Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 723724725726>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.rujan.2019 u 01:45
Joj, Janzi....sve me neka uhobolja od onog sto sam cuo...javim cim preslusam
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.rujan.2019 u 09:56
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Joj, Janzi....sve me neka uhobolja od onog sto sam cuo...javim cim preslusam

Eto, ja preslušo ono što se našlo na netu i uvelike slažem se s tobom. da
Da nije Milesove trube... muzika za zaborav. mig

Za one kojima se ne da tražiti po netu:

Rubberband of Life

Paradise

So Emotional

Give it Up

Editirao JANZI - 07.rujan.2019 u 10:02
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.rujan.2019 u 10:26
Ajme, hvala! ❤
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.rujan.2019 u 08:19
Bill Frisell i Thomas Morgan, album Epistrophy ( T.Monkova pjesma ( da ne bude numera)), snimljen u legendarnom klubu Village Vanguard 2016.

Na albumu su obrade T. Monka, Pannonica i Epistrophy; B.Strayhorna -Lush Life, od Mort Shumana -Save the last dance(17 ti je godina tek)
te meni najbolja stvar na albumu- pjesma You Only live Twice iz James Bonda...vjerojatna najbolja obrada te pjesme ikad

Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2019 u 23:43
ZOLA QUARTET - From far and near - igloo records 2019
Sal la Roca -shifted -igloo records 2018

Editirao zuzi - 25.listopad.2019 u 00:01
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2019 u 20:12
Postoji sijaset čovijeka u klasičnom jazzu koji su su tako dobro prašili rečeni glazbeni idiom, da jednom moraš doći pred "ona" vrata - kada ih otvoriš slijedi pitanje glavnome: kada je počeo nazadak ili opadanje sveukupne snage jazza? Previše policijskih racija, opadanje kvalitete dopa, smanjenje količine pića, previše suviše lijepih žena, tu mač faking white bojs u istom ...???U čemu je kvaka, ili je samo došlo do neminovnog kraja? Kada je jazz doživljavao vrhunce, rokeri su nabadali nekoliko akorda, ali bogami ih savladali za koju godinu i definitivno umirovili većinu jazzera na globalnom nivou.
Jedan od onih ča je šezdesetih drmusao jazzom bio je i Booker Ervin, koji je sa svojim Quintetom 1960. objavio album Cookin'.

Na plojki svire redom: Horace Parlan, danski svirač na kljavama; Richard Williams na trublji; George Tucker na kontrabaju; Dannie Richmond na drumsetu i, narafski, Booker Ervin na tenoru. Uključivši gazdu, životni vijek trajanja članova bendu je prilično kratak, pa božemeuščuvaj Tucker je umro za vrijeme nastupa s Kenny Burrellom od izljevi krvi u sivu koru.
Sva nabrojena ekipa (što sve možete vrlo lako provjeriti na interpletu) kružila je oko jednoga kita koji se od smilja i bosilja odazivao na ime i bezime Charles Mingus. A ako je ovaj rekao OK, onda je to tako i bilo.
Ogledni primjer hard bopa, pravilan raspored instrumenata, solaže i aranžmani dostojni čovijeka koji potpisuje album. Što da vam kažem? Jest, ulijenio sam se, bavim se svim samo ne ovizin forumom (a vidim da se vi i bez mene vrhunski zabavljate), Ali muziku, pače glazbu i dalje revno slušam. I da, sve sam gluplji što sam stariji. To i jest draž života - otkrivam stvari koje sam već davno znao.
Opleti ga Ervin

*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.listopad.2019 u 02:05
Izvještaj i po, as always.
Fala ti.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 13:13
Nemam blage je li ovaj album prikazan u Jazz klubu, a i ne zabrinjavam se previše time. Danas sam ga već dva puta preslušao i zaključio da je vrijedan spomena iz puno razloga a meni je najvažniji onaj da na njemu svira John Coltrane kao sideman.
To je, dakako, "The Cats" Tommy Flanagana, John Coltranea, Kenny Burrella i Idrees Suliemana, snimljen u Van Gelder studiju, Hackensack, New Jersey 18. travnja 1957. godine. Osim ovih pobrojanih u naslovu, sviraju još i Doug Watkins na kontrabasu i Louis Hayes na bubnjevima. Sve ionako piše na interpletu, pa tu ne bi trebalo biti nepoznanica. Još ću dodati da je album objavljen 1959. godine na New Jazz etiketi (Prestigeova sestrica).

Razlog zašto govorim o "The Cats" je izdanje Jazz Imagesa iz 2019. godine, sada s potpisom John Coltrane & Kenny Burell. Razlog tomu je taj što je na albumu dodan bonus track "Just For The Love", snimljen u istom studiju 21. rujna 1956. godine, ali sada s različitom ekipom - ostaju JC i KB kao i na prethodnim pjesmama uz dodatak Donalda Byrda, Horace Silvera, Paula Chambersa i Philly Joe Jonesa. Originalni session producirao je Bob Weinstock a ovaj Alfred Lion (ovo za one kojima se ne čita interplet).

Ako je nakana izdavača bila da poboljša prodaju naslova zbog dodane numere, ona je, što se mene tiče, opravdana. Uopće se toga ne sramim - neko skuplja salvete, značke, neko franje ili pivske čepove, a ja eto, sirotan, uratke Johna Coltranea (bajdvej, pitajte mi ženu što misli o tome - dobili bi jedan vrlo zanimljiv i slojevit odgovor, u kojemu se prepliću čuđenje, nervozno dizanje obrva, nerazumijevanje i odbijanje svake zdravorazumske logike).
Elem, povijesna svirka koja je producirala ranog ali stasalog Coltranea u kolaboraciji s ekipom koja danas slovi kao jedna od važnijih stranica jazza. Zašto je ovo toliko dobro? Zato jer je, i ne samo ovo, nedostižno suvremenu čovjeku. Ne treba precizirati zbog čega je to tako (ali u principu je vrlo nezdravo), ali je tako.
Ajd ti meni jednu ...

Editirao Brico - 01.studeni.2019 u 13:14
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.studeni.2019 u 15:35
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2019 u 21:18
Članak drži vodu, a album by Brico mi je jedan od dražih, što se Coltraneovih sideman albuma tiče. Lijepa muzika.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 723724725726>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Audio kabeli