Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 742743744
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.kolovoz.2020 u 13:12
Možda, Esbjorn Svenson trio, od 1993 do 2008 do smrti Esbjorna 11 studijskih i 6 live albuma.

Na vrh
denisg View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj denisg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.kolovoz.2020 u 13:17
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2020 u 12:26
Danas pratim događaje u Berlinu, pa ću, onako usput, napisati koju o tzv. world glazbi. Naime, cijelo jutro nakon kupanja puštam grupu Shakti, moju omiljenu. Shakti je u hinduizmu inače pojam kojim se predstavljaju dinamičke sile koje se kreću svemirom a zapravo je personifikacija kreativne energije. Toga ne nedostaje u ovome bendu. Činili su ga T.H. Vinayakaram koji svira ghatam i mridangam, samo na ovome albumu R. Raghavan, koji svira mridangam, Zakir Hussain na tablama, L. Shankar na violini i John McLaughlin na gitari. Album je "Shakti with John McLaughlin", snimljen 5. srpnja 1975. na South Hampton College, Long Island:

Moj primjerak je Suzy izdanje, prešano u Jugotonu, dakle, ne nužno loše. Istinabog, bolje mi i ne treba. 
Vratimo se malo bendu kojem se McLaughlin priključio. Rekoh da je T.H. Vinayakaram svirao ghatam i mridangam. Ghatam je perkusijski instrument koji može svirati i tonalno, korijena iz Pundjaba. Ovaj drugi je također perkusijski instrument i također antičkog podrijetla. Oba, a osobito ovaj, koriste se u karnatskoj glazbi, odnosmo glazbi vezanoj uz južnu Indiju. Drugi glazbenik po redu, R. Raghavan, je predstavljen kao ujak poznatog violiniste L. Subramaniama (pamtite ovo). Zakira Hussaina ne treba posebno predstavljati, a njegova suradnja s Johnom seže do današnjih dana. Tada je najpopularniji bio violinist L. Shankar, brat L. Subramaniama. Johnova gitara, upravo ova koja se vidi na naslovnici, je modificirana J-200 Gibson akustična gitara sa sedam žica postavljenih pod kutom od 45 stupnjeva, koje su štimane slično onima na sitaru. I odatle Johnu onaj orijentalni zvuk.
Što da vam kažem? Virtuoznost je odlika svih klasičnih indijskih majstora bilo kojeg instrumenta a Johnu je to prirodno stanište.
Ajmo onu našu
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.rujan.2020 u 17:59
OK, OK, ni kod vas ne prolazi ono što je snimljeno nakon 1970. U redu, primljeno na znanje ...
E sada, od svih dostupnih datuma koji se nude po bespućima interpleta meni je najdraži onaj jučerašnji. Naime, jučer je bila 59-ta godišnjica objave albuma The John Coltrane Quarteta "Africa / Brass" (1. rujna 1961.) i svi koltranolozi su se dignuli na sve četiri a neki i više. Znam da će sada mnogi reći - ajme ove pilotine, zna li on o čemu drugom? Pa znam, ali nećem. Moram priznati da sam jučer bio u priličnoj depri pa mi se nije pisalo ali danas ... danas sam se okupao, nakon pauze u ponedjeljak i utorak i more je fantazija. Eto.
"Africa / Brass" je osmi Traneov studijski album i prvi za izdavačku kuću Impulse!. Objavljen je pod imenom njegova kvarteta, iako to još nije klasični kvartet Johna Coltranea - iako prepisivači kao kontrabasistu navode Jimmy Garissona, jedini on nedostaje od klasične četvorke. Umjesto njega svira naš stari prika Reggie Workman, uz Paula Chambersa i Art Davisa pridružene na snimci "Africa" 25. svibnja odnosno 7. lipnja. 

Inatje, ako ima koja duša da prati moju Soultrane FB stranicu može vidjeti da je to 150 album u nizu na kojemu Trane nastupa. Nebitno.
Album je snimljen 25. svibnja i 7. lipnja 1961. godine. Moj primjerak je, sram me je reći, iz 1976. godine, također izdanje Impulse! ali s predznakom ABC. Što ćeš, nije ni sve sramota. Novost i prednost je što je na albumu svirala gomila glazbenika, koju zaista ne namjeravam nabrajati. 
Coltrane je ovdje vrhunski hard bop/modal duvač, ekipa oko njega mlada ili relativno mlada, svi zajedno sviraju k'o urica. Ovo je povijesni uradak, ne zato što je to neko rekao već zato jer se tu jazz malo okrhnuo te se počeo, ali samo za milimetar, okretati u drugom smjeru. Tek je 1961., još nekoliko slavnih godina je pred Traneom i njegovim kvartetom, najbolje stvari tek dolaze ...
Pošteno je spomenuti da je sa istih snimanja objavljen i još jedan album i to "The Africa Brass Session, Vol. 2" i to 1974. godine (tzv. reciklaža, ali vrlo važna za povijest jazza).
Da vas više ne davim, ajmooooo
Da ne pletem
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2020 u 18:24
Danas na FB objavio Jack DeJohnette:

Gary Peacock.

It is with deep sadness that we mourn the passing of the great Gary Peacock. I had the good fortune to have spent over 30 years playing some amazing music with him both separately and the Trio with Keith Jarrett. Gary had a great sound, feel and highly creative imagination. It was Garys album on ECM, Tales of Another that brought us together, after that we decided to stay playing together, and the rest is history. I have a lot of love and gratitude for what he has contributed to the music we call Jazz. Lydia and I send our deepest love to the Peacock family you are in our hearts always.
placo

R.I.P. Gary Peacock (May 12, 1935 - Sep 5, 2020)

Editirao JANZI - 05.rujan.2020 u 18:26
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2020 u 09:49
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Danas na FB objavio Jack DeJohnette:

<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto">Gary Peacock.</span>

<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto"></span>
<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto">It
is with deep sadness that we mourn the passing of the great Gary
Peacock. I had the good fortune to have spent over 30 years playing some
amazing music with him both separately and the Trio with Keith Jarrett.
Gary had a great sound, feel and highly creative imagination. It was
Garys album on ECM, Tales of Another that brought us together, after
that we decided to stay playing together, and the rest is history. I
have a lot of love and gratitude for what he has contributed to the
music we call Jazz. Lydia and I send our deepest love to the Peacock
family you are in our hearts always.
</span>
placo

R.I.P. <span ="st">Gary Peacock (May 12, 1935 - Sep 5, 2020)</span>
<span ="oi732d6d="" ik7dh3pa="" d2edcug0="" hpfvmrgz="" qv66sw1b="" c1et5uql="" a8c37x1j="" muag1w35="" ew0dbk1b="" jq4qci2q="" a3bd9o3v="" knj5qynh="" oo9gr5id"="" dir="auto"></span>

Izgleda hoax, Gary je jos ziv ! 👍
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 8 sati 19 minuta prije u 19:34
Dragi Johne,
harno, ali čestitam ti rođendan! Ufam da si na boljem mjestu negoli smo mi. Nadam se da si okupio nekakav kvartet ili što i da uveseljavaš raju gore. Još uvijek svojim primjerom pokazuješ da se ipak isplati ljubav prema čovjeku (i ženi), razumijevanje, tolerancija i sve ono što danas nedostaje ovdje dolje kod nas. 
Volim te, sada i zauvijek. Nedostaješ mi ... pozdravi Tynera, Garrisona i Elvina!
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 742743744
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Sanyo Plus C55 preamp