Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 691>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
barbaro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barbaro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 18:01

don cherry i njegov euveni pocket trumpet

eovjek koji je svirao world music davno prije nego što se taj izraz uopae poeeo koristiti .

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

BANNED

Na vrh
DrAle View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DrAle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 18:33
Originalno postano od strane člana: barbaro barbaro napisao:

društvo u Jazz klubu se lagano širi
bilo bi interesantno da  DR.ALE izdvoji bar neke od 40 jarrettovih cd-a. 

Poceo sam slusati jazz upravo sa njegovim solo koncertima medju kojima su antologijska (meni) dva, Koln i Paris. Nevjerojatna je kolicina emocija koja izvire iz Jarrettove improvizacije. Ta dva diska cesto slusam i cini mi se da svaki puta otkrivam nesto novo. Osim toga produkcija je odlicna, snimak je izvrstan i moze dobro doci za testiranje sustava (Koln uvijek nosim sa sobom u takvim slucajevima).
Njih mogu preporuciti svima koji zele uci u svijet jazza. Od solo koncerata, cesto mi se vrti La Scala, Sun Bear (6 koncerata u Japanu) i Vienna
Od tria, Whisper Not, The Cure, Bye Bye Blackbird, Up For It, Tokyo 96, The Out of Towners.
Ma kad je Jarrett u pitanju vrlo sam subjektivan pa svih cetrdesetak diskova koliko ih imam su mi dragi i tesko mi je izdvajati neke od njih (iako sam sada to ucinio!).
No, imao je i faze koje mi se nisu previse svidjele, recimo kada je svirao glazbu poznatih kompozitora (Bach, Mozart) ili kombinacije sa "puhacima" koje mi jednostavno ne sjedaju (npr Belonging i Personal Mountains - tamo svira Garbarek).
BTW neki sam dan dosao do izvrsnog filma Art of Improvisation o Jarrettovom zivotu (prva samostalna kompozicija sa 8 godina izvedena na skolskoj predstavi!) i dva koncertna video uratka Standard 1 i 2 pa ako netko voli slusati njega i trio preporucujem!
BTW inace, mene u jazzu privlace tria, dakle, piano, bass, drums, nasao sam i online radio postaju koja emitira samo i iskljucivo takvu glazbu!
Kad vec pisem mogu preporuciti, Esbjorn Svensson Trio, Bill Evans Trio, Ray Brown Trio, Tsuyoshi Yamamoto Trio, Ahmad Jamal Trio, Brad Mehldau Trio, Baptiste Trotignon Trio, Kenny Barron Trio, Jacky Terrasson, Steve Kuhn ... ma ima toga! Sve je vrlo pitko, vrlo zgodno za zapocinjanje druzenja za jazzom.
Nekad mi je krivo sto sigurno ima toliko odlicne glazbe koju nikad necu imati prilike cuti. Zato pomno pratim ovaj thread da bih nasao nesto do cega inace sam ne bih dosao.
Za kraj preporuka: nije lose povremeno slusati online radio postaje koje pustaju jazz upravo zbog tih informativnih razloga (saznati za nekog dobrog glazbenika ili skupinu)
Led je krenuo, gospodo porotnici. Paradom cu ja zapovijedati.
Na vrh
DrAle View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DrAle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 18:43
Zaboravio sam i ovo. Neki dan sam radio do kasno u noc kad su se iz upaljenog TVa poceli siriti zarazni zvuci. Sa nedavnih jazz koncerata u Zagrebu, talijan Antonio Farao i njegov trio. Black Inside.

Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 18:49

Esbjorn Svensson Trio  19.02. po treci put u Aquariusu!

online radio stanice sam slusao jedno vrijeme i to je stvarno odlican nacin za nabasati na nesto novo. pogotovo sto uvijek pise sto svira pa onda znas o kome se radi. najdraza stanica mi je bila Radio Free Klezmer. tamo se po cijeli dan pustala klezmer muzika, neka vrsta jazza sa elementima tradicionalne zidovske muzike. svojedobno sam donesao u klub album Jewbox, domace skupine Jewsers koja svira klezmer. svakako za preporuciti, na cd-u ima i prekrasna obrada nase "vehni vehni fijolica".

btw. osim nicka nemam veze sa zidovima, al mi se svidja klezmerKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Editirao Ishmael

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 19:06
a evo i jos jednog remek-djela :

Oregon, Northwest Passage is 1997 godine...
i jaaako dooobra snimka...
Na vrh
DrAle View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DrAle Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 19:45
Originalno postano od strane člana: Ishmael Ishmael napisao:

Esbjorn Svensson Trio  19.02. po treci put u Aquariusu!

Opa!
Pravac Zagreb!!!
Na vrh
van m. View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj van m. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 19:56
42 godine poslije :

tu se ne zna sta je bolje, Sonny i band, ili genijalna snimka Rudy Van Gelder-a
Jazz Blues & Funk
That’s not Rock & Roll
Folk with a beat
And a little bit of Soul
Na vrh
barbaro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barbaro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 20:09

ovo sam vea preporueio u 2. temi. stvarno fenomenalan cd i to za one koje jazz zanima a bogami i za mnoge koje jazz uopae ne zanima. vrhunska stvar.

kad sam prijatelja u sloveniji upitao što ga od muzike  zadnje vrijeme oduševilo pomenuo je iz 1. ovaj cd. Reakcija je bila manu katche ? ma daj nemoj zaj......ti. Ali već nakon prvih nota bilo je  jasno o kakvom se dijelu radi. obavezno kupiti, spržiti, snimti miny disc, kasetu što god vam više paše . uglavnom imati doma pod svaku cijenu.

lijepo piše na coveru tko tu sve svira

jasnije bitinemože

Editirao barbaro - 14.siječanj.2007 u 23:33
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 20:09

Za upoznavanje rada Don Cherry-a obavezno preslušati slijedeae albume:

Complete Comunion (Blue Note),

Symphony for Improvisers (Blue Note),

Old And New Dreams (Black Saint),

Old And New Dreams (ECM),

Playing (ECM),

potonja tri izdanja su albumi Cherry-evog sastava Old And New Dreams (sviraju s njim: Dewey Redman - sax, C. Haden - kontrabass, Ed Blackwell bubnjevi), daklem, hommage zlatnom kvartetu Ornetta Colemana, albume kojeg tako?er treba apsolvirati ukoliko se želi dobiti odliean iz jazz-a.

Da bi se stekao uvid u proroeansku misiju ovdje spomenutog Dona u otkrivanju muzike svijeta prije nego je idiom world music poeeo paliti po ljestvicama popularnosti i praviti bekground domaaicama pri spravljanju nedjeljnog rueka, gradivo se sastojki od:

Mu Sessions I & II (orginal BYG, reizdanja razna)

Orient (orginal BYG, reizdanja razna)

Blue Lake (orginal BYG, reizdanja razna)

Sonet Recordings (orginal Sonet, reizdanja razna)

Micro Utopia Be
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2006 u 20:16
Originalno postano od strane člana: van m. van m. napisao:

42 godine poslije :

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini

tu se ne zna sta je bolje, Sonny i band, ili genijalna snimka Rudy Van Gelder-a

a evo sta je Rudy tih godina jos radio :

snimljeno na Badnjak 1964.
da se smrznes...
đez je limunada

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 691>
  Podijeli temu