Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 683684685686687 688>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
moog View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2016 u 22:06
Ja imam digitalni i vjeruj mi na rijec da je album divota.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2016 u 18:16
Vratih se na (tenor) saksofoniste i, priznat ću vam to nevoljko - ali eto, nisam se mislio javljati s nekakvim prikazom odslušanoga da nisam zapeo na ovome:

Dakle, Clifford Jordan Quartet "Glas Bead Games", iz 1974. godine u izdanju Strata-East Records (njujorškog labela, pokrenutog od strane trubača Charlesa Tollivera i klavirista Stanley Cowella). Na duploj ploči sviraju, osim Clifford Jordana na tenor saxu, rečeni Stanley Cowell i Cedar Walton na kljavama, Sam Jones i Bill Lee (inače ćaća redatelja Spike Lee-a) na basu, te fantastični Billy Higgins na bubnjevima.
Glazba je magično dobra, čovjek naprosto ne vjeruje koliko je ovaj čovjek podcijenjen. Kreće se od Johna Coltranea do Sonny Rollinsa. Njegova vrijednost kao tenora vidi se u tome s kime je sve u karijeri surađivao - dugo s Mingusom (valjda je ovaj znao koga uzima), također i Horace Silverom, između ostaloga. Enciklopedija jazza.
Poslušajte ovo, a dalje možete i sami.
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.prosinac.2016 u 20:13
Georga Shearinga volio sam doslovno još kao dijete. Ima nešto u tim slijepim glazbenicima...
Uz to što volim Shearinga, na ovoj ploči sviraju i braća Montgomery:

Dakle, ploča Georga Shearinga koja se vrlo nadahnuto zove "George Shearing", u izdanju Fontane 1969. godine. Inače, originalno je izdana 1961. i zvala se "George Shearing and the Montgomery Brothers".
Od braće sviraju Wes na gitari, Buddy na vibrafonu i Monk na basu. Ostali su nevažni a i piše na Discogsu.
Odličan lagani latino album s podjednakom prevagom braće i Shearinga. O ovoj ploči zapravo ne bih lamentirao da se nije skupila ovakva ekipa.
Loše ne može biti.
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
jazzdil View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 08:23
o ukusima se (ne)raspravlja, no ova NPR-ova lista kompilirana od mišljenja stotinjak i kusur američkih jazz kritičara daje možda najbliži presjek kvalitete kurentne jazz produkcije ...
naravno potreban je mali odmak, kao i uvjek, ameri ne percipiraju previše evropske autore ...
ko ima voljni moment istraživati:

http://www.npr.org/sections/therecord/2016/12/21/506093073/the-2016-npr-music-jazz-critics-poll
Micro Utopia Be
Na vrh
moog View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 23:20
Hvala!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2016 u 17:34
Stvarno se trudim ne daviti vas s nekim mojim reminiscencijama, a osobito s mjuzom koju slušam. Ali kada nešto osjetim kao vrijedno, onda to ne mogu prešutiti. Zadnjih tjedana, u odmoru od Johna Coltranea (kojeg ozbiljnije "studiram" zadnjih mjeseci - treba imati volje preslušati sedamdesetak ploča!), stalno se vraćam na genijalnog Juliusa Hemphilla i njegov prvijenac "Dogon A.D.", originalno izdan za label Mbari 1972. godine:

Moj primjerak je Arista reizdanje iz 1977. godine s gornjim omotom, a imam još i CD iz 2011. godine. Zašto spominjem CD? Zato jer je na CD-u dodana četvrta pjesma "The Hard Blues" (originalni album ima ih tri), koja se prvotno nalazi na drugom njegovom albumu "'Coon Bid'ness" iz 1975. godine, a snimljena je na sessionu za vrijeme snimanja Dogon A.D.
Svirka je free raspojasana, meni je prva (naslovna) pjesma free jazz klasik, a sam Julius genije koji je previše svirao a premalo brinuo o karijeri. Rečena naslovna pjesma je puna derviš-magije, čelo i bubanj tvoreći plemenski ugođaj vode sumanuti ples kojeg plešu saksofon i truba.
POSLUŠATI! Ovo je ona druga, prilično nepoznata strana jazza.
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2016 u 18:36
Da podijelim radost muziciranja sa svima koji ne znaju što bi sa sobom nakon svih onih sarmi, mlinci (mlinaca?) i purica.
Dotični Ivkan i Anđa priredili su koloplet od četiri vijenca na uratku pod imenom "Cosmic Music":

Djeca me gledaju u nevjerici, a ja uživam ko prasulence- pa rekoh da i vi čujete ...
PS. Viču mi dok pišem - aj pusti ovo ženi!

Editirao Brico - 28.prosinac.2016 u 18:42
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.sije?anj.2017 u 20:52
Po ovakvu vremenu ostaje mi jedino sjediti u kući i slušati glazbu. Opuštam se tako uz skandinavski, preciznije nordijski jazz iz pera Torda Gustavsena:

Tord Gustavsen Trio i snimak iz 2005 "The Ground" (spomenut već na ovim stranicama) u izdanju ECM. Tord svira klavir u nokturno stilu (kako sam negdje pročitao i složio se s tim), mellow, pekmezasto, opuštajuće, žensko ...
Cijeli trio (klavir, kontrabas i bubnjevi) zvuči moćno, čvrsto, odlično drže prilično spori tempo (što je najteže pravilno svirati) i baziraju se na melodiji kontrabasa i klavira. Bubanj im ne smeta, naprotiv.
Uvijek se začudim tim skandinavcima i nordijcima jer, bez daljnjega, najbolje izvode tužne, sjetne, lagane melodije. A u generalizacijama slove kao hladni i bezosjećajni ljudi. To ti je ono - što više zadržavaš to jače p.... (pukne).
Uzmite svoju ljubljenu, možete i ženu, rastjerajte balavurdiju na spavanje, u ruku čašu (hladna) vina, prigušite svjetlo i pustite Torda da vam ispriča o ljubavi i nesreći koju ona donosi ...
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
Brico View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.sije?anj.2017 u 17:27
Odimo s nekoliko riječi malo u povijest. Amerikanski klavirist Mal Waldron aktivan je na njujorškoj jazz sceni od 1950-ih godina prošlog stoljeća. Surađivao je s najvećim jazzerima - dok overdoza 1963. godine nije preokrenula njegov život. Taj duhovni pad imao je i fizičkih posljedica. Naime, nije više pamtio niti je bio sposoban išta odsvirati. Uporan, kakav je očito bio, polako je počeo iznova vježbati i vraćati svoju tehniku i sposobnost sviranja.
Tako dolazimo do albuma koji je predmet kratka osvrta:

To je "Free At Last" Mal Waldron Tria iz 1970. godine u izdanju ECM i, što je u ovoj priči najvažnije, nosi referentni broj 1 (odnosno 1001) toga labela. S tim je, dakle, ta legendarna izdavačka kuća počela ...
Švicarac na basu, Amerikanac na bubnjevima + Mal; snima se u Tonstudiu Bauer (njemačkoj podružnici Manfreda Eichera), svirka odlična - i ne primjete se problemi koji prate Waldrona. Neki moraju otići na dno da bi spoznali gdje je svjetlost. Klavir više ne odzvanja impresivnošću, ali tu je iskustvo, znanje (dvaput steknuto) i božanski dar, koji ne može oduzeti ni najgora ljudska glupost.
Ne rekoh, čovjek je odmah 1963. pobjegao u Europu i tu ostao do kraja života... I svirao.
DOĐE MI DA ODEM!
Na vrh
jazzdil View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.sije?anj.2017 u 18:03
Brico, odličan,5!
na jednoj strani jazzkluba Clifford u svem svojem sjaju kao i na ostalim East  Strata izdanjima (ima presjajan box sa svim albumima na ES), kulti Dogon AD i na kraju samosvoj i poseban i drugačiji Mal Waldron kao početak odiseje zvane ECM ....

Micro Utopia Be
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 683684685686687 688>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock