Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 706707708709710 711>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2019 u 20:28
(Kontra)basistima uistinu nije lako - skupite i uvježbate ekipu, odredite smjer u kojem glazbeno želite ići, napišete pokoji pjesam, odsvirate, objavite i onda se zna za svih osim za vas.
Ali naš "glavni lik" ove kratke priče, Red Mitchell ipak je uspio - za njega su mnogi čuli a prekoviše od toga i načuli. Za vrijeme svojih 65 godina boravka na ravnoj ploči koju mnogi od milja zovu Zemljom, Red je napravio dovoljno. Ovoga puta spomenut ću njegov album "Presenting Red Mitchell" iz 1957., treći album u bogatoj karijeri:

Zanimljiva je to ploča iz više razloga: Red se afirmira kao vrhunski kontrabasista, baca u vatru mladoga bubnjara Billy Higginsa i flautistu i tenora Jamesa Claya, ali meni osobno je najinteresantnija klaviristica Lorraine Geller, nažalost preminula s nepunih 30 godina. Snimila je tri albuma i totalno zaboravljena u svijetu jazza. Nezasluženo, što će oni rijetki koji poslušaju Redovu ploču i potvrditi.
Red je svirač na granici virtuoznosti, dobar autor, okružen prvom jazz ligom. U povelikom popisu objavljenih albuma i kolaboracija, naći će se svi velikani jazza.

PMS. E, da, skoro zaboravih. Krellac je uspješno sletio u staro jato, tako da opet slušam ploče a ne Ohme ... tenks Appy!

Editirao Brico - 09.ožujak.2019 u 20:42
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.ožujak.2019 u 21:16
Nema kefr, uživaj amigo. A Reda sam se naslušao i to baš ovog. Jedino nisam znao da ima remaster iz 2018. 

PMS: Će vidimo jel ima đe za zdimit.
obrva

Editirao Apparatus - 09.ožujak.2019 u 21:18
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.ožujak.2019 u 20:51
Tenor Billy Mitchell, punim imenom Willie Melvin Mitchell, poznat je po tome što je bio istaknuti član velikih jazz orkestara tijekom 50-ih godina (Count Basie i Dizzy Gilespie, primjerice) što ga nije spriječilo da objavi i vlastite albume krajem 50-ih i u šezdesetima. Najpoznatiji njegovi albumi su Dizzy Atmosphere (1957.) i Motor City Scene (1959.).
Međutoa, ima jedan dobar njegov album objavljen 1964. godine "A Little Juicy", spravljen u suradnji s trubačem Thad Jonesom. Znate, to vam je oni barba ća su mu braća Hank, klavirist i onaj dripac Elvin, ća je sviri bubnjove s Traneom.

I ća ću van kazat? Super iskusna ritam sekcija, s kljavama i gitaron, a uglavnom se čuju trublja i tenor. Nisu mogli ni znali bolje. a nisu ni trebali ... odradili su svoj dio vrlo dobro. Neki od nas i dalje slušamo to što su oni prije više od pedeset godina svirali. I to je, naravno, izvrsno snimljeno, za razliku od mnogih rock albuma toga razdoblja.
Štaš ...

PMS. Umalo zaboravih (starost ...) Red mu nije ništa u rodu. Samo da se zna.

Editirao Brico - 10.ožujak.2019 u 20:54
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.ožujak.2019 u 20:42
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

(Kontra)basistima uistinu nije lako - skupite i uvježbate ekipu, odredite smjer u kojem glazbeno želite ići, napišete pokoji pjesam, odsvirate, objavite i onda se zna za svih osim za vas.
Ali naš "glavni lik" ove kratke priče, Red Mitchell ipak je uspio - za njega su mnogi čuli a prekoviše od toga i načuli. Za vrijeme svojih 65 godina boravka na ravnoj ploči koju mnogi od milja zovu Zemljom, Red je napravio dovoljno. Ovoga puta spomenut ću njegov album "Presenting Red Mitchell" iz 1957., treći album u bogatoj karijeri:

Zanimljiva je to ploča iz više razloga: Red se afirmira kao vrhunski kontrabasista, baca u vatru mladoga bubnjara Billy Higginsa i flautistu i tenora Jamesa Claya, ali meni osobno je najinteresantnija klaviristica Lorraine Geller, nažalost preminula s nepunih 30 godina. Snimila je tri albuma i totalno zaboravljena u svijetu jazza. Nezasluženo, što će oni rijetki koji poslušaju Redovu ploču i potvrditi.
Red je svirač na granici virtuoznosti, dobar autor, okružen prvom jazz ligom. U povelikom popisu objavljenih albuma i kolaboracija, naći će se svi velikani jazza.

PMS. E, da, skoro zaboravih. Krellac je uspješno sletio u staro jato, tako da opet slušam ploče a ne Ohme ... tenks Appy!

Tako je, uvik kontra(bas)!   
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.ožujak.2019 u 23:40
Lijepim i slikovitim opisima me "natjerao" Brico na jazz. Nista zato, dobri su to sviraci, a pade mi na pamet gosp. Trilok Gurtu i njegov Spellbound. Why? E, pa zato sto je tamo svaka pjesma posvecena nekom velikom trubacu, ali su tribjuti napravljeni tako da je svaki copycat dao sve od sebe da se pretvori u personu koju tribjutira. Nitko od trubaca s ploce nije bezveze licnos', tako da su rezultati zadovoljavajuci. Vrlo ugodan album, no fali ono nesto do potpune srece. Anyway, ko bog za pozadinsku glazbu tijekom raznoraznih, vama dragih, radnji. Mislim da album nije ni zamisljen da ode u kvalitetno ludjastvo, sto meni inace pase, ako bend zna i moze.
Prebacih se nakon 400kg trublji (session je krenuo s Milesom) na rane radove benda Hiroshima, ali to ipak nije moja salica rakije a.k.a. coretto. Smooth jazz 1/1. Pa tko voli. Cheers!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.ožujak.2019 u 08:58
Nigel Keneddy i Bobby McFerrin - All Blues

Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2019 u 08:32
Intenzivno ponovo preslušavam Keith Jarretta. Došli na red njegovi "off" projekti, oni izvan solo / trio / kvatro formata. Ti albumi mi svojedobno nisu bili neko cvijeće, poneki album možda bijaše solidan, ne i dovoljno dobar da kupim original. No.... 
Ponovnim preslušavanjem Arbour Zena mi je postao jedan od najdražih Jarretovih albuma, uz recimo La Scalu, Koln koncert, Survivor's Suite, Blue Note live trio,.... elem, ona masterpis kategorija. 
Na albumu su tri dugačke kompozicije, uz Jarretta na klaviru, tadašnji član njegva euro kvareteta presjajni Jan Garbarek je na saksofonima, Charlie Haden uz kontrabas, a sve nih prati dirigent Mladen Gutesha (možda naše gore list?) i gudačka sekcija Radio Symphony Orchestra Stuttgart.
Djelo je komponirano za gudački orkestar, dakle pisano u klasičnoj maniri, preko te klasične forme Keith, Jan i Charlie improviziraju. Stapanje "ozbiljne" glazbe i jazz improvizacija je ispalo potpuno organsko. Jednostavno rečeno, album jest pravo glazbeno šamanističko iskustvo.
Najveća preporuka.

Micro Utopia Be
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2019 u 08:56
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2019 u 10:41
Guteša dirigira i na Jarrettovom albumu iz 1973 In the light.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.ožujak.2019 u 11:53
Guteša je daklem sarajlija :)
Mislim da on dirigira i albumom Luminiscence sa Garbarekom u free rideu
In The Light mi je svojedobno bio jedan od boljih jaretovskih off projekata... Sad čeka svoj red... 
Micro Utopia Be
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 706707708709710 711>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,444 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Lemna žica