Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 692693694695696 697>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2018 u 12:31
U svjetlu skoroga nastupa Klasične hrvatske četvorke + 1, ne bi bilo naodmet reći koju o onome drugome albumu, uz osnovni "Live at the Village Vanguard". To je, dakako, "Impressions" Johna Coltranea iz 1963. godine:

Moje izdanje je englesko, Jasmine licenca MCA Recordsa i prilično je dobrozvučeća.
Nekoliko je nepoznanica oko ovoga izdanja - sveprisutna i nepogrešiva wikipedija tvrdi da su dvije žive snimke (koje pripadaju Live at the Village Vanguard korpusu) snimljene 3. studenoga 1961. iako na omotu ploče izrijekom stoji datum 5. studenoga 1961. Zapravo nevažno. Druga nepoznanica je osobna tvrdnja Reggie Workmana (basiste koji je odsvirao Live at the Village Vanguard) oko tituliranja svirača kontrabasa na ovim nastupima. On tvrdi da je sve ili skoro sve on odsvirao te da ne stoje one naznake o Garrisonu, koje se mogu vidjeti na izdanju Complete Village Vanguard. Međutim on više ne može dozvati u sjećanje točne datume i nastupe. Ali ako pristane biti gostom Festivala A Love Supreme i ako ga zdravlje posluži, potrudit ćemo se da se prisjeti.
Ostali snimci su zabilježeni u Van Gelderovu studiju 1962. i 1963. godine, odsvirani trudom klasičnog Coltraneova kvarteta.
Da vam približim okolnosti tih nastupa u Village Vanguardu - snimanje je trajalo od 1. do 5. studenoga 1961. (srijeda - nedjelja). Iako već zimsko doba, prosječna temperatura je u New Yorku svih tih dana bila oko 11 stupnjeva, bez snijega ili nekoga vjetra.
Max Gordon, osnivač i vlasnik kluba, inače židovski doseljenik iz Bjelorusije (emigrirao u SAD 1908.), otvorio ga je 1935. a posve okrenuo jazzu 1957. godine.
Sve ostalo, a toga je puno, piše na interpletu.

Editirao Brico - 21.siječanj.2018 u 12:35
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.siječanj.2018 u 09:39
Brico, majstore.smijeh Da li mi možeš preporučiti (po tvome, jasno) neke ponajbolje dokumentarne filmove o povijesti jazza !? glup Treba mi za kolegicu koja studira glazbu...obrva
Hvala unaprijed !da

''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.siječanj.2018 u 12:58
ovo nije loše Ken Burns Jazz
osim što je previše potrošeno na same početke, (1920-30)

Odličan dokumentarac je i Chasing Train

Editirao nino - 23.siječanj.2018 u 13:01
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.siječanj.2018 u 13:01
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

ovo nije loše Ken Burns Jazz
osim što je previše potrošeno na same početke, (1920-30)

Odličan dokumentarac je i Chasing Train

Bravo
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2018 u 00:20
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Brico, majstore.smijeh Da li mi možeš preporučiti (po tvome, jasno) neke ponajbolje dokumentarne filmove o povijesti jazza !? glup Treba mi za kolegicu koja studira glazbu...obrva
Hvala unaprijed !da

https://youtu.be/b20SGyhLuSc
https://youtu.be/dou3aSZmEg0
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2018 u 11:28
Thx ! da

Umjesto nagrade:

E.S.T. Symphony

mig
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 06:27
JANZI, vrlo rado, čim se vratim doma i kada (ako) uspijem spasiti vanjski disk na kojem su mi spremljeni dokumentarci. Naime, takve stvari držim na posebnom disku kojega sam nakon tvoga posta pokušao upaliti, međitim ništa. A dan prije toga sam usnimio jedan doku.
Nadam se da ću uspjeti pa ti mogu poslati - imam i Chasin' Tane, filmove o pojedinim izvođačima ali i filmove o nastanku jazza.
Za sada sam skoncentriran na nešto drugo. cool
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 09:42
Držimo palčeve...mig
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.siječanj.2018 u 19:22
još dva odlična o Milesu Davisu
Miles Davis - Celebration of Masterpiece: Kind of Blue
The Miles Davis Story
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2018 u 11:44
Stiglo danas s Amazona
Enrico Pieranunzi - New Spring: Live at the Village Vanguard

All About Jazz

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 692693694695696 697>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,367 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Nadogradnja Rega RP3
Forum: Audiofil.net klub