Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 713714715
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2019 u 11:37
SRETAN BOŽIĆ SVIMA!
U pauzi između rađenja kolača, pečenke i sličnih teških radnji koje treba obaviti te jedenja istih, stavit ću na papir (ekran) nekoliko misli...
Album Cecil Taylor Quinteta "Hard Driving Jazz" iz 1959. pun je kontroverzi.

Prva je nastala pri samome izboru glazbenika - onaj čića kojeg su naveli kao "Blue Train" je naravno Coltrane, koji se morao skriti iza alijasa zbog ugovora s drugom izdavačkom kućom. On je Tayloru bio OK. Problem je nastao u trubaču, Taylor je želio Teda Cursona, ali krajnji izbor je bio Kenny Dorham. On i Taylor se nikako nisu mogli "naći", prvenstveno zbog pristupa glazbi. Na kraju krajeva, ni jedan nije bio zadovoljan rezultatom. Je li to razlog, ili Coltraneova velika popularnost šezdesetih, što je album 1962. preimenovan u "Coltrane Time" Johna Coltranea?

Istinabog, još 1959. album se službeno nazivao i "Stereo Drive" - živi kupus, neželjeno dijete, a Coltranea nit je tko što pitao nit se on baš bunio.
Osim Taylora, Dorhama i Coltranea svirali su još Chuck Israels na bajsu i Louis Hayes na bubnjevima.  Ovo je jedina poznata ili zabilježena kolaboracija Taylora i Coltranea.
Uza sve nabrojeno, album nije za baciti ...

PMS. Ovo je ipak Taylorov a ne Coltraneov album, koliko ga se god onaj prvi odricao.

Editirao Brico - 21.travanj.2019 u 11:38
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2019 u 12:45
I ja sam skoro jutros Božić počeo čestitat...
Sretan i blagoslovljen Uskrs svima

Editirao glava - 21.travanj.2019 u 12:46
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2019 u 16:30
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

SRETAN BOŽIĆ SVIMA!

A budale, naravno da sam mislio Sretan Uskrs! A budale ...
Manje jist i pit!

PMS. Provjerio i svugdje ispravno napisao. Samo ovdje ne.

Editirao Brico - 21.travanj.2019 u 16:50
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2019 u 17:00
Steta, dobra sala :(
Sretno svima, pa i jazzerima!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2019 u 09:15
Nakon jučerašnje blamaže, još jednom svima želim sretan Uskrs. Nadam se da se niste, kao - primjerice - ja, prejeli i podnapili, već da ste bili u šetnji sa svojim draganama (neki možda i suprugama) ...
Kako se iskupiti? Pa evo, možda s prikazom jednog od odličnih albuma Clifforda Jordana "Night of the Mark VII" iz 1975. godine u izdanju Muse Recordsa:

Ciklus je to suradnje Jordana i Cedara Waltona, koja je trajala negdje između 1973. i 1976. godine. Muse Records je većinom izdavala njihove albume s istaknutim Waltonovim imenom, a SteepleChase s Jordanovim, ali kako vidimo moglo je biti i obrnuto. Ko li će razumjeti šoubiznis!? Ili, primjerice ovo: album je 1991. reizdan pod nazivom "Highest Mountain" s malo promiješanim redoslijedom pjesama. Čemu? Ah, da, za glupane koji će ga kupiti ne provjeravajući što je na njemu. Kh, Kh, imam oba ...
U kvartetu su većim dijelom sudjelovala još dvojica briljantnih jazzera: Sam Jones na kontrabasu i Billy Higgins na bubnjevima.
Izvrsna svirka, snimak savršen, uvijek i ponovo ponavljam - kada su ritam svirači vanserijski onda je cjelokupni glazbeni materijal u najmanju ruku odličan. A ovdje su svi na vrlo visokom nivou.
Još nešto? Da, ako vam nije jasan naslov albuma - to je naziv novog vrhunskog Jordanova Selmer Mark VII saksofona.
Ajde, brajko, će da zasviraš?

PMS. Valjda sam se iskupio za ono jučer.

Editirao Brico - 22.travanj.2019 u 09:24
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
LOUIS PRIMA View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj LOUIS PRIMA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2019 u 09:53
Music Is My Religion
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: jučer u 08:53
Dokad će ljudi ovog  vampira uskrišavati ? haha
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 51 minuta prije u 18:11
Nakon lijepog Uskrsa, svanuo tmuran i težak dan. Jedini tračak svjetla je prelazak s Mozille Firefoxa na Google Chrome - nema više titranja, crnih blekauta, ponavljanja uvijek istog ekrana i sličnih zabava. I dok sam postavljao šifre za programe koje učestalo koristim, slušam jedan odličan album, "Barney" Barney Wilena iz 1960. godine:

Album je snimljen u Parizu na proljeće 1959. godine. Barney Wilen je francusko-američki saksofonista i vođa mješovite europsko-američke grupe: kontrabasista Paul Rovere i bubnjar Daniel Humair su europljani, a pianist Duke Jordan i trubač Kenny Dorham amerikanci. Kako je Barneyu ćaća bio amerikanac a majka europska ostaje neriješeno.
Bez zezanja, ovo je opaka svirka, nimalo bezazlenih jazzera. Dojam je da dominira Dorham, ali to je možda samo moj dojam (ili je bio preblizu mikrofonu, ne znam).
U sezoni kiselih krastavaca ovo je već ozbiljan tekst. Ništa zato, ošini ga Barni!

Editirao Brico - 15 sati 50 minuta prije u 18:12
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 713714715
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio