Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 686687688689690>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 10:36
I taj odličan naravno. Međutim, kod izdanja koja su nastala kad stereo još nije bio općeprihvaćen standard, i koja su naknadno raspiljena na dva kanala, zna se dogoditi da ti je bas, bubanj i sax u desnom kanalu, a glasovir kao treći instrument ritam sekcije lagano šapuće iz lijevog. U desnom pita gužvara, a u lijevom skoro ništa. Onda sljedeća skladba malo bolje, pa opet. Imam takvih albuma ponešto, ali ukupna vrijednost im nadilazi ovaj problem s traljavim pseudo stereom pa su u kolekciji.

P.S. Danas se spremam "dotući" Peppera, barem kroz izdanja koja imam, ako bude volje i vremena.

Editirao Apparatus - 27.ožujak.2017 u 10:37
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 11:46
@Appy
I, kak su susedi prihvatili Horace Tapscotta?
btw, odlična ploča, odlična ... Horace je Giant, kak bi rekli ameri
Micro Utopia Be
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 12:29

Nemam ja problem sa susjedima, a ni oni sa mnom. Slušaona praktički u vrtu, dobra izolacija...

Što se Horacija tiče, nisam ni reko da je loša, samo brate... da nije za svaki dan, nije.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 13:41
a, znači docnije je Art Pepper moral izregulirati razinu kortizola?
Art je presjajan, preporučam snimke uživo iz Village Vanguarda, sa George Cabelsom, Mrazom i Elvinom ,...
svirka povratka na scenu poslije oporavka od svega ... ima i box kompletne seanse, 9 cedejki
Micro Utopia Be
Na vrh
nino View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 14:01
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I taj odličan naravno. Međutim, kod izdanja koja su nastala kad stereo još nije bio općeprihvaćen standard, i koja su naknadno raspiljena na dva kanala, zna se dogoditi da ti je bas, bubanj i sax u desnom kanalu, a glasovir kao treći instrument ritam sekcije lagano šapuće iz lijevog. U desnom pita gužvara, a u lijevom skoro ništa.

Da, to mi baš ide na živce kod tog albuma, a mislim da i Coltrane ima takvih.

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 20:17
Odavno nisam postao,jedan album koji mislim nisam spomenuo.
Prerano preminuli, izvrsni pianist i vibraphonist, Eddie Costa,srecom ostavio je iza sebe nekolicinu izvrsnih albuma, kao leader, ali jos i vise kao sideman. Ovih par klipova su sa albuma :

'House of Blue Lights' iz 1959.

https://youtu.be/3rSbbCxija0

https://youtu.be/M-8mI5W-0Hk

Preporuka,za kasno nocno doba, glasno, 'tweekovi' su dobrodosli...
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 22:45
Kako je cijelu karijeru bio vezan uglavnom za LA u kojem je živio, legendarni Horace Tapscott je bio izvan radara njujorških jazz kritičara koji sve izvan vidokruga kipa slobode smatraju drugom ili nižom ligom i ponekad čak stavljaju u ravan hillbilly kulture ...
Evo za posluhnut još jedan horacijev klasik The Dark Tree, gdje uz njega sviraju John Carter, izvrstan klarinetista jednako zanemaren i malo znan tijekom karijere, dok ritam sekciju čine velikani Cecil McBee i Andrew Cyrille
http://www.youtube.com/watch?v=XsI6WINkgpM

da se ne padne u nesvest od prvog dodira sa Horacijevom loptom, evo i jedne zamjenske varijante, hard bop klasik lakših nota, umalo ko da je sa opatijskog festivala, album Sonny's Dream (Birth of the New Cool) sjajnog saksofoniste Sonny Crissa, autor stvari i aranžer orkestracija naš junak Horace Tapscott:
http://www.youtube.com/watch?v=jXei3vNzd68
Micro Utopia Be
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2017 u 10:39
Nešto sasvim drugo... mig
"Nova" Musica Jazz:

''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2017 u 17:56
Ja ću danas Franka Morgana. Sjetih ga se zbog priče o Artu Pepperu. Ne samo da su bili kolege po instrumentu, nego su istodobno gulili ćuzu i ondje zajedno svirali. Frank je također volio belo i imao je rupu u solo karijeri od zapanjujućih 30 godina (pojavljivao se sporadično kao sideman) za razliku od Arta kod kojeg gadro i zatvorske kreativne pauze nisu gotovo uopće utjecale na kreativnost i umijeće, osim gubljenja vremena. Tako se Frank vratio 1985. i do smrti ostavio 20-ak albuma od solidnih do izvrsnih.
Na vrh
bibo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2017 u 11:48
kupovina ovih par sacd-a rezultirala je hrpom novih spoznaja, o tome u nastavku...  volim cool struttin, obozavam something else...  odlucio se na kupnju, mada ne kuzim po kojem je kljucu ovo uslo u komplet a i ne volim vezanu kupovinu...no sad nebitno... kada je to postar donio, naravno.. prvo something else... prvo sacd layer....  odlicno, krasno.. nisam cuo bolju snimku doticnog cd-a...zatim Clark, isto.... i tako redom...  fino.... (sacd je slusan preko Marantza sa7 a redbook preko Wadie 322..)... nakon toga redbook... isto najs.... preporuke...
nakon ovog i vise nego ugodnog dojma,  odlucio sam kupiti i njihov Mozartov i Faurov Requiem, no buduci da su mi izmakli po normalnim cjenama  htio sam biti vise nego 100% siguran da su snimke ok (na ebayu su od 200 E na vise, imam izvor gdje bi ih mogao nabaviti po 120)... nisam jedno vrijeme nista poduzimao no onda sam uspio nabavit oko 70 njihovih izdanja u DSD64 formatu.... sve skupa veeeliko razocaranje... ako ih je 4-5 u rangu (po kvaliteti ) sa gore navedenima... moj savjet je obavezno cuti prije kupnje....

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 686687688689690>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,645 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII
Forum: Prostorna akustika