Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

JAZZ KLUB

Odgovori Odgovori Stranica  <1 731732733734735 741>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2020 u 08:02
Svima koje zanima free jazz neka bace uho na BYG Records, malu francusku ne samo jazz etiketu iz kraja 60tih, početka 70tih, koja je svojedobno izdavala prvu ligu američkog postcoltranevsskog free jazza, Art Ensemble Of chicago, Archie Shepp, Suzn Ra, Dewey Redman, Sunny Murray, Anthony Braxton, Don Cherry,...
BYG je izdavao relativno malo, no zato samo jako....
Evo nekoliko najdražih:
Don Cherry & Ed Blackwell - MU sessions

Archie Sheep - Yasmina, a Black Women

Archie Shepp - Blase (sa jednom i neponovljivom Jeannom Lee na vokalu)

Paul Bley - Ramblin (sa jednim i neponovljivim Mark Levinsonom na kontrabasu, da hifi Levinsonom)

Grachan Moncur - New Africa

Micro Utopia Be
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2020 u 20:21
O svemu i svačemu sam mislio napisati koju riječ. Nakon odslušanih desetaka (ili možda stotina?) jazz albuma u vremenu od kada sam se zadnji put javio u forumu zastao sam na jednoj osobi - Turiyi ili po naški Alice Coltrane.
Sve se zna, čija je žena bila, s kime je svirala prije Tranea i poslije njegova odlaska ... Dugo vremena bila mi je, osim Dorothy Ashby, jedina poznata jazz harfistica. Uostalom, Wikipedija daje jedan vrlo površni tekst o njoj pa ja ne moram plesti o onome što je svima dostupno.
U siječnju 1970. u svojoj kući a u Traneovu studiju snimila je album "Ptah, The El Daoud", objavljen iste godine pod Impulse! etiketom (naslov znači Pta /egipatski bog/ dragi ili voljeni) 
Početkom sedamdesetih Alice još uvijek svira jazz, da bi prema kraju te dekade prešla na totalno spiritualnu glazbu. To korespondira s njenim životnim putem, osnivanjem ašrama i preuzimanjem Traneova života kao svoga. Turiya se polako povlači iz javnosti i posvećuje božanskom ...
Album kojeg spominjemo vrhunski je jazz album, eho Coltraneova puta u glazbi, odsviran od strane vrhunskih glazbenika. Ništa više ne treba reći - ovdje ne svira Trane, ali u skoro svakome tonu izviruje, skriven se pojavljuje, izlazi iz duboke sjene. Kako on nije za Turiyu umro - bože moj, ona ga je svojim postojanjem oživjela - tako ovaj album treba i slušati, što god mi mislili o tome ... Alice, sada Turiya, je odličan jazz klavirist, koja je mnogo naučila od onih prije Tranea a naročito od njega. Ostale neću niti spominjati. Majstor do majstora.
Alice početkom sedamdesetih:
Turiya početkom osamdesetih na albumu "Turiya Sings" (Jagadishwar znači Bog ili svjetski Bog, često interpretirano kao nepalska riječ sanskrtskih korijena):
Razlika je znatna ... ali nju je odabrala Turiya, nekad znana i kao Alice McLeod.

Editirao Brico - 25.veljača.2020 u 20:21
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.ožujak.2020 u 20:16
O Miles ovom, 'Kind of Blue' ne treba trositi previse rijeci. no ovo je album (jedini) snimljen u istoj postavi , godinu dana prije. Nekoliko standarda i nekoliko live izvedbi...

Miles 58

Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 09:51
Čini se da ova tema klubskih jazz glazbenih preporuka nema veliku publiku, politički korektno bi se govorilo o odabranoj publici. No vjerujem, ukoliko bi se ovdje pričalo o preporukama najboljih interkonekta, strujaša i zvučnih žica za muziku jazz, da vidiš navale... Prosjek postova u jedinici vremena bi se najmanje udeseterostučio.... haha
Micro Utopia Be
Na vrh
jazzdil View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jazzdil Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 09:56
@ Brico
Ptah (i onaj prije tog Journey to ...) su mi osobno najdraže ploče od Alice, a druga stvar sa albuma jedna od favorithih jazz numera svih vremena i prostora, Turiya & Ramakrishna 

https://www.youtube.com/watch?v=QUMuDWDVd20

Micro Utopia Be
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 12:30
Originalno postano od strane člana: jazzdil jazzdil napisao:

Čini se da ova tema klubskih jazz glazbenih preporuka nema veliku publiku, politički korektno bi se govorilo o odabranoj publici. No vjerujem, ukoliko bi se ovdje pričalo o preporukama najboljih interkonekta, strujaša i zvučnih žica za muziku jazz, da vidiš navale... Prosjek postova u jedinici vremena bi se najmanje udeseterostučio.... haha

Ima, ima, ...samo v navalite ! obrvamighaha
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
JANZI View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj JANZI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 12:31

@ Brico
Ptah (i onaj prije tog Journey to ...) su mi osobno najdraže ploče od Alice, a druga stvar sa albuma jedna od favorithih jazz numera svih vremena i prostora, Turiya & Ramakrishna 

https://www.youtube.com/watch?v=QUMuDWDVd20

Je, jazzdile,  i meni je Ptah "the best" ! da
Bravo

Editirao JANZI - 03.ožujak.2020 u 12:33
''You can hear a lot by listening !!''
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 14:01

Neka, dobro je tako. Nikad nisam volio nešto što je imalo veliku publiku.
đez je limunada

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2020 u 14:10

Slažem se, s time da mi nije mrsko poslušati i onaj divine smjer koji je primjenjivala u svome ašramu osamdesetih. Osobito mi je to ženi priraslo uhu ... nirvana, koja je danas potrebna svakome.
A jazz kabeli su posebna tema koju tek treba otvoriti obrva
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2020 u 15:17

Imam buket ovih impulse! kvartetnih albuma u box setu, no ipak su mi nekako ECM izdanja draža, možda je samo do produkcije...
Upravo preslušavam box set od 9 CD-ova Keith Jarrett - The Impulse Story u izdanju talijanskog Verve/Universal/Impulse!
Unutar su radovi američkog kvarteta od 1973 - 1976. Odlična, kako glazba tako i produkcija ...

Editirao Brico - 05.ožujak.2020 u 15:18
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 731732733734735 741>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,827 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio