Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 711712713714715>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2019 u 16:51
Znan da ste svi na sajmu, al' neka ...
Najeo se njoka, popio žmul vina i sada bi malo bacio na filozofiju!
Mnogi ste čuli za Lonnie Liston Smitha, pijanistu Phaorah Sandersa i Mileta, Rolanda Kirka i Art Blakeya? E, pa danas nećemo govoriti o njemu već o Lonnie Smithu, orguljašu George Bensona i Lou Donaldsona, između ostalih. Taj, drugi, Lonnie Smith je 1975. godine objavio album "Afro-Desia" za Groove Merchant:

Sad, ovo kao izjava i nije nešto problematično, da se tu ne nalazi nekih nelogičnosti (da odmah razriješimo, popis glazbenika i sve ostalo je popisano na Discogsu). Jedna od njih je gitarista koji se naziva "Compliments of a Friend" ili skraćeno "A Friend". Tako ga i navode na jubitou, što je zapravo dokaz današnje lijenosti ili ignorancije. Samo mali pokret živca koji pokreće oko, zatim ganglij zadužen za misao, te na kraju prst koji upravlja mišem i puf - dolazimo do imena George Bensona, koji zbog ugovornih obveza nije mogao staviti svoje ime na album. No frks.
Druga glupost koju pronalazim je da se pjesma "Favors" (naklonost, favoriziranje i sl.) od nekog doba naziva "Flavors" (aroma, okus i sl.). Čista greška u prepisivanju (mislim Japanaca) ...
Još jedna zanimljivost je da je pjesma "Favors" zapravo John Coltraneova "Impressions" (te tako doznajemo tko je bio njegov glazbeni favorit u to vrijeme, a sigurno ne tko ili što je za njega bilo najboljeg okusa u to vrijeme). Gangliji, osobito oni sivi, su svjetska stvar.
Da ne davim, znam da imate i pametnija posla, Lonni, ožeži ti nami jednu ukusnu, može Flavors:

Editirao Brico - 07.travanj.2019 u 16:52
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2019 u 21:58
Preslušao bricohvaljenog Micusa i n đ od jazza tu nisam našao, više neka Shankarijada.
No horizonti se moraju širiti pa smo malo bogatiji za još jednu informaciju koja život znači.
Nije valjd da i od njega imaš poneki album?
obrva

Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 00:18
Brico ima SVE.
Btw, Micus se nasnimao toga, dio sam i preslusao. Dao mi covjek davno nekih 15ak albuma na jednom cd-u, tocno se sjecam da su bili kisni dani i da nisam imao volje zamijeniti cd par dana. Da li bih ista platio i pospremio, to ne znam (dvaput je dvaput, trebam se opet baciti na slusaonu), ali je momak sasma ok.
Evropljanin iz SFRJ Njemacke, koristi sve moguce instrumente koji su mu pri ruci, a ako nisu, lupa i po kamenju. Majkemi.
Eto, toliko. Prosvrljaj malo, mozda ti se nesto i svidi!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2019 u 04:54
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Nije valjd da i od njega imaš poneki album?
obrva

Imam. obrva
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2019 u 15:18
A što da vam kažem? Ne znam koji mi vrag bio, ali izvukao ploču "The Greatest Jazz Concert Ever" Parkera, Gillespia, Powella, Mingusa i Roacha, objavljenu 1973, a snimljenu 15. svibnja 1953. u  Massey Music Hall, Toronto:

I ne bi to bilo možda ništa loše da ovo moje nije izdanje Jugotona iz 1978. Daklem, izvadim iz nekog škartoca na kojem je fotokopirana naslovnica originalnog albuma, stavim ploču, upalim gramofon, ugasim gram, stavim vanjski klamp, upalim gramofon itd. Ploča nije lelujava već valovita (onako kako jugo zna bit valovito).
Ajd, zvuk i nije tako toš, pretpostavljam da je slično i na originalnom vinilu, pa stavim pjesme redom: Izgubljen, Slani kikiriki, Ti si mi sve, Vruća kuća, Noć u Tunisu, Zagrlio bih te, Sigurna stvar, Moja odanost ... Pazite, 1978. godina, a ekipa u slavnom Jugotonu se ponaša ko da su na Opatijskom ili Splitskom festivalu.
Na prvoj ploči briljiraju Parker, Gillespie i Powell, a drugu predvodi Powell uz Mingusa i Roacha (ujedno ritam sekcija i na prvoj). Naravno, ovdje je Powell u naponu snage, prije nego su mu raskolili glavu od čega se nikad nije oporavio.
1953. godine je ovo bio najveći đezz koncert, ali ever - nije. Sve pohvale Jugotonu, koji se potrudio dati domaći pečat (prvenstveno u nekvaliteti tiska i otiska).
Ajd Mile, ustav' se priče!

PMS. Ovo je ipak jubitou, pa su snimak i slika malo kvalitetniji nego na mome vinilu i omotu.

Editirao Brico - 10.travanj.2019 u 15:22
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2019 u 22:01

Evo kupio i ja na Britancu.
Ja se ne žalim, važno da se okreće, makar i u valovima.
smijeh

Nego, spremaš li kakav koncertni uradak u Zg?

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2019 u 04:59
Trebali smo biti u Zagrebu prije Uskrsa, ali pomanjkanje love je to sve prekinulo. Sada smo koncentrirani na 23. 09., kada ćemo Splitu organizirati novi rođendanski uradak. Ako i ovdje ne bude problem love.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2019 u 09:32
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Evo kupio i ja na Britancu.
Ja se ne žalim, važno da se okreće, makar i u valovima.
smijeh

Nego, spremaš li kakav koncertni uradak u Zg?

Kaj to Iman na britancu gdje trzis?
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2019 u 21:38
Brico, ima u KCM-u stalno neka svirka, pa ako se zaželite održati neki sejšn samo se treba prijaviti za termin.
Tek toliko da se ne izađe iz grifa.

Doro, ima svega pomalo, ali danas ne buš naletio na nekaj kaj vredi za malo para.
Sve su to dileri i dobro oni znaju cijene, tako da je to više rekreativnog tipa.
Ono, Jugoton izdanja i neki Lp-i manje prodajni.
Ipak zbog sentimentalnih razloga nekako se uvijek nešto odnese u vrećici.
smijeh
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2019 u 21:40
Čuo sam puno boljih saxsofonista, ali vidio i nisam.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 711712713714715>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,301 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Molim preporuku pojačala