Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 693694695696697 700>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2018 u 18:48
Evo me iz Metropolisa, željna glazbe. En ten tini, svaka svraka tini - i bum, izbor padne na nekog đeki meklina i njegov New And Old Gospel iz 1967. u izdanju Blue Notea:

Jackie McLean svira s bendom koji se sastoji od dva samozatajna i dvije zvijezde: samozatajni su kontrabasista Scott Holt i klavirista LaMont Johnson, a zvijezde bubnjar Billy Higgins i trubač Ornette Coleman. Jes, trubač, kojeg je kao takva zlica Miles Davis tako oblatio da sam se ja crvenio umjesto njega.
Sad, je li on stvarno tako loš trubač ne bih znao rekti, ali da je kao saksofonist bolji, uspješniji i, u krajnjem slučaju, poznatiji - to stoji.
U svakom slučaju mjuza je moderna, sve stoji posloženo, LaMont na kljavama drži veliki dio albuma, fantastični Higgins i odlični Holt na contrabaju drže tri kuta istoga, a đeki i onaj trubač od maloprije zajedno proizvode čak slušljivu i ozbiljnu jazz svirku.
Kad znaš - znaš.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2018 u 12:38
Žao mi teme. Neko vrijeme sam se sklonio u zavjetrinu, međutim aktivnost = 0. Što, nitko više ne sluša jazz ili ne želi podijeliti radost slušanja/nabave ili sl. s ostalima?
Aj, dobro. Već dva dana, u odmoru od klasike, povremeno slušam jednu ploču, a to je ova:

dakle, Hal Galper - "Now Hear This", u izdanju Enja 1977. Moram priznati da od Hala, osim nekih kolaboracija, imam samo album uživo "The Guerilla Band" iz 1971.
Na ovoj ploči sviraju Hal na kljavama, Terumasa Hino na trublji i krilnici te Tony Williams na drumsetu i Cecil McBee na contrabaju. Opako rolaju, svi. Tony je maestralan, Cecil uvijek u top formi. Hino i Hal odvaljuju veliki dio na svojim plećima, kako i predstoji. Ova se ploča ubraja u bolje uratke Hala Galpera u sedamdesetima. Slažem se u potpunosti. Energetski naboj, s bas rifovima (fusion je već ustoličen kao novi idiom) ali s klasičnim instrumentima.
Jedini minus ide na produkciju kontrabasa, no je priča iz jednog drugog filma ...
Moja preporuka.

Editirao Brico - 25.ožujak.2018 u 12:39
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2018 u 14:07
Ma, sluša se jazz, kako ne ! da
Eto, baš pre neki dan sam ponovo oslušnuo album orguljaša Mel Rhyne-a, Organ-izing. Meni super a i ekipa je vrhunska! mig

''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
mf0515 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mf0515 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2018 u 19:56
Kolega Brico, ja sam jedan od onih za koje si (ako možemo na ti, ipak je ovo forum:) jazz enciklopedija. Svaku tvoju preporuku razmotrim i moram priznati da je većina toga nabavljena (na ovaj ili onaj način) za moju fonoteku.
Smatram da su tvoji postovi edukativni za one koji žele ući u svijet jazza ili spoznati više o jazzu, stoga molim, samo nastavi sa svojim objavama, barem jednom mjesečno! :)
Ono što bih volio je da se tu i tamo da preporuka za neki moderni jazz sastav/pojedinca, dakle nešto novije produkcje kao npr. SFJAZZ Collective, Takuya Kuroda itd... Dakle, nešto novo, ne previše avangardno a opet kvalitetno.
Eto, nadam se da nije previše zahtjeva od jednog audiofila koji želi više učiti o jazzu.
Lp.
Raspberry Pi3 Model B + HiFiBerry Digi+ Pro => Ixos 105 => TDA1543 NOS Battery DAC => Naim Headline 2 + NAPSC => Focal Spirit Classic/Grado SR60i
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.ožujak.2018 u 20:14
Bricu za moderatora, ajde barem jazz kupea.
Nisam baš ponešto aktiviran, ali to je više iz tehničkih razloga.
Već sam neko vrijme u vakumu, tako da uz muzikalije pospremljne u kutije, loš intronet nemerem ni do poštenog compa doći da se javim da sam živ.
Situacija bi se uskoro trebala raspetljati pa da se vratim preslušavanju onoga što se meni prohtije, a ne jedinog što mi je dostupno na maxu.
Danas sam ponešto kupio na Britancu, ali zbog tehničkih nedostataka nebute gledali slije.
Daklem da se vratimo na bitno, neka živi Dinamo i kulturološki otac jazza jedan i jedini Brico.
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2018 u 11:20
Bricu za "precednika"...Jazz kluba ! dahaha
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2018 u 19:20
Slusa se, slusa, ali sam osobno u reciklazi, vrtim znane nam albume, pa ne vidim smisla najaviti slusanje Milesa ili Coltranea. Ono, idem bas na hitove, da cijeli disko plese.
Sto se gosp. Frizurstimera tice, sam se ustolicio za predsjednika kluba :)
I neka je, zasluzio je to postenim radom, a ne preko veze ili bezveze.
Pisi i dalje, Brico! Hvala!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2018 u 19:22
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Slusa se, slusa, ali sam osobno u reciklazi, vrtim znane nam albume, pa ne vidim smisla najaviti slusanje Milesa ili Coltranea. Ono, idem bas na hitove, da cijeli disko plese.
Sto se gosp. Frizurstimera tice, sam se ustolicio za predsjednika kluba :)
I neka je, zasluzio je to postenim radom, a ne preko veze ili bezveze.
Pisi i dalje, Brico! Hvala!

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.ožujak.2018 u 20:58
Ček malo, maknem se par dana a vi odma u revoluciju. haha
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 10:02
Takvi smo ti mi jazzeri.
Odmah lopatom, pajserom ili giljotinom, dok u pozadini susti smooth dzez...
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 693694695696697 700>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,140 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
eBay