editirao glava - jučer u 09:10
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 729>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
PS Audio Power plant p15
Forum: Dodatni pribor